Природній відбір: «за» і «проти»

 

Нещодавно в не дуже віддалених місцях відбувся круглий стіл на тему гуманності в нинішньому глобалізованому суспільстві. Порушена тема: «Гуманність – виправдання слабодухих чи шанс на життя?».

 

На круглому столі зустрілись вчені із двома категорично різними поглядами. Одні вважають, що гуманізм – це закономірний щабель розвитку громадянського суспільства, яке основною цінністю вважає людину – її права і свободи, зокрема право на життя. Представники другого табору не погоджуються. Їхній основний «меседж» полягає в тому, що до гуманності вдаються люди, які нездатні прийняти природу закономірностей такою, якою вона є. Тобто, руйнують весь природній задум побудови Всесвіту.

 

«Гуманність ні до чого доброго не приведе. Наша надмірна жалість, добродіяння і технічний прогрес звели на «нуль» процес природного відбору. Тепер, коли є всі можливості врятувати смертельно хворих, які ще кілька років тому були приречені, ми, своєрідним чином, перечимо самій природі. Тому що природа заклала процес відсіювання – регулювання кількості популяції людей на Землі, тим самим даючи більше простору генетично сильнішим індивідам. А наш гуманізм – це, всього на всього, боязнь прийняти закони природи та змиритися із жертвами» - заявив на зустрічі Чорний, керівник центру вивчення глобалізаційних процесів.

 

На його тезу відповів Білий – ініціатор громадського руху «Вільні серця». «Ми ж все таки люди, а не звірі. Ми не можемо давати безневинним вмирати, так нічого і не зробивши. Бездіяння – також злочин. Що поганого в тому, аби нагодувати голодних і врятувати їх від голодної смерті, одягнути бездомних і не дати їм замерзнути на вулицях міста, в кінці-кінців – напоїти спраглих. Кожна людина – це неймовірна цінність! Люди повинні мати шанс, шанс на життя. І ми його їм даємо. І вони його використовують і стають повноцінними членами суспільства. Тільки нелюд власною бездіяльністю вб’є тисячі безневинних і ще більше покалічить. Якщо ви таки «антигуманіст» - вам не місце в сучасному світі» -   заявив Білий.

 

Проте Чорний відповів, що первинний задум Світу базувався на процесі природного відбору, куди людина втручатись не мала права. «Саме через позицію гуманістів в нас виникають тенденційності на планеті Земля. Зменшується кількість лісів, звірів і природних ресурсів чому? Бо людей все більше, і ресурсів також потрібно все більше. А це веде нас до краху. Таким чином, ми знищуємо самі ж себе через нашу прив’язаність до представників свого ж виду. В дикій природі хворих тварин з’їдають їх же «браття і сестри». Такий природній задум. Втручання в цей процес викликає порушення усієї гармонії. Наслідки цих порушень, думаю, вам наводити не потрібно?» - відповів він.

 

«Ми не звірі. Ми люди! А щодо наслідків, то порушення екосистеми відновлюється руками самої людини. І цей процес вже триває: зоопарки, заповідники, екологічно чисті зони… Ціна людського життя занадто висока, щоби нею нехтувати» - вважає в свою чергу Білий.

 

До слова, круглий стіл відбуватиметься ще до кінця… до самого кінця.


23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

528
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1445
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3030
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4145
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

376

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

828
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

793
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

517
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2381
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1154
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34113 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

376
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681