Путівник Lonely Planet назвав 10 місць у Європі, які варто відвідати цьогоріч

 

Днями впливовий путівник Lonely Planet опублікував свій традиційний літній список «Найкраще в Європі». Щороку експерти з подорожей вибирають десять цікавих європейських напрямків, причому з очевидними на кшталт Азорських островів, іспанської Малаги чи італійського П'ємонту (№3, 4 і 6 відповідно в торішньому списку) сусідять вельми екзотичні. Лідером торік, наприклад, стало ісландське місто Акурейрі, а на сьомому місці опинилася столиця Азербайджану Баку.

Головною новиною для українських шанувальників Lonely Planet цього року стало п'яте місце Львова у списку Best in Europe-2016. Щоб розібратися, чим місто заслужило таку увагу до себе, Forbes уважно вивчив усі рекомендації знаменитого путівника.

1. Пелопоннес, Греція

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Хрест на місці розстрілу населення міста Калаврита
Фото: wikipedia.org

Туристи в Греції зазвичай вирушають або на острови, або в Афіни, до величного Акрополя. А Пелопоннес – південну частину Балканського півострова – обділяють увагою і роблять це, на думку експертів Lonely Planet, незаслужено. По-перше, у регіоні можна побачити стародавні храми в Коринфі, театр в Аргосі, руїни Мікен і Спарту. По-друге, нещодавно там відкрилася нова Меналонська стежка завдовжки 72,5 км – пішохідний маршрут для тих, хто хоче ближче пізнати гористу грецьку місцевість, насолодитися легким екстримом і гарними краєвидами. По-третє, один із регіонів Пелопоннесу Немея – центр грецького виноробства, а на цій справі греки знаються ще з античності. Список того, заради чого варто відвідати Пелопоннес, цими трьома пунктами, звичайно, не обмежується – регіону є чим здивувати туристів.

2. Орхус, Данія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Найбільша бібліотека у Скандинавії
Фото: Mads Peter Iversen / 500px

У Данію варто їхати не тільки заради Копенгагена. Новий культурний центр країни, який стає дедалі моднішим, – це Орхус. По-перше, завдяки архітектурі. 2015-го в Орхусі відкрився ефектний комплекс «Айсберг». У місті розташована будівля Dokk1 – із найбільшою бібліотекою Скандинавії. А також музей ARoS, у якому навіть дах – витвір мистецтва. Тут розмістилася інсталяція Your Rainbow Panorama найзнаменитішого скандинавського сучасного художника Олафура Еліассона. По-друге, завдяки їжі. Скандинавська кухня в цьому сезоні – чи не найактуальніша. І саме в Орхусі можна відвідати Gastromé, Frederikshøj і SUBSTANS – заклади, відмічені торік гідом Мішлен. 2017 року це данське місто дістане звання європейської столиці культури та гастрономії, тому експерти Lonely Planet радять відвідати Орхус раніше, ніж його наповнять натовпи туристів.

3. Венеція, Італія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Фото: Козаченко Олександр для «Forbes Україна»

Італійське місто, яке розкинулося на 124 островах, – один із тих туристичних пунктів, які мандрівникові Європою потрібно обов'язково побачити хоча б раз. Якщо ж потрібна додаткова нагода, то цьогоріч минає 500 років з офіційного заснування Венеційського гетто – єврейського кварталу у Венеції. Крім того, 28 травня стартує 15-та Венеційська бієнале з архітектури – головна архітектурна виставка світу. Цього року вона присвячена соціально значущим спорудам.

4. Дордонь, Франція

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Замки Кастельно і Бейнак у долині річки Дордонь
Фото: wikipedia.org

У цей регіон на півдні Франції варто їхати по типові французькі ландшафти – середньовічні селища, каштанові гаї, шато. А також по кулінарні враження: місцева полуниця незрівнянна, а чорні трюфелі – майже повсякденна їжа. І щоб заглибитися в найдавнішу історію: саме в Дордоні можна подивитися на стоянки первісних кроманьйонських людей – за їхню велику кількість цей регіон ще називають «колискою людства».

