росія – країна-терорист, але не забуваймо про білорусь

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист. Але не забуваймо про білорусь, з території якої регулярно злітають винищувачі та випускають снаряди по Україні.

Кожен місяць російсько-української війни – це нові виклики для військових та цивільних українців. З жовтня, фактично, щотижневі обстріли енергетичної інфраструктури. Понад 10 мільйонів українців щоденно залишаються без світла. Особливо важка ситуація на півдні й сході України. У звільнений ЗСУ Херсон лише кілька днів тому вдалось подати електроенергію. росіяни майже повністю знищили інфраструктуру Херсонщини. Без світла, води та зв’язку подекуди люди живуть понад пів року. В більшості випадків це не наслідки бойових дій, а навмисний тероризм рф проти мирного населення України. 

Всім непросто, але треба підлаштовуватись і підтримувати одне одного, адже винні у всьому росіяни. А наші воїни світла та захисники міцно стоять та дають раду викликам.

Другий місяць тривають щотижневі атаки на енергетичну інфраструктуру України. За різними оцінками, зараз зруйновано або пошкоджено більш як 50% об’єктів енергосистеми країни. Практично не залишилось вцілілих ТЕЦ та ГЕС. 

Атаки на енергетику – це, перш за все, атаки на цивільне населення України. Наш дипломатичний фронт докладає багато зусиль, щоб донести цю думку міжнародним партнерам. Той, хто атакує мирних людей, за своєю суттю - терорист. Кожна ракета, що руйнує підстанцію чи інший об’єкт, – це шкода мирним людям. Ні про які військові цілі тут не може бути й мови, дії рф – терор. 

Енергетичний колапс, неможливість функціонування бізнесу, руйнування економіки, зрештою деморалізація українців –  цілі обстрілів, які веде росія. Вона не має успіхів на полі бою, тому хоче деморалізувати українців у тилу зокрема та особливо в столиці. Не виключено, що у її планах спробувати перетворити столицю України й інші великі міста — у замерзлі міста. Згадаймо страшну аварію в Алчевську у 2006 році. Про що мова? росіяни намагатимуться знищити й зупинити енергетичну інфраструктуру у сильні морози, щоб спровокувати замерзання мереж, води в трубах тощо. Це може стати реальною загрозою для зимівлі українців.

За кордоном нарешті починають  глибше розуміти, з ким ми воюємо. Направду радує, що у сприйнятті цієї війни стає менше «сірого». Нещодавно Європейський Парламент проголосував резолюцію за визнання росії державою-спонсором тероризму. Атаки на житлові будинки, інфраструктуру, руйнування міст і тисячі невинних жертв серед цивільного населення – це воєнні злочини, за які росія має понести покарання. 

Європарламент закликав кожну з країн ЄС розробити власну правову базу щодо покарань та обмежень, спрямованих проти рф як терористичної країни. З цього зрозуміло, що, на жаль, швидких наслідків в економічному та політичному плані резолюція Європарламенту не буде мати. Але це потужний сигнал підтримки для України та черговий удар по репутації рф у світі.  

Рішення дає можливість стверджувати, що повний вихід із ринку міжнародного бізнесу чи організацій та ізоляція рф – це лише питання часу.  

Депутати Європарламенту також закликали ЄС почати напрацьовувати рішення:

  • для виключення росії з міжнародних організацій (до прикладу, Радбезу ООН, де росія досі є постійним членом),
  • заборони на проведення офіційних заходів на території рф,
  • скорочення дипломатичних зв’язків,
  • закриття та заборони російських державних установ у країнах ЄС.

Як на мене, ідейно цінним є останнє. Йдеться про заборону російських культурних та наукових центрів у світі, організацій російської діаспори на території ЄС. рф завжди використовувала ці осередки для просування пропаганди у цивілізованих країнах. Можу порівняти їх із метастазами «рускава міра», які потрібно видалити назавжди. Сподіваємось, що рішення Європарламенту запустить цей процес.

Парламентська асамблея НАТО одноголосно прийняла рішення про визнання росії та її режиму як терористичного. У резолюції, крім визнання, йдеться ще про заклик створення та застосування спеціального трибуналу для виконавців воєнних злочинів та керівництва рф. Нам важливо закріпити принцип підтримки НАТО для України, збільшити постачання зброї та створити механізм стягнення репарацій з рф. 

Окрема вдячність міжнародним партнерам України в НАТО за заклик до урядів країн-учасниць щодо сприяння вступу України у Північноатлантичний Альянс. Звісно, на шлях Швеції та Фінляндії ми не можемо сподіватись, наша ситуація це не про швидкий результат. Проте важливо продовжувати рухатись до вступу в НАТО, впроваджувати євроінтеграційні ініціативи, налагоджувати зв’язки з міжнародними партнерами.

Наш вибір — працювати й рухатись вперед за будь-яких умов. Блекаут та нові обстріли будуть, але це нас не зупинить! 

Набратись терпіння, вистояти та пережити цю зиму – це план та одночасно нелегке завдання для кожного українця, проте впевнений, що ми впораємось. Світ визнає, що ми воюємо з терористами й, без сумніву, переможемо їх.

Нам незмінно потрібно більше зброї й техніки, допомоги для енергетичної галузі та наших військових. Продовжуємо підтримувати один одного, захисників та працюємо для нашої країни та перемоги!


30.11.2022 Прощук Едуард 6188
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

524
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1439
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3023
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2070 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4141
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5916

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

367

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

392

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

390

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

822
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

791
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1077
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

513
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2375
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

830
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1151
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34110 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

373
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

713 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

908
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

678