Припинити "фестиваль паніки та істерики": Супрун порадила, як захиститись від коронавірусу

Замість того, щоб панікувати слід мобілізувати свої сили та працювати над тим, аби уникнути зараження та поширення коронавірусу.

Ексміністр охорони здоров'я Уляна Супрун закликала припинити коронавірусний "фестиваль паніки та істерики" і спрямувати суспільну тривожність у конструктивному напрямку, інформує Фіртка.

Уляна Супрун розповіла, які дії можна перетворити своє занепокоєння, та про що можна подбати:

Аптечки в офісах

Навіть без епідемій чи терактів на робочому місці має бути набір для надання першої медичної допомоги. В разі інфекційних захворювань важливі, передусім, термометр і медична маска, потрібні для вимірювання температури людині з ознаками хвороби і та ізоляції її/його до отримання інструкцій від лікаря телефоном як варто діяти далі.

А повний перелік офісної аптечки такий

Інструкція з надання першої допомоги і перелік того, що в аптечці є, стерильні бинти різного розміру; стерильні трикутні перев’язки; булавки; стерильні ватні диски, краплі для промивання очей, пластир, серветки, скотч, стерильні нітрильні рукавиці, опікові пов’язки, дистильована вода для промивання ран, зажим, пінцет, ножиці. На виробництві чи ресторані цей набір першої допомоги має бути розширений відповідно до можливих ризиків, як-от отримання опіків.

Травми на виробництві чи офісі, навіть поріз пальця папером, трапляються частіше за спалахи новітніх інфекцій. Тому радимо подбати про першу допомогу на роботі.

Віддалена робота

Офісам та державним установам, варто поміркувати про можливість роботи всіх або частини співробітників дистанційно, якщо така потреба буде. Адже існує електронний документообіг, сервери, де зберігаються дані та документи, і безготівковий розрахунок. Як не коронавірус, так грип рано чи пізно нагадують про цей матеріал. Ми живемо в глобалізованому світі.

Оскільки коронавірус у людей молодого та середнього віку часто має лише помірні симптоми застуди, то працівникам та їхньому керівництву доведеться переглянути практику “наковтатися таблеток і піти працювати”. В разі інфекційних хвороб вона шкідлива для всіх. Відрядження та зустрічі доведеться скоротити.

Аптечка вдома

До згаданого вище переліку (що має бути в аптечці в офісі) слід додати спрей чи гель анестетик від укусів чи висипань, антигістамінний препарат, крем з антибіотиком чи неспецифічним протимікробним засобом, пакетики з гелем для охолодження (або лід у холодильнику), медичні картки членів родини, контакти інших близьких людей, сімейного лікаря, клініки, телефон найближчого відділення невідкладної допомоги (а не загальний 103).

Можуть стати в пригоді жарознижувальні препарати, ліки, що приймають при закрепі чи при проносі, та знеболювальні. За наявності хронічних хвороб слід мати запас своїх ліків в окремому місці, та інструкцію з їхнього прийому. Якщо щось з вами станеться, то люди, які доглядатимуть за вами, зможуть дати за схемою потрібні препарати. http://bit.ly/2T1nW94

І до слова. Якщо у вас цукровий діабет 1 типу, астма, епілепсія, можливі панічні атаки чи інші стани, коли ви потребуєте допомоги та/чи захисту в натовпі, варто мати при собі ламіновану картку з інструкцією, що з вами робити, контакти близьких, адресу і потрібні ліки.

читайте також:  Коронавірус: як на Прикарпатті готуються до приходу смертельної хвороби з Китаю (ФОТО)

План на випадок інфекційної хвороби

Уявіть таку ситуацію. У вас температура 39 і важко дихати. Британські та італійські поради для людей з підозрою на коронавірус радять залишитися вдома, подзвонити в лікарню та описати свій стан. Тобто не їхати до лікарні, а передусім подзвонити до свого лікаря та отримати інструкції як діяти далі.

Подумайте як ви зможете знизити температуру, якщо вона буде і далі зростати? Як можуть захиститися від інфекції члени вашої сім’ї або люди, що живуть з вами в одній квартирі чи кімнаті? Ця ситуація стосується і кору, і грипу. Вони, на відміну від коронавірусу, значно поширеніші, хоча їм можна запобігти вакцинацією.

