Прикарпатські герої АТО: Боєць батальйону "Айдар" Олег Сухарєв

 

/data/blog/58208/fb51e1201e774a7fccf4b2091a39882b.jpg?itok=_pw1_Bsa

 

22-річний командир відділення развідвзвода Олег Сухарєв з Івано-Франківська був поранений в бою під Лутугине. В нього влучило дев'ятнадцять осколків. З десяти побратимів в живих залишився тільки він. Бійці, які приїхали за ним на поле бою, сказали лише: "Ого! Ми його не довезём". Він вижив, хоча вмирав двічі.

 

Три курсу я провчився на істфаці Прикарпатського університету. Спочатку на бюджеті, потім перейшов на платне. Не зміг платити сім тисяч гривень за семестр, і пішов в армію. У 2012 році служив у морській піхоті.



Я доброволець. У зоні АТО був чотири місяці і тринадцять днів. Коли приїхали, сім днів тихо сиділи в лісі в Луганській області, десь недалеко від російського кордону. Без зброї. Жили в наметах. 300 осіб із Західною Україною, і всі без зброї. Якби нас знайшли сепаратисти, це був би для них "смачний пиріг". Потім дали зброю. 


Біда в тому, що тільки у третини бійців батальйону була зброя. Звичайнісіньке, стрілецька. У нас зброя дуже старе. У мене був автомат 1974 року народження, патрони - 50-го і 52-го років. 

 

/data/blog/58208/61fe43383b89e2139fa1a58d2a5250d8.jpg


Під Старобільському є місто Щастя. Ми повинні були зайняти його. Жартували: "За щастя взяти Щастя". 


В день виборів президента, 25 травня, ми в Новоайдарі взяли банду з чотирнадцяти чоловік. Вони їздили по виборчих дільницях, розстрілювали людей і забирали бюлетені. Серед них кримський прокурор, російські козаки і священик з автоматом. Ми їх взяли, надягли зелені мішки на голови і відправили на вертольоті до Києва. 


Я навчився не тікати від ворога. Коли в нас летіла одна обойма, ми віддавали дві, три. Є такий військовий закон. Якщо ти почув, як куля просвистіла повз вуха, вона вже не твоя. Свою кулю ти ніколи не почуєш


В мене попало дев'ятнадцять осколків. Друг закрив собою. Він загинув. Йому було дев'ятнадцять років. Звали його Міша, родом із села Південне. Це був його перший бій. З десяти чоловік вижив тільки я


Я лежав на полі і дивився на мертвих хлопців. Мій друг Шостак, який пройшов кілька воєн, поруч лежав. Його стільки куль обійшло ... Потім заплющив очі і став чекати кінця. Страшно і боляче не було. Тільки пити хотілося. 


Закрив очі і думав: хто про мене заплаче? Отець. Він вип'є горілки, буде пишатися. Мама? Немає у мене мами. А потім подумав, що є у мене Мар'янка, з якою я прожив три роки і яка мене чекає. І так сильно мені до неї захотілося, що я відкрив очі і почав повзти. Знайшов посічену осколками рацію, повідомив своїм, де перебуваю і що мені потрібна допомога. За мною прийшли. Коли побачили, перше, що сказали: "Ого! Ми його не довезём". Генерал Воронченко прислав вертоліт. Перший раз за війну вертоліт прислали прямо на "передок" (так бійці називають передову. - Фокус). Я втратив дуже багато крові, але та, що залишилася, кисень ганяла нормально


На борту вертольота я вмирав два рази. Мене повертали до життя дефібрилятором. Два рази бачив Боженьку, можна сказати. Був непритомний. У Харкові мене з "важкого" ​​зробили "стабільно важким". Звідти переправили літаком в київський шпиталь - знову ж таки завдяки генералу Воронченко. Мені пощастило. 


Зараз я не вірю в Бога. Якби він був, він би допоміг моїм хлопцям.


Сім днів пролежав у реанімації. Ліворуч і праворуч від мене лежали хлопці, які кричали і стогнали. Переді мною була лампочка. Все. Ні телефону, нічогоПотім мене перевезли в палату


Коли дали телефон, я подзвонив Мар'янці, і наступного дня вона прилетіла. Я зробив їй пропозицію. Вона мені життя врятувала. Я зрозумів, що вона - моя жінка. Зараз вона чекає, коли мене в Івано-Франківськ випишуть - на інвалідному візку


Коли я був дитиною, майже не сидів удома. Наприклад, мені бабуся казала бути в дев'ять. Якщо я бачив, що спізнююся на п'ятнадцять хвилин, приходив вже о першій ночі. Яка різниця запізнився ти на п'ятнадцять хвилин або на 3:00, все одно запізнився вже.


Я дірявий весь. Треба залікувати рани, шкіру пересаджувати. Кістки перебиті осколками. Рукою не можу рухати. Якщо у мене будуть ускладнення, я не одружуся. Не хочу, щоб вона жила з інвалідом. Це негідно

 


Як Мар'яна мене на війну відпустила? Я не питав. Таке з жінкою не обговорюють. Її обов'язок чекати чоловіка з війни, народити дитину і виростити його. Так було і так буде. В XXII столітті теж якась жінка чекатиме свого чоловіка з війни. 


На війні зрозумів, що люди вмирають швидко, вбити людину просто. Я не про психологію, а про анатомію. Від однієї кулі можна загинути, а в магазині автомата їх тридцять


Ненавиджу людей, які придумали зброю. Цього Калашникова, який герой Радянського Союзу. Він придумав зброю масового ураження. І на цій війні, і на тій. І ще будуть вбивати. Це на його совісті. Я б не зміг з цим жити. 


Чого я хотів до війни, не пам'ятаю. Чого я хочу зараз? Миру.

 

У Олега множинні осколкові поранення. Вирвані м'язи плеча, розколота кістка. Потрібні операції, в тому числі і за кордоном, протезування та реабілітація. За попередніми оцінками загальна вартість операцій - $ 100 тис.



Для переказів у гривні

Карта ПриватБанку:

5168 7572 5606 9818

Одержувач - Сухарєв Олег Ігорович

Для переказів в доларах:

Карта ПриватБанку:

4731 2171 0277 1399

Одержувач - Сухарєв Олег Ігорович (SUKHAREV OLEH)

 

focus.ua


30.08.2014 2433 1
Коментарі (1)

Eugene Zaharchenko 2017.08.27, 12:04
Спробував перевести трохи, видало помилку Invalid card. Чи вірні карткові дані?
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

646
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1584
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3163
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2157 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4255
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6044

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

463

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

448

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

545
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10089
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

909
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

862
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

623
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2480
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

898
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1227
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34185 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

361
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

446
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

792 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

966