Сакура, вино та повітряні кулі: ТОП фестивалів весни-2017 на Західній Україні

 

/data/blog/127024/a67fdacbb1674ae5119329ae62ef4673.jpg

 

Цьогоріч весна на Західній Україні обіцяє бути гарячою: для розваги туристів тут готують численні тематичні фестивалі. Пропонуємо поринути в автентичну атмосферу музики, видовищ та смаків.

 

А де буде найцікавіше, підкаже VG Львів.

 

Тиждень угорської кухні на Закарпатті

1

Черговий Тиждень угорської кухні пройде в ресторанах Берегово, Виноградова та деяких інших міст Закарпаття.

Тиждень угорської кухні в Закарпатті вирішили проводити за аналогією з угорським “Жирним четвергом”, коли прийнято наїдатися досхочу, а заклади громадського харчування пропонують суттєві знижки, до 50%.

У 2017 році “Тиждень угорських страв” триватиме з 27 лютого по 5 березня. До акції приєднаються багато ресторанів Закарпаття. У цей період кращі страви національної кухні в них можна буде замовити зі знижкою 25%, а в “Жирний четвер”, 2 березня, аж до 50%.

Кожен чек з ресторану, який бере участь в “Тижні”, можна принести в Турінфоцентр в Берегово (вул. Зріні, 25/2) або в Ужгороді (вул. Духновича, 16/1) для участі в розіграші різних призів.

Зараз до участі вже зголосилися 13 установ. Переважно з Берегівського району, а також з Виноградівського, Ужгородського та Мукачівського. Кожен з закладів повинен запропонувати три найпопулярніші угорські страви – бобгуляш, бограч і лоці печеня, на які буде зроблено знижку для відвідувачів.

Дата: 27 лютого – 6 березня

 

Біле вино

2

Традиція проводити фестиваль “Біле вино” з’явилася ще в 2000 році. З тих пір закарпатські винороби щорічно ранньою весною збираються в Берегово на центральній площі Кошута і протягом 3 днів пропонують продегустувати свої кращі зразки вина торішнього врожаю.

Зазвичай програма Міжнародного фестивалю вина у Берегові включає дегустацію кращих сортів закарпатських вин, виставкау-продаж обладнання для виробництва вина, обмін досвідом між виноробами, розіграш лотереї, конкурси, фотовиставку, виступи музикантів і танцювальних колективів, пісні і танці, присвячені вину.

Програма Міжнародного фестивалю вина у Берегові 2017:

3 березня (п’ятниця)

9:00 Виставка-ярмарок закарпатських вин.

09: 30-13: 00 Передача зразків вин на конкурс “Краще вино винного фестивалю”

12:00 Ефективніше “Віагри”. Вино як напій кохання.

15:00 Покладання вінків до пам’ятника видатному професору-хірургу, відомому селекціонеру винограду Бертолону Ліннеру. (м.Берегово, вул. Б. Ліннера, 1, Райлікарня).

4 березня (субота)

9:00 Виставка-продаж закарпатських вин.

11:45 Святковий марш. Колона за участю запрошених гостей формується біля римо-католицького костелу (пл. Ракоці, 3).

12:00 Урочисте відкриття ХIV-го Міжнародного Фестивалю Вина на Берегівщині. Прийняття нових лицарів та придворних дам в Винний Лицарський Орден Св. Венцела. Підведення підсумків конкурсу вина, вручення медалей (пл. Кошута перед міським Будинком культури, велика сцена).

18:00 Народне гуляння на пл. Кошута

5 березня (неділя)

9:00 Виставка-ярмарок закарпатських вин.

11:00 Служба Божа по виноградарів і виноробів.

14:00 Прощання з гостями фестивалю.

Протягом фестивалю – концертна програма, виступ ансамблів, розіграш лотерей.

Дата: 3 – 5 березня

Еротичний арт-фестиваль “Березневі коти”

3

В кінці березня столиця Закарпаття скликає розкутих естетів на XII Міжнародний еротичний арт-фестиваль “Березневі коти”.

