Про дострокові вибори та відповідальність перед Україною

 

 

Розпад коаліції – шлях до перевиборів парламенту

Фракція "Свободи" ухвалила рішення про вихід із коаліції з єдиною метою -створити правові підстави для проведення дострокових виборів парламенту.



Згідно зі ст. 90 Конституції України, припинення діяльності парламентської коаліції та її неутворення в парламенті впродовж місяця є правовою підставою для дострокового припинення повноважень Верховної Ради та проведення дострокових парламентських виборів.



Ми детально пояснили це рішення в нашій заяві.



Перевибори цього парламенту – це вимога Революції гідності, яку підтримують більшість українців. Політики зобов'язані виконати цю вимогу.



Нинішній парламент, в якому більшість голосів належить колишнім "регіоналам" і поплічникам Януковича, є головною загрозою в Україні, яка може призвести до реваншу минулого корупційно-олігархічного режиму та капітуляції перед вимогами Путіна.



Перевибори дозволять очистити парламент від колишніх поплічників Януковича, ставлеників олігархів і агентів Кремля, комуністів та "регіоналів", які саботують ухвалення законів у царині протидії російській агресії та проведення люстрації влади.



Зокрема, цей парламент провалив ухвалення таких законопроектів:

- Про люстрацію влади та правоохоронних органів – N4570, N4828,

- Про відкриття реєстрів прав власності на нерухоме майно – N4728,

- Про цивільну зброю та боєприпаси,

- Про заборону комуністичної ідеології – N3530,

- Про повернення капіталів з офшорів – N1248,

- Про ліквідацію приватних монополій – N1250.



А також цей парламент не притягнув до кримінальної відповідальності низку народних депутатів, які стали посібниками російського агресора.



Дострокові вибори парламенту – це єдиний спосіб для українців делегувати у Верховну Раду сильну проукраїнську більшість, спроможну захистити національні інтереси та ухвалити реформи, необхідні для розвитку держави.



Про відставку та відповідальність уряду

Конституція і закони України не передбачають відставки уряду у разі припинення діяльності парламентської коаліції.



Ба більше, "Свобода" не ставила в парламенті питання про недовіру нинішньому Кабінету Міністрів, розуміючи, що в умовах війни, економічної кризи та необхідності здійснення реформ Україна, як ніколи, потребує дієвого уряду.



Заява Прем'єр-міністра Арсенія Яценюка про відставку уряду є політичним рішенням. Це право політика, а не обов'язок. Окрім того, до обрання нового Прем'єра він зобов'язаний виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабміну.



Фракція "Свободи" не підтримує рішення Яценюка про відставку уряду і вважає його невчасним.



Про урядові законопроекти, які не підтримав парламент

Незважаючи на суттєві зауваження, "Свобода" підтримала включення в порядок денний урядовий законопроект N4309а щодо залучення додаткових коштів доДержавного бюджету на потреби української армії ("за" – 34 голоси членів фракції ВО "Свобода" плюс голос Кошулинського із 206-х, відданих за законопроект). Проте ця важлива для національної оборони законодавча ініціатива не отримала підтримки більшості депутатів парламенту. А це ще раз доводить необхідність його якнайшвидшого переобрання.



Водночас ми не голосували за урядовий проект N4116а про реформування"Нафтогазу", адже Кабмін повністю проігнорував пропозиції фракції"Свобода" до цього законопроекту, спрямовані на недопущення європейських компаній-сателітів російського "Газпрому" до управління українською газотранспортною системою.



Необхідно зазначити, що уряд не використав усіх можливостей для пошуку спільного рішення та здобуття підтримки своїх законопроектів у коаліції, яка обрала Яценюка Прем'єром.

Як діяти далі

"Свобода" не допустить формування нової коаліції в нинішній Верховній Раді, тим паче створення так званої широкої коаліції з колишніми "регіоналами", оскільки в такому разі дострокові вибори не можна буде провести аж до 2017 року. Вихід "Свободи" з коаліції якраз і унеможливлює створення кремлівсько-"регіоналівської" ширки у цьому парламенті.

 

Припинення діяльності коаліції та відставка уряду не звільняє нікого з політиків від відповідальності перед Україною.



До часу обрання нового парламенту усі проукраїнські фракції та групи нинішнього парламенту, Президент та чинний склад уряду зобов'язані спільно працювати на користь України і ухвалювати усі необхідні закони та рішення. Це принципова позиція "Свободи".



Згідно зі ст.17 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", Прем'єр-міністр А. Яценюк та уряд після заяви голови уряду про відставку мають продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового Кабінету Міністрів.



До часу ухвалення Верховною Радою рішення про відставку уряду Прем'єр-міністр не може бути звільнений від своїх повноважень та передавати свої обов'язки будь-кому іншому.



Новий уряд України буде сформує новий парламент, обраний за результатами голосування українців на дострокових парламентських виборів.

 

В умовах загрози національній безпеці чинний парламент зобов'язаний продовжити свою роботу до часу обрання нового складу Верховної Ради.



Зміна виборчої системи

"Свобода" вимагає провести дострокові вибори парламенту за пропорційною системою з відкритими партійними списками.



Ми внесли на розгляд парламенту відповідний законопроект N4906-2 і звертаємося до всіх депутатів парламенту з проханням його підтримати.



Відкриті виборчі списки дозволять українцям безпосередньо впливати на формування персонального складу народних депутатів і значно зменшити корупційні та адміністративні ризики, які притаманні змішаній системі виборів.



У разі збереження чинної змішаної системи виборів, впровадженої під вигоду режиму Януковича, радикальне якісне оновлення парламенту зреалізувати буде практично неможливо.



Дострокові вибори і воєнний стан

Проведення дострокових виборів парламенту не має бути перешкодою для протидії російській агресії на Донбасі. Ми виступаємо і за дострокові вибори, і за воєнний стан.



"Свобода" і далі наполягає на запровадженні воєнного стану на території Донецької та Луганської областей – там, де відбуваються воєнні дії.



Ми переконані, що в нинішніх умовах воєнний стан – це найбільш короткий шлях до перемоги над ворогом та до відновлення миру в Україні.



"Свобода" пропонує президенту і парламенту реалізувати такий план дій:

1. Запровадити воєнний стан і впродовж місяця звільнити територію країни від окупантів.

2. Після того оголосити дострокові парламентські вибори, які провести в жовтні-листопаді цього року вже в мирній Україні.

 

Олег Тягнибок, УП


26.07.2014 1059 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

201
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

790
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1783
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3341
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2267 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4464

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

623

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

552

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

541

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

576
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10179
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1015
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4673
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

812
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2607
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1029
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34273 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

465
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

533
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

874 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1092