Про Вакарчука

 

 

Інтрига з брендом «Вакарчук-президент» нині практично випірнула з мутного закулісся на рівень «preliminary work» – підготовчих політтехнологічних операцій.

Інтернетом негайно пішли гуляти статті у «вентиляторному» стилі, в одній з яких йдеться про якусь малозрозумілу «культурмарксистську міфологію» співака та його нелюбов до націоналістів, а в іншій батько майбутнього кандидата вже безапеляційно називається «хамелеоном». Ну й імена олігархів-союзників – принагідно. Бо ж напружена електоральна одиниця хоче знати: звідки гроші. Й це, до речі, 75 % усього, чого та одиниця хоче знати.

Зрозуміло, що правильно сформована пропозиція «Вакарчук-президент» може стати позитивним триґером для політичного болота. А може просто булькнути в нього, як, свого часу, «перетоплена» на медійні шкварки «Наша Надя».

Запит на свіжу фігуру неозорий. З одного боку електорат озвірів від старих клоунів. З іншого – до входу на український ринок тихо й грізно готуються серйозні гравці. Цим потрібно мати в тутешній системі прозору й не припечену рагульством найвищу інстанцію. Під сформований запит завжди знайдуться гроші. Й не просто гроші, а мішки з грубими купюрами.

Одночасно, не слабше бабло спрямують на знищення всіх альтернатив. Як-не-як на кону здоровенна територія з дешевим населенням, майже безплатними ґрунтами і сумнівними хазяями.

Ось тут і починається той легендарний ліс, де глибше в хащі – товщі партизани. Нині в ролі дуже товстих партизан професійні піарники. Які все-все знають, мають перед собою реальну соціологію, готові розкручувати і розганяти. Тим більше, що вже розписані глибокодумні шаблони.

Один із них оприлюднив у недавній статті Анатолій Якименко. Оцініть глобальність його підходу: «Українці не мають філософії. Але вони мають пісню. За допомогою відтворюваного звуку вони хочуть передати свої почуття у пісні. Домінуючим почуттям у них є почуття образи. Українці хочуть передати образу піснею, оскільки думають, що світові це дуже цікаво. Тому «філософські» тексти українцями співаються. Головним пісенним філософом у них є Славко Вакарчук».

Сам я, чесно кажучи, тяжко замислився над цим пасажом. То, виходить, що кияни обрали мером Кличка (певне, головного кулачного філософа?) переважно тому, що той за допомогою аперкоту актуалізує їхнє «домінуюче почуття образи»? Якщо так, то президентська перспектива наявна в багатьох українських селебріті. Й лише з одним я не погоджусь. На мій погляд, прихід «головного пісенного філософа» України ще попереду. Моя уява на старті малює якийсь гібрид Дзідзьо і Тіни Кароль з Винником, відтак зупиняється перед неозорою прогностичною прірвою і нічними блуканнями масових смаків та кухонних вподобань. Тайна сія велика й темна єсьм.

Перспектива бренду «Вакарчук-президент» також дає змогу для «далекого» прогнозу президентської кампанії-2019.

Очікуємо параду драматичних пропозицій та несподіваних перевтілень. Український політичний цирк переходить на передові технології в стилі Берні Сандерса або «забий цвях у вперту голову». Якщо ви мрієте в день виборів відсидітися вдома або ж поїхати на природу, то мені вже за вас страшно. Штаби готують всепробивні меседжі-цвяхи та людей-кувалд для їх гарантованого забивання. Тому пропоную виборцям запастися касками і читати як мантру «я не здамся без бою».

Ну а Вакарчуку зичу успіхів на новому витку його життєвої лінії. Не виключено, що коли вони з Собчак стануть президентами, їм випаде спільний концерт у Пекіні. Це, звісно, екстремальна фантазія, але ж і часи грядуть хитро закручені.


23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

544
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1472
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3046
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2081 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4159
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5932

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

386

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

406

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

398

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

801
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1087
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

530
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2400
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

841
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1164
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34122 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

389
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

727 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

918
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

690