Фестиваль має на меті розвиток та популяризація сучасного мистецтва, виховання естетичних почуттів за допомогою популярної, привабливої для широких верств населення теми еротики, виховання здорового, не перекрученого штампами і стереотипами, ставлення до прекрасного, підвищення туристичного потенціалу Ужгорода і всього Закарпаття.

У 2016 році “Березневі коти” пройдуть орієнтовно 24-26 березня. Традиційно учасниками події будуть художники з України, Польщі та Білорусі та інших країн.

Дата: 24-26 березня

Сакура Фест

4

У другій половині квітня 2017 року столиці Закарпаття очікується пік цвітіння сакури. У ці дні традиційно пройде міське свято “Сакура Фест 2017″.

Відвідавши Ужгород в кінці квітня, ви застанете цвітіння сакур. У ці дні засаджені сакурами вулиці Довженка і Ракоці, а також прилегла до набережної площа Пушкіна, які іноді називають Сакурова алеєю, перетворюються в фантастичний райський сад.

Залежно від погодних умов початок цвітіння сакури може зміститися на декілька днів в ту чи іншу сторону. Зазвичай пік цвітіння припадає на самий початок травневих свят, коли в Закарпатті найбільший наплив туристів. Однак в останні роки сакура розквітає трохи раніше. Наприклад, в минулому році квіткове буйство в Ужгороді можна було побачити вже в середині квітня, оскільки весна видалася ранньою і теплою.

У другій половині квітня в Ужгороді традиційно проходить Міжнародний музично-творчий фестиваль “Сакура Фест”. Протягом декількох фестивальних днів на Набережній Незалежності проводиться Великодній ярмарок.

Дата офіційного відкриття свята “Сакура Фест 2017″ поки не оголошена. У минулому році в рамках фестивалю відбулася святкова концертна програма, виставка фотографій і малюнків “Цвіт сакури”. На Театральній площі відбувся виступ духового оркестру. Свято “Сакура” також щорічно проводиться в ужгородському “Ротарі Парку” (пл. Дружби Народів).

Дата: 18 – 30 квітня

Угочанська лоза

5

XII фестиваль виноградарів і виноробів “Угочанська лоза 2017″ відбудеться на початку травня. Він щорічно проходить в закарпатському райцентрі з символічною назвою Виноградів. Саме тут сотні років тому почало розвиватися закарпатське виноробство. Мета свята – поширення культури споживання вин, відновлення традицій виноградарства, розкриття туристичного потенціалу району, збереження місцевої кухні і т.д.

Зазвичай в програмі фестивалю “Угочанська лоза” – дегустація та виставка-продаж виноробної продукції, ярмарок виробів декоративно-прикладного мистецтва, обмін досвідом виготовлення вин, концерт творчих колективів та окремих виконавців, розіграш святкової лотереї, нагородження кращих виноробів та інші забави та розваги.

Дата: 6 – 7 травня

Форпост

6

Шостий фестиваль середньовічної культури “Форпост 2017” знову збирається в кам`янець-подільській фортеці 29 квітня – 1 травня 2017 року.

Що очікувати від фестивалю?
– повноконтактні лицарські бої, масові бугурти та нові нестандартні номінації
– виступ фолк гуртів та танцювальних колективів
– змагання зі стрільби з луків та арбалетів
– конкурс історичного костюму
– фаєршоу

Дата: 29 квітня – 1 травня

Кам’янецька турка

7

Кавовий фестиваль “Кам’янецька турка” збере у Кам’янці-Подільському найбільших цінителів цього напою.

Фестиваль покликаний нагадати, що кава на українській землі вперше з’явилася у Кам’янці-Подільському. Саме тут, під час османського панування, в 1672 році була відкрита перша кав’ярня.

