Пусті обгортки або куди поділися обіцянки франківських депутатів?

 

 

О, ця солодка передвиборча кампанія. З кожної сторони кандидати пропонують найкращу «цукерочку» у неймовірно яскравій обгортці. Їхні обіцянки – наче коробка з асорті – передбачені всі можливі варіанти, щоб задовольнити найвибагливішого виборця.

 

Проте, після виборів смаколики від кандидатів, як шоколад, просто тануть і залишається тільки пусті обгортки…

 

Зважаючи на те, що  що кандидати до міської ради в 2010 згідно із законодавством не мали офіційних передвиборних програм, ми ж  спробуємо згадати, чим намагалися спокусити виборців обранці і чи змогли втілили свої слова в життя.

 

Так, у 2010 році більшість франківчани зробили свій вибір на користь ВО «Свобда». Нічого не вдієш, вже така людська натура, коли з’являється новий і добре розрекламований продукт, - його хочеться скуштувати.

 

Цукерочка з гучним гаслом "Хто як не ми" зробила свою справу, -  «свобдівці» зайняли більшість стільців у міській раді та отримали потрібну кількість голосів, щоб втілювати свої плани, навіть без підтримки інших політичних сил.

 

 Аналізуючи роботу цієї «фабрики» у місті Івано-Франківську з впевненістю можна сказати – їх продукт зіпсувався.

 

Не зважаючи на те, що «свободівці» йшли на виборах по загальнопартійній програмі, все ж вони обіцяли мешканцям реформу житлово-комунального господарства.

 

Тоді, зокрема йшлося проте, що мешканці обиратимуть начальника ЖЕО самостійно для свого мікрорайону і їм надаватиметься допомога у створенні об’єднань мешканців багатоквартирних будинків за місцем проживання .

 

Сьогодні ж ми вже позбулися ЖЕО, які по вуха застрягли у борговій ямі, натомість отримали велетенську монополістичну машину з номерним знакам «ЄРЦ», яка несамовито «несеться» житловим фондом міста, нерідко порушуючи правила руху. (детальніше про це можна дізнатися у статті Монополіст ЄРЦ і народні гроші: під хвіст якому котові йдуть наші гривні?).

 

Звичайно, це плюс, що депутати наважилися на таку реформу, але чи на це сподівалися мешканці міста? Франківці нерідко скаржаться на халатність виконання робіт підрядниками підприємства та не можуть дорахуватися витрачених коштів. Багато хто досі не може з’ясувати на яких підставах сплачує кошти ЄРЦ і чому саме такий тариф. 

 

Варто і згадати про конфетку з начинкою «відкриття будинкових котелень» та «сприяння у видачі дозволів на індивідуальне опалення». Обіцяли знайти в бюджеті кошти заміну вікон у житлових будинках. Результат знову «тішить». Було введення обмежень на видачу дозволів для встановлення індивідуального опалення, величезні черги та скандальні протести під станами міської ради. Немає жодних натяків на відкриття будинкових котелень та реорганізацію в роботі центрального теплопостачання, в якому з початком кожного опалювального сезону, навіть після кількох місяців підготовки, рве труби.

 

Стосовно обіцянки «зупинки несанкціонованого будівництва у дворах», то тут «Свободу» виручив Руслана Марцінківа з кувалдою, який трощив  паркани незаконних, на його думку, забудов.

 

Не запахло у місті й "муніципальними аптеками з доступними цінами на ліки", "тринадцятою зарплато" для освітян та медиків.

 

Натомість запахло зрадою та грошолюбством. Суттєво підірвав довіру до «Свободи» скандал із хабарем. 9 жовтня 2012 року прокуратурою Івано-Франківської області було порушено кримінальну справу щодо депутата Івано-Франківської міської ради від ВО «Свобода» Володимира Колковського та директора Департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Олега Гаркота стосовно одержання хабара в особливо великому розмірі. Останнього цього дня у компанії з головою франкції «Свобода» в Івано-Франківській міській раді Романом Онуфрієвим спіймали з хабарем у розмірі 30 тисяч доларів.

