Сільський голова села на Калущині просить 300 тисяч гривень на генплан

 
 
 
 
Сьогодні, 24 лютого в Івано-Франківській облраді відбулося засідання постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування.
 

Після розгляду питань порядку денного комісія перейшла до опрацювання звернень. Зокрема, перш за все депутати розглянули звернення голови села Кропивник Калуського району Михайла Барнича. Сільський очільник попросив комісію посприяти у вирішенні питання стосовно розроблення генплану села і плану переселення людей з небезпечної зони, пише Фіртка з посиланням на Бліц-Інфо. 

 

Як пояснив Михайло Барнич, у 2014 році село увійшло до переліку населених пунктів Калущини оголошених зоною екологічної катастрофи. Тоді було обіцяно багато ,проте за ці роки ніяких заходів не проводилося. Він звертався в управління екології ОДА, проте звідти давали відписки, що немає грошей, а коли вони з'являться, то селу обов'язково допоможуть.

 

За словами війта село розвивається, є величезна церква, школа, будинок культури і ФАП, проте люди бояться того ,що одного дня їхні домівки опиняться під землею. Загалом під загрозою більше півтисячі дворів.

 

Тому голова просить депутатів виділити кошти на генплан для села, щоб він міг відселити людей з небезпечних зон. Окрім того посприяти в розробці плану відселення. 

 

Заступник очільника управління екології ОДА Андрій Пліхтяк пояснив комісії, що розробкою генплану села за законом мають займатися органи місцевого самоврядування, тому він не розуміє чому голова постійно вимагає від його відомства щось зробити. На це Михайло Барнич відповів, що у сільради немає достатньо коштів на розробку цього документу, адже потрібні дані георозвідки, які дуже дорого коштують. До того ж це питання відноситься до екології, тому і писав до них.

 

Після цих слів сільського голови комісія почала по суті розбиратися в питанні, хто має дати гроші на розробку генплану і створити план відселення людей.

 

Як пояснив депутатам Андрій Пліхтяк, розробкою плану відселення має займатися управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. Що ж стосується генплану, то це питання відноситься до компетенції департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА.

 

Проте, як виявилося георозвідку на замовлення держави уже провів інститут галургії. І для розробки генплану просто необхідно отримати дані дослідження. За словами сільського голови в інституті за ці дані готові продати за понад 300 тис.грн., тому село просить виділити ці кошти. Проте війту пояснили, що кошти на це повинна виділити держава, а не обласний бюджет, оскільки ця територія визнана зоною екологічного лиха.

 

В підсумку було прийнято рішення комісії звернутися до ОДА, щодо можливості отримання проектів виконаних робіт та проектів в зоні екологічного лиха, або ж посприяти виділенню з фонду регіонального розитку чи соціального розвитку коштів,  щоб допомогти цьому селу зробити генеральний план забудови.


24.02.2016 516 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції та історію українства в Мюнхені, ставлення німецького народу та влади, до України та українців. 

88
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6559
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

500
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14807 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1742
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1009

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

800

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1604

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1397

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1276
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

640
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

792
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1694
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

725
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1021
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6074
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14467
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

386
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

692
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

608
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

924 2