Про розрив поколінь і «дітей потоку»

 

Ще років двадцять тому ніхто не передбачав, що гаплик вистрибне саме звідти. Всі знали: кожне нове покоління бере досвід від попередніх. Так було зав­жди. Проте нині світ змінюється швидше за зміну поколінь. Ті, кому 30-35, ще не встигли вивчити своїх дітей (а дехто ще й не відправив їх до школи), а від куцого досвіду покоління тридцятилітніх вже тхне нафталіном. Їхній досвід вже можна відправляти в музей.

Теперішні вісімнадцятилітні дивляться на тих, кому за тридцять, як на динозаврів. З ними нема про що балакати. Вони грали в перші версії Fallout та різний candyland, тусували в «Однокласниках» і все ще ржуть з тупих приколів. Про сорокарічних і людей передпенсійного віку мова взагалі не йде. Цих юна генерація розглядає хіба як принагідне джерело грошей. Дайте бабло і валіть нафіґ, задроти. Дивіться свій тєлєк, пийте горілку.

Вісімнадцятилітні живуть на Інстаґрамі і у Фейсбуці. Ці світи налаштовані на їхню хвилю. Пропущена крізь фейсбучні фільтри реальність не передбачає зрілості та старості як станів якісного уможливлення. Там сонце світить лише молодим. Тобто реально молодим та вічно молодим. До останніх відносяться ті, хто й після сорока пливе собі за потоком, не виробляючи нічого, крім добрих посмішок, теплих фраз і шлункових газів.

Молоді скажуть вам, що просто живуть. А насправді вони, як від чуми, тікають від усіх різновидів відповідальності. Вони навіть сексу уникають, бо секс також суміжний з відповідальністю. Вони «діти потоку», диванні мандрівники, ненапружені хом’ячки сансари. Їхні пророки донесли до них рятівну істину: у потоці можна не гребти, у потоці можна просто плисти за течією, врубити медитативну музичку і ловити кайф. Have fun! Розважайся, забий на все!

Можливо «діти потоку» й підозрюють, що пророки фальшиві. Що тих пророків хазяї каси зарядили комерційними меседжами. Що комусь вигідно мати споживацький кластер «вічної молодості». Але від тих підозр нічого не змінюється. Тому що, по-перше, кочова ілюзія, що мешкає на дисплеях смартфонів, все одно цікавіша за реальний світ, а, по-друге, перед очима молодих завжди маячить приклад того, що альтернативи немає.

Цей приклад – їхні батьки та батьки їхніх батьків. Ці зафіксовані у сірій реальності люди, які все своє життя працюють-працюють-працюють і, врешті-решт, нічого не зрозумівши і принципово не заробивши, відправляються спочатку на копійчану пенсію, а відтак – на цвинтарі.

Теперішнє next-покоління мало в що вірить. Вони сміються з віри батьків і дивуються тому, що предки вірили у ще смішніші речі. Наприклад, у будування світлого майбутнього. Теперішня молодь знає, що його не буде. Може бути лише світле теперішнє. І лише в тих, хто має бабло і владу.

Теперішня молодь тягнеться до бабла і влади, як метелики до світла. За близькість до бабла і влади вони ладні на все. Одна лише біда – «діти потоку» (окрім тих, в кого модельна зовнішність, видатний інтелект або ж яскравий талант) не мають, з чим вийти на ринок. Тому вони грають в ігри, де їм дають ілюзії можливостей. Відчуття контролю над придуманою реальністю. Відчуття перемоги над придуманими монстрами. Зрештою, відчуття того, що вони у потоці життя.

Хоча є підозра, що цей потік також кимось придуманий.

 

report.if.ua


23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4160
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5933

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

389

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

840
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1088
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

728 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690