Хворим людям потрібні ізоляція, окремий посуд і рушники, спокій, маска, а тим, хто за ними доглядає, потрібно мити руки, прибирати та провітрювати приміщення, використовувати звичайні дезінфектанти для прибирання (для цього краще використовувати побутові засоби, які містять хлор) і обов'язково потрібен відпочинок.

Якщо ви живете самі, то поміркуйте як сусіди або близькі можуть дізнатися, що з вами щось трапилося (це може бути не тільки хвороба, але і нещасний випадок). Тримайте регулярний зв’язок із кимось, хто має ключ від вашої квартири, і зможе прийти. Ця людина має знати, де знаходяться ваша медична карта і ліки, як зв’язатися з лікарем чи з яким ви підписали декларацію. Заплануйте все наперед, і подумайте про резерв їжі, води і туалет для домашніх улюбленців (якщо вони є).

Завжди добре мати вдома запас питної води та їжі на кілька днів. Особливо, якщо у вас вдома є діти чи родичі літнього віку.

Щоби міль не з’їла запаси гречки та рису раніше за вас, тримайте всі сипучі продукти в герметичній тарі, а не в пакетах. Так і зручніше, і безпечніше. Стануть в пригоді також заморожені овочі та ягоди, сало та ультрапастеризоване молоко. Про корм для тварин, який завжди несподівано закінчується, теж не забудьте.

Насправді, бігти і скуповувати все поспіль в магазині не треба, хоча ідея мати вдома певний запас сухих продуктів хороша — навіть на випадок, коли “немає бажання йти до магазину”.

Якщо ви будете на домашньому лікуванні, то необхідні продукти вам можуть залишати під дверима.

Австралійські поради щодо карантину вдома 2015 року: http://bit.ly/3cc5phR

Вакцинація. Вакцину від COVID-2019 почнуть клінічно досліджувати лише у квітні цього року. Але зараз можна зменшити ймовірність паніки, істерики і перебування в інфекційному відділенні завдяки вакцинації від пневмококової інфекції. Варто зробити і щеплення від грипу.

Про вакцинацію від грипу ми писали восени, сподіваємося, ви дослухалися порад. Ці щеплення варто мати всім, особливо людям із хворобами серця, легень і старшим за 65 років. Якщо ви вакциновані, то шансів мати катаральні симптоми і гарячку, а отже підозрювати у себе коронавірус — менші. http://bit.ly/2PtcAZe Але варто пам’ятати, що захист від коронавірусу щеплення проти пневмококової інфекції чи грипу не дають. http://bit.ly/2I64vp3

Супрун наголошує, що поки вакцин проти коронавірусу не існує. А всі повідомлення про те, що вона є, — фейки.

Велосипед чи самокат. Одна з рекомендацій, аби зменшити ризики захворіти — уникати натовпу та перебування у людних місцях. Саме таким середовищем є громадський транспорт. Тому за нагоди обирайте інші альтернативи — прогулянки пішки, пересування велосипедом чи самокатом. Тим більше, що надворі майже весна.

Якщо користуєтеся громадським транспортом, то опісля потрібно якнайшвидше та ретельно помити руки водою і милом, не торкатися очей, носа чи рота у транспорті і до миття рук. У транспорті також важливо дотримуватися етикету кашлю і чхання (робити це потрібно у серветку чи згин ліктя).

Якщо користуєтеся велосипедом, пам’ятайте про шолом і світловідбивачі. Навіть без карантину, велосипед і належні заходи безпеки пересування ним — корисні для здоров’я та довкілля.


Читайте також:

Коронавірус: Івано-Франківськ виділив 150 тисяч на допомогу китайському місту-побратиму

Франківський аеропорт під контролем: медики розповіли, чи готові зустріти китайський коронавірус

Без паніки: відомий прикарпатський пульмонолог розповів про загрози смертельного коронавірусу

Коронавірус у Китаї: що потрібно знати про хворобу (ІНФОГРАФІКА)

Для прикарпатських медиків провели навчання щодо коронавірусу

У Франківську на випадок коронавірусу обладнали п'ять палат-боксів (ВІДЕО)

Коронавірус поширюється: китайське місто просить допомоги в Івано-Франківська

Пранкер на борту літака влаштував "спалах" коронавіруса


28.02.2020 8142
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

558
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1494
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3058
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2090 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4182
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5945

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

414

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

403

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

852
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

815
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1097
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

546
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2408
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1174
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34130 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

399
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

737 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

926
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

699