Рентген чи флюорографія – чому надати перевагу?

Івасишин Андрій Васильович – лікар-рентгенолог медичного центру Оксфорд Медікал

Скринінгові обстеження – це впровадження, завдяки якому статистика ранньої діагностики багатьох патологій у всьому світі зросла в десятки разів. Скринінг полягає у поверхневому обстеженні конкретної групи людей, які відносяться до групи ризику, або є ймовірними носіями певного захворювання.

Ми знаємо, що в Україні, як не дивно, досі поширеними є захворювання легень, особливо туберкульоз. Задля контролю захворюваності, кожна людина віком від 15 років повинна щорічно проходити обстеження – флюорографію. На жаль, це обстеження не завжди доступне, адже пацієнти постійно стикаються із такими проблемами як прив’язаність до місця прописки, необхідність документу направлення, брак часу через постійні черги, відсутність лікарів, проблеми із місцем підписання декларації.

Ми пропонуємо гідну альтернативу застарілому методу флюорографії – безпечнішу, інформативнішу, доступнішу - цифрову рентгенографію органів грудної клітки!

Чим цифрова рентгенографія відрізняється від флюорографії?

Рентгенографія – це метод обстеження органів грудної клітки, що полягає в отриманні зображення на екрані через проходження рентгенівських променів крізь тканини організму людини. Цифрова рентгенографія дозволяє на ранніх етапах виявляти новоутворення від 5 мм, діагностувати запальні процеси легеневої тканини, наштовхувати лікаря на діагностику різного роду патологій органів грудної клітки.

Метод цифрової рентгенографії відрізняється від флюорографії кількома важливими параметрами:

  • променеве навантаження: при цифровій рентгенографії доза опромінення складає всього 0,01 мЗв, коли при флюорографії 0,3-0,5 мЗв;
  • чіткість зображення: при цифровій рентгенографії лікар отримує в рази чіткішу картинку;
  • спосіб отримання результату: при плівковій флюорографії ви тільки отримуєте маленьку плівку, яка може загубитися або знищитися, а цифровий файл можна копіювати на електронний носій, тим паче, копія зберігається у клініці, тому навіть при форматуванні свого носія, ви можете ще раз копіювати  файл у нас, без потреби у повторному обстеженні.

Показання, підготовка та особливості проведення цифрової рентгенографії в Оксфорд Медікал.

Ми знаємо, що фактично всі профілактичні огляди з метою отримання підтверджуючої довідки про стан здоров’я людини вимагають проведення флюорографії. Якщо раніше пацієнту доводилося проходити цілий квест з довідками, щоб пройти таке, здавалося б, коротке обстеження, то сьогодні достатньо зателефонувати у наш центр та домовитися про час візиту.

Окрім профілактичної мети, рентгенографію проводять у наступних випадках:

  • підозра на запальний процес легеневої тканини;
  • контакт із пацієнтом з відкритою формою туберкульозу;
  • кашель, що триває понад 3 тижні;
  • різка втрата ваги;
  • підготовка перед оперативним втручанням на органах грудної клітки;
  • порушення дихання;
  • часті задишки та ін.

В медичному центрі Оксфорд Медікал цифрова рентгенографія проводиться на найсучаснішому та безпечнішому діагностичному обладнанні в області. Особливої підготовки обстеження не передбачає, тільки у день проведення рентгенографії пацієнту рекомендовано на певний час відмовитися від куріння. Безпосередньо перед обстеженням варто повністю оголити верхню половину тіла по пояс, обов’язково зняти всі прикраси та зібрати волосся у пучок.

Лікар допомагає пацієнту зафіксувати положення тіла біля апарату. Надалі лікар йде до пульту керування і просить пацієнта протягом кількох секунд затримати дихання.

Одразу після обстеження пацієнту видають документ заключення та цифровий варіант результату. Важливо: інтерпретувати результати обстеження та призначати лікування чи додаткові обстеження може тільки терапевт або пульмонолог!

Надавайте перевагу більш сучасним та інформативним методам обстеження! В медичному центрі Оксфорд Медікал комфортні умови та доступні ціни!

Партнерський матеріал


25.11.2021 20397
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

530
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1446
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3031
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2072 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4146
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5924

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

378

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

395

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

393

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

521
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

829
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

794
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1081
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

520
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2383
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

833
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1156
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34115 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

378
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

716 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

912
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

683