Прикарпатська преса про ТОП-5 затребуваних професій, розкіш на культуру, таланти, породжені війною, гроші на вітер та училище - на брухт

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 19-25 лютого 2016 року.

 

Західний кур’єр

Вас заміновано «Розмінування» одного «замінованого» об’єкта обходиться від 3 до 30 тисяч гривень. Івано-Франківськ продовжує лихоманити від повідомлень про вибухівку, нібито закладену в адміністративних будівлях, вокзалах, банках, школах та готелях міста…

 

 

Потрібні вправні руки ТОП-5 найзатребуваніших робітничих професій в Івано-Франківську. У часи масового безробіття чимало людей звертаються у центри зайнятості. Хтось воліє «відмічатися»  і за це отримувати якісь копійки від держави, при цьому збільшувати статистику офіційно безробітних. Комусь вдається паралельно самотужки відшукати роботу за покликом серця і професійними якостями.

 

Розкіш на культуру Захмарні ціни на квитки можуть відвернути українців від музеїв та театрів. Працівники сфери культури забили на сполох у зв’язку із урядовою постановою про перелік платних послугу комунальних закладах культури.

 

Хочуть жити по-старому Іванофранківці не поспішають визначатися щодо управителів своїх будинків. До 1 липня мешканці повинні визначитися з тим, хто управлятиме їхніми будинками. Цього вимагає Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

 

Галицький кореспондент

Пластикові зебри Безпека на дорозі – це найголовніше , а нечітка розмітка або взагалі її відсутність можуть стати причиною аварій. До сих пір в Івано-Франківську дорожню розмітку наносять фарбою , яка швидко стирається. Буває й таке, що про пішохідний перехід свідчить тільки знак, а від відповідної розмітки немає й сліду. Однак уже незабаром на вулицях обласного центру  з’явиться нова розмітка – пішохідні переходи з пластику.

 

 

Володимир Гайдар: «Місто вариться у власному соку» Володимир Гайдар очолював міську архітектуру з липня 2014 до грудня 2015 року. До цього два роки був заступником директора Департаменту містобудування та архітектури, ще раніше працював архітектором у приватній структурі…

 

 

Таланти, породжені війною Реабілітація творчістю здатна зцілити психіку вояків. Малюючи картини, ліплячи з глини або пишучи вірші, солдати не лише абстрагуються від спогадів про війну , але й створюють справжні шедеври.

 

Гроші на вітер «наша владна команда вигідно відрізняється від усіх попередніх тим, що ми багато робимо капітальних робіт», - це один із найпопулярніших меседжів коломийської влади у спілкуванні з мешканцями.

 

Репортер

Плиткою до Європи? Цього року 16 франківських вулиць облаштують плиткою і на це у міському бюджеті заплановано 7 млн. грн. Комунальники кажуть, що у такий спосіб вони роблять місто ще більше європейським, а мешканці перестануть скаржитися на жахливі тротуари.

 

 

Пільги на папері Франківські волонтери вкотре заговорили про безкоштовні медикаменти для бійців АТО. Держава ж гарантувала? Ще торік у вересні на сайті Івано-Франківської ОДА опублікували список аптек, які б мали безкоштовно надавати ліки бійцям за рецептом…

 

Пологи чекати не будуть Ще у 2012 році на території Івано-Франківської обласної клінічної лікарні почали будувати сучасний перинатальний центр. Кошторисна вартість будівництва – 170 млн. грн., завершити його мали за два роки – тобто, ще три роки тому. Коштів «освоєно» уже вдвічі більше, центру немає, є недобудова.

 

 

Архів руйнує міфи Навесні виповнюється рік, як в Україні відкрили вільний доступ до архівів колись сумно відомої спецслужби, яка у різні часи мала різні назви – ЧК, НКВД, КГБ. У народі їх називають «архівами смерті». Які документи є на Прикарпатті, як і де шукати, та яку правду вже вдалося витягнути з минулого?

 

Галичина

Училище – на брухт, землю – під забудову?.. У процесі задуманої в міністерствах «модернізації» профтехосвіти можемо втратити навчальний заклад, де випускники отримують сертифікати зварників міжнародного взірця і де, крім прикарпатських, вчаться діти з Дніпропетровщини, Луганщини, Чернігівщини та ще п’яти областей України.

 

 

Тимчасове щастя Щоб домогтися бажаного, люди інколи вдаються й до магії. Зрозуміло, що основною причиною цього  є брак достатнього духовного виховання. Не кожен усвідомлює, якими будуть наслідки таких дій, бо не має уявлення про їхні механізми.


25.02.2016 372 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції та історію українства в Мюнхені, ставлення німецького народу та влади, до України та українців. 

67
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6526
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

499
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14798 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1740
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1008

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

799

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1603

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1391

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1274
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

639
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

791
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1693
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

724
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1019
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6071
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14467
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

384
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

688
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

606
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

922 2