Проктологія та народна медицина: чому деякі народні методи можуть бути небезпечними для здоров’я?

Консультує Мельник Олег Ігорович – лікар хірург-проктолог медичного центру Оксфорд Медікал

Геморой є однією з найпоширеніших проблем 21 століття. І нехай сучасна медицина пішла далеко вперед, та непристойні жарти і міфічні методи лікування геморою залишаються на віки.

Навіть в мережі на будь-якій сторінці ви можете знайти вірусну рекламу типу «Вилікувати геморой за 10 хвилин вдома! Потрібно тільки голівка часнику, пачка сірників і тд.»

Чи дійсно народна медицина є ефективною у лікуванні геморою? Чи все таки можливі негативні наслідки такого «лікування»?

Топ найбезглуздіших міфічних методів лікування геморою

В першу чергу, для ліквідації геморою знавці народної медицини рекомендують відвари різних трав, квітів, настоянки, витяжки. Частина з них володіє послаблюючим ефектом, грубо кажучи, усуває проблему закрепів. Але, якщо вже наявний геморой, дана методика аж ніяк не допоможе. Деякі рослини мають ефект венотоніків, тобто забезпечують укріплення венозної стінки. Але ж відвари цих трав принесуть стільки ефекту, скільки заковтування одного плоду каштану на день. Звісно ж, геморой ніяк не ліквідується.

Окрім перорального прийому, засоби на базі рослинного компоненту використовують у якості ванночок, зовнішніх мазей, кремів, паст, додають у склад ректальних свічок. Ефективність їх, м’яко кажучи, не надто висока.

Якщо ці методи просто не принесуть ані користі, ані шкоди, то більшу небезпеку становлять вже наступні вигадки. Пряме натирання, притискання, припікання і тому подібне. Важко уявити, але навіть сьогодні активно застосовуються такі варварські методи. Любі пацієнти, сира картопля чи цибуля не лікують геморой. Прикладайте її хоч до чола, хоч до сідниць. Замолювання, заговорювання, ворожіння та вправлення хребців також не усунуть ані симптомів, ані проблеми. А відео про цілющу силу огірка у прямій кишці викликає у лікарів спочатку сміх, а потім істерику.

Якого «ефекту» можна дочекатися завдяки таким методам?

Найсприятливіший результат, який може бути внаслідок такого лікування – це відсутність результату. Значно гірше, якщо народне лікування принесе побічні ефекти, а саме:

  • отруєння або алергічна реакція на рослинні відвари та настої, прийняті перорально, розвиток захворювань шлунково-кишкового тракту;
  • зовнішні нагноєння через потрапляння інфекції при спробах зовнішнього ліквідування геморою: натирань, припікань і тому подібного;
  • сепсис, тобто потрапляння інфекції у кров;
  • поява кровотечі з прямої кишки;
  • тромбоз гемороїдальних вузлів;
  • парапроктит;
  • анемія та ін.

Сучасні та доказові методи лікування геморою

Ми розуміємо, що до народної медицини вдаються тому, що це швидко і дешево. На жаль, люди не обізнані про сучасні методи лікування – всі досі вважають, що для лікування геморою варто пройти через операцію та довгу реабілітацію. Ми мусимо розвіяти цей стереотип! Сучасна проктологія пропонує багато процедур, які дозволяють позбутися геморою без болю, без операцій та за неймовірно короткий проміжок часу!

В медичному центрі Оксфорд Медікал запроваджено такі методики лікування геморою:

Головне те, що вам не варто перебувати в стаціонарі, адже буквально одразу після процедури ви можете вставати та не відриватися від особистих справ! За умови отримання рекомендацій лікаря, а саме правильного догляду та здорової дієти, ви можете забути про геморой назавжди!

Для запису до лікаря варто попередньо зателефонувати: 050377299, 0673777299

Партнерський матеріал


12.08.2020 7483
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

558
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1494
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3059
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2090 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4182
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5945

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

414

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

403

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

852
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

815
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1097
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

546
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2408
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

849
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1174
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34130 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

399
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

737 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

926
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

699