ШІСТЬ ПИТАНЬ політологу Василю Кедику

 

/data/blog/63135/be8156c2f327e0664543a20d090077f0.JPG

 

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ політологу Василю Кедику.

 

1. Новий Уряд - яким він буде?

Квотний принцип розподілу урядових посад зберігається. Це політичний реалізм на противагу заперечення цього принципу у Протоколі про утворення коаліції. Останнє є прагненням показати громадськості процес створення коаліції прозорим та демократичним. Саме тому цей документ швидко потрапив у ЗМІ. Вірогідно, розподіл посад в уряді відбудеться за наступним принципом: фінансово-економічний та бюджетоутворюючий сегменти виконавчого органу отримає Народний фронт. Президент ж залишить за собою силовий блок, до якого крім Міністра оборони традиційно належать президентські посади: голови РНБО, очільника СБУ та Генпрокуратури. Також президентська квота - це голова зовнішньополітичного відомства. Урядовими посадами від Блоку Петра Порошенка, думаю, також будуть посади Віце-прем’єра з питань регіонального розвитку та ЖКГ, Міністри соціальної політики, молоді та спорту, інфраструктури. «Самопоміч» швидше за все отримає посади керівників міністерств гуманітарного профілю, а також посади Міністра аграрної політики та екології і природних ресурсів. Однак можуть буде деякі зміни, якщо до коаліції приєднається «Батьківщина» і радикали Ляшка. Це буде уряд, який базуватиметься на взаємостримуванні політичних апетитів його творців та суспільно-політичній доцільності реалізовувати реформи.

 

2. Як впливає/вплине падіння гривні на рейтинг президента?

Важливо, щоб Нацбанк як регулятор дав впевненість громадянам у правильності дій щодо курсу національної валюти. Якщо цього не станеться, впродовж тижня – півтора Президент, вірогідно, буде змушений звільнити Голову Нацбанку Валерію Гонтарєву.

 

3. Для чого у ВР пройшов Опозиційний Блок і яку роль відігравтиме у її роботі?

Опозиційний блок навряд чи стане конструктивною опозицію здатною на альтернативу курсу влади. Ми не отримаємо у парламенті цілісної опозиції. Депутати від цієї фракції в основному займатимуться лобізмом бізнес-інтересів.

 

4. Непрохід "Свободи" до Парламенту: причини та наслідки

На електоральному полі «Свободи» з’явився сильний гравець – «Правий сектор», який забрав частину голосів цієї політсили. Ставши парламентською силою та взявши курс на здобуття більшої електоральної популярності за межами Галичини, «Свобода» на цих виборах втратила саму Галичину. Ця поразка є симптоматичною, однак не фатальною як, скажімо, програш «Громадянської позиції» Гриценка. Думаю, «Свобода» матиме представництво в радах після чергових місцевих виборів, яке, втім, скоротиться. Скажімо, на цих парламентських виборах за «Свободу» проголосувало майже 11% виборців - мешканців Івано-Франківська. Тож, думаю, «Свобода» матиме 8 -10 депутатів в наступній міській раді.

 

5. Що потрібно зробити Порошенку для того, щоб Європа та США почали реально допомагати в боротьбі з агресором?

Курс Президента має бути чіткий та зрозумілий Заходу. Крім питань оборони та захисту від Росії є ще соціальні проблеми, які також складова безпеки, соціально-економічної безпеки України. Скажімо, до кінця листопада в Україні перебуває чергова місія МВФ. Попри те, що тактично вдалося вирішити проблему газу, нам потрібно отримати наступний транш від МВФ. Стрімко падає ціна на нафту, бюджетоутворюючого складника для Російської Федерації. З врахуванням міжнародних фінансових санкцій та відтоку інвестицій з економіки країни Росія сьогодні нагадує пораненого звіра, поведінка якого з кожним місяцем ставатиме дедалі непрогнозованішою. Тому безпека України – це також безпека Заходу.

 

6. Місцеві вибори - прогноз з проекцією на вибори у ВР?

Країна не може жити перманентним виборчим процесом. Окрім того, вибори – це кошти з бюджету. Думаю, місцеві вибори доцільно провести восени наступного року. Загалом, місцеві вибори повторюють електоральну географію попередньої парламентської кампанії. Партійні гравці будуть ті самі. Адже постмайданний період створення нових партій, зумовлений суспільним запитом, масових, а не диванних партпроектів, закривається.


12.11.2014 1481 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

646
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1584
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3163
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2157 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4255
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6044

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

484

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

463

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

448

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

545
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10089
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

909
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

862
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

623
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2480
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

898
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1227
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34185 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

361
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

446
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

792 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

966