 

Тоді Роман Онуфріїв назвав ці події метод політичного тиску напередодні парламентських виборів проти опозиції та запевнив, що жодного хабара не було. Протягом кількох днів у зв’язку з подіями в Івано-Франківську Україною прокотилися хвилі «свободівських» протестів.

 

Та вже після першого судового засідання та зізнання Олега Гаркота «Свобода» відмовилася давати коментарі. Визнав свою вину і Володимир Колковський. Відтак, мов мильна бульбашка луснуло запевнення «Свободи» в тому,що її депутати є професійними, чесними та працюють на благо міста і громади.

 

Тепер перейдемо до пряника для «Свободи». Беззаперечний є той факт, що «Свобода» дотрималася обіцянки та зробила роботу міської ради відкритішою для громадян. Зокрема, було створено сайт міськради, а депутати почали звітувати перед виборцями. Інше діло,що не всі депутати звітують, а формат самих звітів іноді викликає багато запитань. Наприклад, всі пам’ятають звіти у форматі виступів депутатів просто неба на Вічевому майдані. Але чи то через несприятливі погодні умови, чи через критику яка лунала в бік депутатів, ініціатива «Свободи» швидко вмерла.

 

Тепер перейдемо до обіцянки, яку давали майже всі політичні сили, які намагалися зайняти місця у Івано-Франківській міській раді – ремонт доріг та міжбудинкових проїздів.

 

Безперечно, що зрушення у цьому напрямку в місті помітні. Та чия ж це заслуга? Тут є два найбільші претенденти на нагороди: мер та знову ж таки «Свобода». Міський голова не упускає можливості нагадати громаді міста про те, як в місті кладеться новий асфальт і воно стає європейським. У свою чергу «Свобода» пішла далі та встановила по всьому Івано-Франківську біл-борди з надписами вулиць та підписом-печаткою «зробили «Свобода». Та хочеться нагадати, що дороги робляться завдяки громаді міста, яка сплачує податки, яка спонукала мітингами та перекриттям вулиць шукати міську владу гроші на ремонт доріг. Жодна політична сила за свої власні кошти не купувала асфальт і власноруч не вкладала його на вулиці міста… Тому можливо досить маніпулювати свідомістю франківців і зрозуміти, що це обов’язок тих, хто взявся керувати містом?!

 

Що ж до роботи інших політичний сил, то через їх незначну «вагу» у складі міської ради їх цукерочки досі в обгортках. Так, франкція «За зміни» активно не вручається у «дерибан» влади між мером та «Свободою», проте активно воює з підприємством, яке займається паркуванням у місті. «Стара гвардія», саме так можна назвати фракцію «Батьківщина», працюють в опозиції як до міського голови, так і політичної більшості представленої «Свободою», їх робота зосереджена у виголошенні депутатських запитів. «Наша Україна» та «УДАР» схоже, що просто вмила руки, а з фракція Партії регіонів і без слів все ясно. Фракція «Громадянська позиція-Громадський форум» після того, як Юрій Соловей став нардепом та почав відкривати соціальні магазина у Верховинському районі, залишилася на плечах Володимира Чорноуса, який відомий своїми красномовними виступами.

 

Ось такі маємо результати роботи депутатів Івано-Франківської міської ради. Все зовсім скоро вони знову намагатимуться задурити голови виборців новими «цукерками», які принесуть «райську насолоду».

 

Р.S. Хочеться додати, що журналісти не влаштовують «полювання на відьом» стосовно тої чи іншої політичної сили. Просто питають  з тих, в чиїх руках зосереджена влада у місті.


Коментарі (2)

Нескорена Нація 2015.01.19, 21:00
До теми- А що це за дурачок красується на біг-бордах рідного Франєка? Читайте на www.neskorena-nacia.com.ua
Роман Брудр 2015.01.23, 11:34
також патання- тільки Франківських і тільки депутатів? чому не береться вище по всіх рівнях? :(
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

651
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1590
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3171
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2159 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4261
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6051

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

491

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

465

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

455

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

548
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10091
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

911
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

865
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

627
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2484
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

901
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1229
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34186 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

369
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

448
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

799 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

968