Прикарпатські бійці АТО не можуть отримати обіцяні безкоштовні ліки

 

 

Волонтер Центру допомоги воїнам АТО Вероніка Дичковська розмістила в мережі Facebook інформацію про те, що учасник АТО, комісований за станом здоров’я, не зміг отримати в аптеці за рецептом лікаря ліки безкоштовно.

 

Хоча безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів є одним із перших пунктів надання пільг для учасників АТО, пише Фіртка.

 

Як розповіла Репортеру Вероніка Дичковська, до них звернувся боєць з четвертого батальйону оперативного призначення Національної гвардії з позивним Мобі Дік, родом з Надвірнянського району. Він чудом вижив після складної операції з вирізання тромбу на нозі. Після операції в бійця виявили ще тромби, які потребують тривалого дороговартісного медикаментозного лікування. Як повідомила волонтер, лише 14 таблеток препарату коштує 500 грн, а курс йому виписали аж на півроку. Тобто на лікування йому потрібно викласти з власної кишені понад 5 тис. грн. Через стан здоров’я бійця комісували і найближчі півроку працювати він не зможе…

 

Ще у вересні минулого року на сайті Івано-Франківської ОДА опублікували список аптек, які за ініціативою уряду мали б надавати ліки учасникам АТО за рецептом — безкоштовно. Близькі Мобі Діка звернулися до соціальної аптеки в Надвірній. Однак, там у безкоштовних ліках відмовили: про ініціативу з безплатними медикаментами говорилося, однак договір з аптекою так і не уклали. Як повідомили волонтери, у Калуші ситуація аналогічна. Тобто анонсована ОДА програма принаймі у районах не працює.

 

У Івано-Франківську міські поліклініки №2 і №4 уклали договір з мережею аптек «Іва-Фарм». Боєць за місцем реєстрації може звернутися до відповідної поліклініки, де лікуючий лікар чи дільничний терапевт випишуть йому рецепт на пільгові медикаменти. Однак і тут є кілька «але».

 

За існуючим положенням, поліклініка може виписати хворому ліки залежно від того, скільки коштів на це виділено. І за умови, що необхідні медикаменти внесені до національного переліку основних лікарських засобів. Також на ці медикаменти має бути рекомендована оптово-роздрібна ціна. При цьому і дистриб’ютор, і сама аптека повинні контролювати, щоб націнка на такі ліки не перевищувала 10%. Окрім того, поліклініка сама визначає, чи ліки будуть надані безкоштовно чи зі знижкою.

 

Як повідомив комерційний директор ТОВ «Іва-Фарм» Іван Венгринюк, договір уклали на забезпечення ліками не лише бійців АТО, а всіх, кому буде виписаний безкоштовний рецепт другою або четвертою поліклінікою, де розміщені аптечні пункти «Іва-Фарм». У цих аптеках, згідно з договором, забезпечують рецепти усіх пільгових категорій. Днями, наприклад, розпочнеться забезпечення хворих інсуліном — згідно з реєстром.

 

Зрозуміло, що на швидку реакцію від державного апарату у Центрі допомоги бійцям АТО не розраховували, тому волонтерська спільнота «Поранені SOS» запропонувала придбати Мобі Діку ліки, оскільки у них якраз була в наявності необхідна сума.

 

Та найгіршим у цій ситуації є те, що, за офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, медичні установи ліками забезпечені, ліки для учасників АТО закуплені, і кожен може звернутися по них. На зустрічах чиновники звітують, що ліки для бійців є, а по факту необхідних медикаментів немає.

 

Існує й інша проблема — в лікарнях ніхто не інформує хворих про соціальні аптеки і можливість отримання там безкоштовних ліків. Про стан здоров’я бійців у держапараті теж ніхто не знає, облік і моніторинг не ведеться.

 

Співкоординатор Центру допомоги воїнам АТО Наталя Перцович повідомила, що на завтра запланований брифінг департаменту охорони здоров’я ОДА, на якому обіцяють надати чіткі роз’яснення щодо забезпечення бійців АТО безкоштовними ліками.

 


18.02.2016 487 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

435
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6685
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14841 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1768
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1030
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6465

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

823

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1625

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1419

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1290
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

380
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

657
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

815
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

592
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1711
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

741
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1038
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34859 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

197
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

404
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

708
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

623