Руками громад творяться зміни: у Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей (ФОТО)

У четвер, 14 березня, в Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей, який відремонтували та оснастили у рамках реалізації проєкту “Право на сім’ю”.

Проєкт реалізовує МБО “БФ “СОС Дитячі містечка” Україна за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Про це повідомляє журналістка Фіртки з місця події.

У проєкті беруть участь сім громад двох областей. З Івано-Франківщини: Івано-Франківська, Коломийська і Городенківська, а також громади Київщини: Фастівська, Бородянська, Ірпінська, Боярська.

У Центрі надаватимуть наступні послуги: соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальний супровід сімей, в яких виховують дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, екстрене (кризове) втручання, соціально-психологічна реабілітація та інші види допомоги.

«Коли ми ще працювали над створенням та структурою центру, важливим був системний підхід до розв'язання соціальних питань.

Наша громада велика, вона налічує 40 населених пунктів та 45 тисяч осіб. Тому проблем, пов’язаних із соціальними питаннями та питаннями дітей в нас достатньо.

На засіданнях виконкому понад 30 відсотків  питань стосуються сімей та дітей. Зокрема проблема підсилилася тим, що приїхала певна кількість переселенців з дітьми»,  — розповідає міський голова Городенки Богдан Кобилянський.


Як зазначає очільник Городенки, перший поверх будівлі міської ради перетворили на приміщення соціального захисту, завдяки чому людина може отримати всі послуги в одному місці.

До слова, у місті створили комунальний заклад зі стаціонарним відділенням допомоги самотнім людям, наразі там перебуває 30 осіб.

Інші відділи стосуються роботи із сім’ями загиблих військовослужбовців, ветеранів війни. Найближчим часом відкриють відділ денного перебування людей, які зазнали насильства в сім’ї.

«У Центрі соціальної підтримки дітей та сімей будуть працювати фахівці із соціальної роботи для того, щоб надати якомога якісніші послуги у нашій громаді.

Протягом року працівники із соціального захисту навчалися та використовували практично свої знання.

Окремо розглянули ситуацію кожної сім’ї, яка перебуває у нас на обліку, надали перелік рекомендацій для того, аби розуміти, як краще працювати з такими сім’ями», — говорить перший заступник міського голови Городенки Андрій Цюмпала

За словами заступника, в Городенківській громаді проживає понад 6000 дітей, близько 100 – з внутрішньо-переміщених сімей. Наразі 55 дітей позбавлені батьківської опіки, до 30 - перебувають на обліку у Службі у справах дітей. Понад 90% дітей влаштовані в сімейні форми виховання.

«Важливо, щоби громада відкривала світогляд для того, аби планувати бюджет на всі напрямки роботи, зокрема доступність надання соціальних послуг.

Вчасно отримані соціальні послуги – це не тільки підтримка, це — про гідність. Щоб вдома, в Україні під час жорстокої війни люди відчували, що про них дбають, що є надійне плече і завжди можна звернутися за допомогою.

Ми відходимо від ситуацій, коли людей пересилають з одного приміщення в інше, вони шукають послуги, плутаються і часто не звертаються, бо знають, яка це рутина.

Городенківська громада підійшла продумано та далекоглядно при плануванні цього центру, цієї локації.

В цьому приміщенні також знаходиться служба у справах захисту дітей, в разі потреби фахівці можуть надати консультації. Руками громад творяться зміни», — зазначає Національний менеджер проєкту "Право на сім’ю"  "СОС Дитячі Містечка" Антоніна Загроцька.

«У травні 2022 у відповідь на наявні виклики відкрили Центр укріплення сім’ї в Івано-Франківську, який працює по всій області. Фахівці надають допомогу і підтримку сім’ям з дітьми, які постраждали під час воєнних дій.

Підтримку здійснюють через надання комплексу соціальних послуг, відповідно до оцінки потреб, родини мають змогу безкоштовно отримати соціально-психологічні, логопедичні, педагогічні послуги.

За необхідності – медичну та матеріальну підтримку» — розповідає Алла Котляр, менеджерка у соціальній сфері по Івано-Франківській області МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна.


Довідково: МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка» Україна – благодійна недержавна організація, є членом міжнародної федерації SOS Children’s Villages International (SOS Kinderdorf), що започаткована 75 роки тому і працює у 137 країнах та територіях світу.

В Україні фонд працює 20 років задля попередження сирітства, розвитку сімейних форм виховання для дітей, позбавлених батьківського піклування, та підтримки вразливих родин із дітьми, молоді, яка виходить з-під опіки. За цей час завдяки нашій роботі понад 270 дітей отримали нові родини (прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу), понад 7000 дітей залишились у рідних сім’ях та отримують належне батьківське піклування. Протягом 2022-2023 років 417 374 дітей та дорослих отримали різносторонню допомогу організації.

Основна мета проєкту – покращити забезпечення прав дитини з особливим фокусом на підтримці реформи системи альтернативного догляду дітей та процесів деінституціалізації.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Втеча як протест. Чому діти йдуть з дому та як діяти батькам

«Не підсилювати страхи та тривоги». Як говорити з дітьми про війну?


14.03.2024 5548
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

531
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1452
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3033
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2076 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4148
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5925

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

380

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

400

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

394

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

522
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

832
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

796
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1082
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

523
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2389
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

837
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1157
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34117 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

380
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

717 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

913
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

684