Самостійно обрали підрозділ: приблизно 300 людей звернулися в Центр рекрутингу української армії в Івано-Франківську

З 14 червня до 10 вересня 2024 року приблизно 300 людей звернулися в Центр рекрутингу української армії в Івано-Франківську.

Про це Суспільному розповіла працівниця-рекрутер центру Раїса Шушкевич, пише Фіртка.

До Центру рекрутингу української армії звернувся 21-річний іванофранківець Назарій Палюга, який хоче служити в Держприкордонслужбі.

"Я — з метою вступити на контракт у Державну прикордонну службу. Мене дуже це зацікавило, і я хотів би стати на захист України. Мені 21 рік, я усвідомлюю свої кроки в житті.

Давно вже вирішив, що хочу долучитися до Державної прикордонної служби й починати своє життя і свій кар'єрний зріст там", — говорить Назарій Палюга.

Працівниця центру рекрутингу Раїса Шушкевич каже, що після співбесіди в центрі Назарій відправиться на іншу – уже з представником Держприкордонслужби.

За її результатом кандидат отримує рекомендаційний лист від бригади й починає збір документів для формування особової справи.

"Знаходимо кандидату вакансію. Якщо за результатами успішної співбесіди частина приймає до себе, ми далі з ним спілкуємося.

На етапі проходження ВЛК, можливо, якась допомога потрібна, потім — навчання. Ми з людиною зідзвонюємося", — розповідає Раїса Шушкевич.

За її словами, люди приходять особисто в Центр рекрутингу української армії в Івано-Франківську, пишуть у месенджери, надсилають листи на електронну пошту й телефонують, зокрема, і з інших регіонів.

"Це — різні люди, різний контингент. Є і молодь від 18 років, є і старша вікова категорія: понад 50 і 60-70 звертаються навіть, які все своє життя пропрацювали на обслуговуванні літаків, вертольотів.

Вони мають досвід, але, на жаль, через цифри у паспорті не можуть бути залучені до лав Збройних сил.

Приходять до нас й жінки, так само долучаються до служби. Вже є одна молода дівчина, яка служить кулеметником", — каже працівниця центру рекрутингу Раїса Шушкевич.

Для звернення в центр усе, що потрібно мати, це — бажання й розуміння напряму служби.

"Рекрутинг — це круто. Це — вибір своєї вакансії, вибір свого підрозділу.

Кандидат прийшов: він бажає піти такелажником — він піде такелажником, якщо хоче бути водієм вантажівки, то піде водієм, оскільки має цей досвід, якщо кандидат — медична сестра, то вона туди піде.

Рекрутер цьому сприяє, допомагає", — говорить Раїса Шушкевич.

Про переваги рекрутингу розповідає і старший офіцер відділу комплектування 31 прикордонного загону, підполковник В'ячеслав Онофрей.

Військовослужбовець каже, що перебуває в армійській структурі з 1993 року. Окрім цього, він займається питаннями добору військових, вивченням кандидатів, співпрацює з навчальними закладами й центрами зайнятості в різних регіонах.

"Основний важіль або перевага в тому, що людина, яка не служила, не мала нічого спільного з військовою службою, має можливість вибору і підрозділу, і військової частини.

Також може реалізувати себе як фахівця за освітою надалі у військовій частині на певній посаді", — говорить В’ячеслав Онофрей.

Про рекрутингову кампанію в Івано-Франківській області також поспілкувались з уповноваженим представником Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексієм Бежевцем.

Він пояснив, що кількість звернень у центр залежить від інформаційної кампанії:

"Умовно кажучи: пішла інтернет-розсилка на всіх абонентів області, і у нас сплеск — 200 людей подзвонили. Або банерна реклама, або кожному флаєри розклали у скриньки.

Або провели захід, де хтось постріляв, "політав", і люди прокинулися, зацікавилися і пішли звертатися".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Може бути будь-хто": як працюватимуть мовні інспектори в Івано-Франківську

Допомога фронту: з Івано-Франківська передали дрони захисникам 


11.09.2024 Тетяна Сорока 866
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

751
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

386
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14128 14
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1620
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

906
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6235

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

675

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1501

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1308

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1193
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

553
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

691
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1615
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

632
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

922
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5962
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13800
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

295
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

589
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

522
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

836 2