Що відомо про могулістку з Івано-Франківська, яка представлятиме Україну на Олімпіаді

За 24 роки незалежності на Зимових Олімпійських іграх у фрістайлі Україна була представлена ​​тільки в лижній акробатиці, але в Пхьончхані ця статистика буде доповнена могулом - Тетяна Петрова стала першою за довгі роки українською могулісткою на Олімпійських іграх.

 

Останній раз представниця України в могулі мала ліцензію у 1994 році (Ліллехаммер). Тоді право на виступ вдалося отримати Юлії Фоміних, яка зараз займає посаду Державного тренера з фрістайлу, пише Фіртка з посиланням на depo.ua.

 

Що таке могул. Це дисципліна фрістайлу, змагання зі спуску з гори на лижах спеціальною горбистою трасою, що має нахил 27 градусів, із виконанням акробатичних стрибків.

 

Результат спортсмена визначається за часом проходження траси та суддівською оцінкою якості стрибків. Площа приземлення обов'язково покривається пухким снігом. Могул входить до програми Олімпійських ігор, починаючи з Альбервільської олімпіади.

 

 

Хто така Петрова.

Українській спортсменці виповнилось 24 роки, сама родом з Заходу України - обласного центру Івано-Франківська. Тетяна навчалась в Львівській комерційній академії і лише в 2012 році почала займатися могулом в Буковелі. Саме тамтешній гірськолижний курорт вніс найбільший внесок в здобутки наших спортсменів у фрістайлі.

 

Любов до лижного спорту привив Тетяні її батько і згодом звичайне захоплення переросло в екстремальний спосіб життя спортсменки.

 

Спортивна кар'єра у фрістайлі почалася з лижної акробатики, яка дала Тетяні хорошу фізичну основу. Шість довгих років знадобилось Петровій для досягнення високого результату - отримання ліцензії на Олімпіаду в Південній Кореї.

 

Кар'єрний стрибок. За плечима в Петрової два чемпіонати світу, на яких українка посіла досить високі 33 та 29 місця. Вже на першому етапі кубка світу в фінській Руці 24-річна фрістайлістка зайняла 41-е місце з 54 учасниць.

 

Зайняті місця цілком співставні з фінансуванням, яке надається державою для підтримки фрістайлу в Україні. Вперше було здійснено фінансування поїздки на чемпіонат світу в Іспанії в 2017 році, де Тетяна і отримала звання кандидата на участь в Олімпіаді. Завдяки цьому статусу українці вперше почали виділяти кошти на участь в Кубках світу.

 

Петрова показала 47-й результат на етапі Кубка світу в Канаді і завдяки цьому завоювала путівку на Олімпійські ігри. Ключову роль в лижному спорті Петрової відіграє її тренер - Сергій Чмель, який всюди супроводжує свою підлеглу і щиро за неї переживає.

 

 

Перспективи на Олімпіаді. Відверто кажучи, українцям не варто сподіватись на успіх в підвиді фрістайлу в Пхьончхані. Провідні ролі в могулі вже традиційно посідають спортсмени з Китаю, США, Японії та Росії. Успіхом для Тетяни буде потрапляння в ТОП-30, що зможе стати серйозним мотиваційним поштовхом для майбутніх змагань.

 

Пригода Петрової. В кар'єрі українки відбувся курйозний випадок, який завадив Тетяні продемонструвати високі результати. Перед етапом Кубка світу в Китаї був втрачений багаж зі всім екіпіруванням, тому до "піднебесної" наша команда вирушила з парою слаломних лиж і черевиками, що були на розмір більші від власних.

 

Офіційні тренування Тетяні довелося проводити в такому спорядженні, а вже напередодні старту все ж таки знайшовся багаж Петрової і його вдалося перенаправити до Пекіну. Але щоб отримати втрачене знадобилась особиста явка спортсменки, через це, ніч перед стартом у буковельської спортсменки була майже без сну. Зрештою ця пригода та нелогічні суддівські рішення вплинули на низькі місця в Китаї.

 

Один з виступів Тетяни на етапі Кубка світу в США:

 

Віртуальне життя. Тетяна Петрова веде не дуже активне життя в соцмережах. На сторінці в Інстаграм всього декілька світлин, з яких важко зробити конкретні висновки про її захоплення поза фрістайлом.

 

Також нічого невідомо про "другу половинку" фрістайлерки, адже ця тема також не повністю розкрита в соцмережі. Невже серце 24-річної красуні досі ніким не зайняте?


30.01.2018 5496 1
Коментарі (1)

Віка Петрова 2018.02.01, 14:57

Тетяна одружена)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1490
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3054
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2086 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4176
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5942

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

411

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

411

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

849
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1094
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

541
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2405
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

846
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1170
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34127 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

394
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

733 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

923
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

696