Фестивальні заходи проходять на центральній площі Старого міста – Польському ринку. Тут розміщується стилізоване кавове містечко, в якому протягом трьох днів проходить кавовий ярмарок з різноманітними смаколиками, майстер-клас, дигустації, кавовий спринт – забіг офіціантів з кавою, і велопробіг, ворожіння на кавовій гущі. На центральній сцені свої таланти демонструють поети, музиканти, співаки і танцюристи міста.

Головною дійовою особою свята є величезна турка-рекордсмен, в якій можна за раз зварити 200 літрів кави, – розповів VG Львів організатор фестивалю Олег Вощинський.

Дата: 6-9 травня

Сонячний напій

8

Традиційно на початку травня Ужгород запрошує мешканців та гостей Закарпаття скуштувати натурального вина та меду на фестивалі “Сонячний напій”.

У фестивалі беруть участь кілька десятків виноробів краю. В старовинних королівських підвалах (відомі під назвою “Совине гніздо”) можна безкоштовно продегустувати понад 50 якісних і “правильних” вин, купажні вина на основі європейських сортів винограду та ексклюзивні  авторські купажі (наприклад “Чорного принца”, “Сонце в бокалі”, “Космічне”, “Жужіка ти солодка”).

Фестиваль приділяє велику увагу культурі споживання вина – організатори обіцяють подбати про скляні келихи з атрибутикою свята замість пластикового посуду. Під час фестивалю спеціально створена дегустаційна комісія обиратиме найкращі вина – винороби отримають “золоті”, “срібні” й “бронзові” відзнаки.

У медових павільйонах, що розташовуються навколо льохів, бджолярі пропонують найпопулярніші медові продукти — квітковий, “майський”, липовий мед, пилок, віск, медові соти і навіть медовуху. Крім того, гості фестивалю матимуть можливість придбати сувеніри, солодощі, молочні делікатеси (вурду, бринзу, домашній сир), продукти закарпатських сироварень,  посмакувати шашликами, печеною рибою, картоплею, бограчем та іншими традиційними стравами Закарпаття.

Дата: 8 травня

Кубок Поділля

9

Міжнародні змагання з повітроплавання “Кубок Поділля 2017″ та фестиваль “Назустріч Сонцю” пройдуть в Кам’янці-Подільському 18-21 травня.

Фестиваль “Назустріч Сонцю” – це триденне свято повітряних куль, який традиційно проходить в Кам’янці-Подільському в другій половині травня під час Дня міста.

Фестиваль повітряних куль у Кам’янець-Подільському проводиться з 1998 року. У заході зазвичай беруть участь участь 10-15 екіпажів теплових аеростатів.

“Кубок Поділля 2017″ збере екіпажі з України та з-за кордону. Буде проведено декілька польотів над Кам’янцем та околицями – пілоти битимуться за традиційний Кубок Поділля та призи від спонсорів.

Ранкові польоти зазвичай проводяться в 5:30, а вечірні – в 18:30. Завершенням свята повинен стати Нічний Старт повітряних куль.

Дата: 18 – 21 травня

Фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош”

10

Шостий міжнародний фестиваль середньовічної культури “Срібний Татош” відбудеться в Чинадієвському замку біля Мукачева.

Фортеця “Сент Міклош” уже шість століть гордо височить над мальовничою річкою Латорицею на тлі Карпатських вершин. З давніх-давен тут сходяться шляхи Сходу і Заходу, за якими йшли торгові каравани і численні війська. Цього року тут знову схрестять мечі лицарі з України, Словаччини та Угорщини, щоб відродити славу минулих епох.

На фестивалі “Срібний Татош 2017″ будуть проводитися видовищні середньовічні бугурти, поєдинки на мечах і алебардах. Буде звучати автентична музика і готуватися страви за старовинними рецептами. Кожен учасник фестивалю зможе взяти участь в середньовічних забавах і танцях, постріляти з лука та арбалета, приєднатися до майстер-класів, придбати оригінальні речі на ярмарку. А у вечірній час небо спалахне від фаєр-шоу.


06.03.2017 3079 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

572
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3072
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4198
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

423

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

823
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1182
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34141 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

405
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713