5. Львів, Україна

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Фото: Вєтров Сергій/city-adm.lviv.ua

Львів здатен здивувати й українських туристів, а приїжджим із Західної Європи він узагалі видається екзотичним. Архітектуру Львова часто порівнюють із празькою і краківською: схожість справді є, але у Львові вона еклектичніша, з екзотичними східними вкрапленнями. Ще дві причини, навіщо приїжджати до західної столиці України, – це хороша кава і смачна їжа. Ресторанний бізнес у Львові переживає сьогодні справжній бум, тут відкривають чимало закладів, які спеціалізуються на інтерпретації західноукраїнської кухні та стравах із локальних продуктів. Крім того, Львів – культурна столиця, в якій проходить близько сотні різноманітних заходів на рік. Найближчий масштабний – фестиваль Alfa Jazz.

6. Ворікшир, Великобританія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Воріцький замок
Фото: 79409831 / 500px

Ворікшир – той самий регіон Великобританії, в якому розташоване місто Стратфорд-на-Ейвоні, де народився Вільям Шекспір. Цьогоріч весь світ відзначає 400-річчя смерті великого поета і драматурга. Крім того, цього року у столиці регіону Воріку відкрився відреставрований замок. Тепер тут можна подивитися на требушет вагою 22 тонни – найважчі у світі гармати для облоги. Ну і типові британські мальовничі пейзажі теж ніхто не скасовував.

7. Естремадура, Іспанія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Місто Касерес
Фото: Raúl Gómez / 500px

Саме в цьому регіоні на заході Іспанії – у місті Меріда – найкраще у країні збереглися давньоримські руїни. Із середньовічною Іспанією вийде познайомитися в Трухільйо. А в Parque Nacional de Monfragüe – одному з 15 іспанських природних парків – можна вивчати різноманіття птахів Європи: з 1988 року пернатих у парку особливо охороняють. Крім того, Естремадура славиться місцевими сирами та хамоном.

8. Східне узбережжя Тенеріфе

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Фото: Michele Solmi/ flickr.com/photos/potomo/

В одного з найпопулярніших серед туристів островів є маловідомі сторони. Наприклад, Абадес – рибальське село поруч із занедбаним лепрозорієм Ель-Медано. Або гори Анага на північному сході: тут місцеві мешканці досі витріщаються на туристів, і щоб замовити в барі каву чи пиво, потрібно знати іспанську, адже англійська мова тут – дивина.

9. Тесел, Нідерланди

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Маяк у Теселі, Нідерланди
Фото: Familie Sa-Ardnuam flickr.com/photos/29059651@N05/

Найбільший острів у Ваттовому морі добре відомий туристам із Німеччини і самим голландцям, для решти Європи Тесел – не дуже популярний напрямок. Хоча насправді тут є на що подивитися: білий пісок на пляжах, соснові гаї, місцеві виноробні, пивоварні та молочні ферми. Крім того, на острові проходить чимало цікавих фестивалів. Наприклад, 25 червня відбудеться Ronde on Texel – найбільша у світі гонка на катамаранах.

10. Північна Далмація, Хорватія

Путеводитель Lonely Planet назвал 10 мест в Европе, которые стоит посетить в этом году
Середньовічні фортеці Ловрієнац і Бокар у Дубровнику
Фото: wikipedia.org

Хорватія стала дуже популярним європейським туристичним напрямком після того, як кілька років тому в Дубровнику стартували зйомки серіалу «Гра престолів». Проте, крім Дубровника з його чарівною архітектурою і популярного серед туристів Спліта, у Хорватії є ще Задар. Місто, що в регіоні Північна Далмація, може похвалитися не менш розкішним адріатичним узбережжям, за яке країну так цінують гості, але при цьому – значно меншою кількістю туристів. Принаймні поки що.

 
forbes.net.ua


26.05.2016 2258 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

602
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1533
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3111
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2124 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4225
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5980

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

438

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

423

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10058
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

876
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

837
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

575
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2434
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

871
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1199
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34165 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

310
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

419
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

761 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

944