Що потрібно знати прикарпатцям про нові правила призначення субсидії

З травня 2021 року змінилися умови призначення житлової субсидії.

Про це йдеться у Постанові КМУ № 420 від 14 квітня 2021 року, в яку внесли зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій, пише Фіртка.


Коли та куди подавати заяви

Приймати документи будуть управління соціального захисту населення районних державних адміністрацій з травня по вересень. Якщо людина принесе заяву і декларацію 30 вересня, то субсидію будуть призначати з 1 травня. Крім заяви, потрібно подати декларацію про доходи та витрати, договір найму (оренди) житла (за наявності), копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ЖКП (за наявності).

Заяву можна подати особисто, надіслати поштою або подати онлайн через сайт Міністерства соціальної політики або через Єдиний портал електронних послуг.

У декларації потрібно вказувати:

  • площу житла;
  • відомості про осіб, які мешкають у квартирі або будинку;
  • дохід кожного з мешканців;
  • наявність автомобілів, з дати випуску яких минуло менш як 5 років;
  • витрати за останній рік, що перевищують 50 тис. грн;
  • інформацію про купівлю безготівкової або готівкової іноземної валюти, банківських металів (на суму понад 50 тис. грн);
  • відомості про наявність коштів на депозитних рахунках в розмірі понад 25-кратного розміру прожиткового мінімуму.

"Починаючи з травня, отримувачі субсидій повинні будуть подати нову заявку на її отримання. Заявки можна буде подавати протягом наступних п'яти місяців. Зробити це можна в тому числі онлайн або поштою. Які основні зміни? Наразі 92% українців, які отримують субсидії, отримують її у грошовій готівковій формі. З травня всі 100% будуть отримувати субсидію живими грошима", - розповів прем'єр Денис Шмигаль.


Хто не отримає субсидії за новими правилами

"Якщо ви маєте на депозитному рахунку в банку більше ніж 100 тис грн, купуєте нову автівку або валюту одноразово на суму понад 50 тис грн - вам субсидію не призначать", - підкреслив прем'єр.

Житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства або член сім’ї:

  • Якщо на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року;
  • Якщо на депозитному банківському рахунку (рахунках) особи є кошти у сумі, що перевищує 56 тис грн;
  • Якщо за рік до звернення по субсидію купили іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис грн;
  • Якщо перебували за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);
  • Якщо не навчалися, не працювали й не мали офіційного статусу безробітного за інформацією податкової та Пенсійного фонду;
  • Якщо особа володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менш як 5 років або якщо в сім'ї є більше одного автомобіля, з дати випуску якого пройшло менш як 15 років;
  • Якщо площа житла становить понад 130 м² для квартири та понад 230 м² для будинку;
  • Якщо сім'я має тримісячну заборгованість за комунальні послуги на суму, яка перевищує 340 гривень;
  • Якщо особа має заборгованість з аліментів.

Прем'єр наголосив, що для більшості отримувачів субсидій нічого не зміниться.

"Нові правила - це про справедливість. Коли держава збільшує та платить допомогу саме тим, хто цього потребує. Така політика стосується всіх соціальних виплат і процес справедливої верифікації - це державницька позиція, яку ми будемо підтримувати", - додав він.

Варто додати, що Івано-Франківськ не отримав бланків заявок на призначення субсидій.


Читайте також:

Нові правила: Шмигаль розповів, кому субсидія призначатись не буде

На Прикарпатті листоноша, яка привласнила чужу субсидію, заплатить штраф


11.05.2021 2481
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

609
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1536
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3117
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2127 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4228
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5986

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

448

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

440

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

425

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10065
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

879
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

839
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

578
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2440
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

874
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1204
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34166 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

319
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

424
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

764 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

946