Про майбутнє

Хтось вдивляється в піктограми на обкладинці свіжого The Economist Magazine, плутаючи Британію з Нептуном, хтось шаманить на біржовому курсі, а комусь зручніше пройтися ворожками.

Ті, хто отримав або нашаманив відповіді, ходять з хитрими мармизами, відчуваючи вищість, обізнаність, залученість та інші смішні вібрації.

Тим часом зомбоящик зовсім зійшов з рейок. Там і раніше не дуже розуміли, кому зі спонсорів яким ладаном кадити. А нині, коли спонсори самоліквідовуються частіше за вітчизняні склади з боєприпасами, там про всяк випадок кадять усім. Тому на екрані життя невпинно покращується на тлі безугавного згіршення, зради міцно сплітаються з перемогами, а телепузікам залишають розмірковувати, чому це одні українські виконавці, які співають в Ернста з Лєпсом – кляті відступники, а інші, які там співають з тим таки Лєпсом – патентовані патріоти.

Хтось уже вимикає бла-бла-пристрій, де голос збитого льотчика розповідає про віру в народ та розтрощену клітку. Хтось уже розуміє, що наша «партія війни» вміє заробляти мільярди й без камуфляжної істерії, а наша «партія миру» успішно примножує капітали на війні. І що різниці між ними не знайде жодна експертиза. А до декого дійшло навіть те, що в Україні та навколо неї відбуваються не державні «ігри престолів», а «ігри брудних унітазів», в яких тупо намагаються накласти сусідові і втекти, а сморід розділити порівну між платниками податків.

Не треба бути пророком, щоби спрогнозувати флагманські тренди 2018-го року. В наступному році нами й надалі керуватимуть зовнішні сили, а телепузікам розповідатимуть про зростання гідності в жебраків та про реформаторську діяльність лисиць у курнику. Ми будемо боротися з тими, кого нам назвуть олігархами, та втрачати людей на фронті і в ДТП. Гривня сповзе до тридцяти двох (як мінімум), а субсидії видаватимуть грошима, аби алкаші змогли швидше пропити свої хати і квартири й тим допомогли примарним залишкам середнього класу десь-якось виживати за рахунок реальних люмпенів.

А ще продовжиться всеукраїнський фестиваль аферистів. Нас чекає нове нашестя народних спасителів, супергероїв, борців з корупцією та «докторів пі». Нам покажуть «нові горизонти», поставлять нас на «шляхи самореалізації», захистять від «гібридних загроз» наші «споконвічні цінності», а ще «духовно зміцнять» – і це все за наші гроші. Організатори фестивалю запропонують нам «революційні прориви» та «унікальні історичні шанси» й підірвуть на дурниці тих, хто завжди підривається на будь-що, лише б наливали.

На стовпах і парканах побільшає об’яв про роботу в Польщі, Румунії та на Марсі. На вулицях зросте число мандрівників з далеких країв. І не всі з них будуть туристами. Праві й ліві торгуватимуть радикалізмом, зброєю та історичними іменами, чиновники крастимуть ще більше, а вандали невловимо вандалитимуть. І все менше буде тих, хто просто і чесно працюватиме.

Й ще нижче впаде якість того, що нас оточує. Мова навіть не про смердючу ковбасу і рибу з присмаком формаліну. Мова про гордих людей з дипломами, які нічого не знають і не вміють. Про знавців, які голосують за гламурних гайдамаків, кишенькових характерників та ресторанних повстанців. Та про майстрів, котрі виробляють лайно і щиро дивуються, що не всі його купують. Цих стане більше. Й жодна прогностична обкладинка не натякне нам, куди їх всіх діти.


23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

727 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690