Провалені вибори для прикарпатських благодійників

 

 

В країні закінчилася виборча кампанія, а разом з нею - сезон традиційної електоральної халяви, що як манна сипалась на українців протягом останніх місяців кандидатами різних політичних мастей.


Як показують результати соцдосліджень, наочна передвиборча агітація – біг-борди, агітаційні листівки, брошури, реклама в пасажирському транспорті, на яку кандидати витратили добрячі кошти, мало впливає на електоральні симпатії, особливо в невеликих містах та містечках.


Натомість виборці, в тому числі в нашій області, активно користувались пропозиціями благодійниківгречкодавців і організаторівмасових видовищ та забав.


На Прикарпатті в поті чола провели останні тижні виборчої кампанії різноманітні благодійні фонди, прагнучи здобути депутатський мандат для власних покровителів, в деяких гірських округах ситуація дійшла до абсурду  ̶  за деякими фактами важко вдавалося поділити більш-менш примітні об’єкти, які в останні тижні кампанії ще залишилися без допомоги меценатів-мажоритарників.


 Останній тиждень виборчої кампанії перетворився на яскраве шоу для народу, так багато безкоштовних концертів відбулося  в ці дні, а також у бенефіс різноманітних дрібних гречкодавців, у продуктових наборах яких за повідомленнями ЗМІ, з наближенням дня виборів  часом активно з’являлися горілка та шампанське, напевно для того, щоб виборці змогли гідно відсвяткувати перемогу улюбленого кандидата.


Політтехнологи сформували образ  успішного кандидата -2012 – це багата людина середнього віку з вищою освітою та певним управлінським чи бізнесовим досвідом, яка повинна займатися благодійністю – будувати дитячі майданчики, ремонтувати під’їзди, школи, заклади громадського дозвілля, допомагати пенсіонерам та інвалідам.


Загалом побутувала думка, що ці вибори доведуть, що навіть політичні нулі, за умов грамотно організованої благодійної виборчої стратегії, здобудуть цілком прийнятний підсумковий результат, що стосується в тому числі так званих самовисуванців-грошових мішків за якими стоїть середній та крупний бізнес та кандидатів, які мімікрують під безпартійне висування, фарбованих лисів, які пізніше вірогідно приєднаються до провладної фракції.


Попри відсутність офіційних результатів виборів, на підставі актуальних даних ЦВК можна стверджувати, що Прикарпаття стало одним з регіонів, де партія благодійників провалила вибори. 

 

          Кредісов та Грабовецький програють в Долині, Круць в Тисменицькому окрузі, Гдичинський поступається Доніюфактично програли свої округи також ЧудновПалійчукКруць.


Єдине питання полягає в тому, чи пройде наймасштабнішийблагодійник області Юрій Дерев’янко. Однак навіть якщо пройде, це стане винятком з проваленого активного благодійництва  матеріальнихможливостей, які люди використали, проте викинули в смітник пам’яті, отримавши виборчий бюлетень.


 Ці вибори підтвердили, що на Прикарпатті партійна ідентифікація щодо мажоритарних кандидатів все ж має найважливіше значення в електоральному виборі.



29.10.2012 Василь Кедик 2312 4
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1490
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3054
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2086 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4178
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5942

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

411

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

411

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

850
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1094
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

543
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2405
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

847
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1171
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34128 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

395
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

734 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

924
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

697