Приватний ДТЕК Ахметова не платить екологічний податок до бюджету Прикарпаття, прикриваючись відтермінуваннями (відео)

 

 

Сьогодні, 5 липня, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків розглянули питання про сплату екологічного податку до обласного бюджету ПАТ "ДТЕК Західенерго", у власності якої знаходиться Бурштинська ТЕС.

 

За перший квартал 2016 року товариство боргує обласному бюджету майже сто мільйонів гривень, передає Фіртка.

 

Як зауважив голова комісії Микола Палійчук, на минулому засіданні це питання уже піднімалось, оскільки на 2015 рік був борг майже 50 млн грн. Цьогоріч підприємство не сплатило жодних коштів екологічного податку.

 

Відтак сьогодні для пояснень запросили представників податкової та ДТЕКу.

 

За словами заступника обласного управління ДФС Наталії Зікрати, підприємство нещодавно погасило розстрочений минулорічний борг – 54,6 мільйона гривень.

 

«Чому не платите. Чи є якась корупційна схема?", - поцікавився Микола Палійчук.

 

Як пояснила Наталія Зікрата, у квітні від підприємства поступило звернення про розтермінування, а 17 травня цього року у зв’язку недостатністю коштів знову звернулось за розтермінування на суму 96,1 млн гривень. ДФС України узгодило ці матеріали і надали розтермінування з кінцевим терміном погашення боргу 29 червня цього року. Крім того, податківець додала, що було звернення щодо продовження терміну ще на місяць – до 29 липня 2016 року.

 

У присутніх викликала подив така лояльність ДФС до ДТЕК.

 

«Це прибуткова організація, чому вона не сплачує податки?», - поцікавився Голова Спілки добровольців АТО Прикарпаття Василь Андріїв.

 

За його словами за отримані бюджетом кошти можна було б реалізувати соціальні програми для учасників АТО.

 

«Коли підприємство до 2013 року перебувало у державній формі власності податки поступали вчасно. Ні для кого не секрет, що Ринат Ахметов є власником компанії. Ви як представник ДФС знаєте, що ми можемо ці кошти поставити на депозит та отримувати відсотки. До прикладу, ми зараз шукаємо один мільйон на футбольне поле, можна було б залучити ці кошти. Дозволити не платити в бюджет області сто мільйонів – це чиста корупція», - відмітив Микола Палійчук.

 

Відтак, депутат обласної ради Василь Попович запропонував вдаватись до радикальних дій, наприклад до блокування роботи підприємства.

 

«В нашій державі зараз відбувається дуже багато такого, що не піддається розумінню», - відмітив депутат.

 

В результаті обговорень голова бюджетної комісії Микола Палійчук запропонував винести це питання на сесію облради, крім того переглянути питання щодо приватизації підприємства.

 

Також прозвучала пропозиція направити спільний лист від усіх фракції до ДФС України. 

 

"На наших комісіях жодних пропозицій від ДТЕКу жодного разу не почули. Таке враження, що він себе вважає десь за пазухою і тому подібне», - відмітив депутат облради Михайло Якимчук.

 

Голова обласної ради Олександр Сич повідомив, що облрада неодноразово звертала увагу на це питання.

 

«Якщо потрібно розглянути питання про законність приватизації, то я його завізую, але запропонував би робити все по порядку. Ми як представники мешканців Прикарпаття маємо право звернутись з цією проблемою», - зазначив голова облради Олександр Сич.

 

Після цього комісія заслухала представника ДТЕК «Західенерго», керівник департаменту фінансів Ігоря Гутовського.

 

 

За його словами підприємство виконує своє законне право на розстрочку екологічного податку, при цьому сплачує всі інші збори, а також виконує соціальні зобов’язання перед працівниками.

 

«Західенерго» має 2,5 мільярда гривень чистого збитку, який виник через розрив між тарифом та собівартістю енергії. Є тариф 98 копійок, а собівартість – 120 копійок за кіловат-годину», - пояснює Ігор Гутовський.

 

 

Голова бюжетної комісії Микола Палійчук поцікавився, чому власники не повернуть підприємство у державну власність, якщо мають збитки.

 

 

«Ми хочемо з вами нормально працювати. Ви виконуєте свої зобов’язання, а ми перед нашою громадою свої», - резюмував голова облради.

 

Відтак, голова комісії Михайло Палійчук відзначив, що обласна рада тримає це питання на контролі, якщо податок сплатять – питання буде знято.

 

На завершення комісія звернулась до голови облради щоб включити це питання до порядку денного сесії та заслухати його. Комісія підтримала таке рішення.

 

Наприкінці обговорення Василь Андріїв поцікавився хто є генеральним директором ДТЕК Бурштинської ТЕС.

 

У відповідь почув, що директор Андрій Шувар - депутат Івано-Франківської обласної ради від ВО "Батьківщина". Варто зауважити, Андрій Шувар є членом депутатської комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства.

 

 

Довідково:

ПАТ «ДТЕК Західенерго» є одним із найбільших українських виробників електроенергії та тепла.

Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Ринат Ахметов.

Електроенергія, вироблена компанією, постачається українським споживачам та на експорт до країн Європи.

До складу «ДТЕК Західенерго» входять Бурштинська ТЕС, Ладижинська ТЕС і Добротвірська ТЕС, а також сервісні підприємства Галременерго, Львівенергоспецремонт, Львівенергоавтотранс, Західенергопостач. «ДТЕК Західенерго» – третя за величиною енергогенеруюча компанія України зі встановленою потужністю 4 707,5 МВт, що складає приблизно 14,2% від загальної потужності електроенергетики країни. За обсягами виробництва електричної енергії «ДТЕК Західенерго» займає одне з провідних місць серед теплових генеруючих компаній.

ДТЕК разом з афiлiйованими компанiями володіє 70,91% акцій ПАТ «ДТЕК Західенерго».

Генеральний директор – Андрій Шувар


05.07.2016 1016 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

509
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

887
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1926
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3449
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2342 5
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4574

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

722

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

624

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

599

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

613
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10258
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1094
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5145
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

909
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2706
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1110
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

241
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

620
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

536
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

595
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

943 2