ШІСТЬ запитань Зіновію Шкутяку

 Кореспондент «ФІртки» задав традиційні ШІСТЬ запитань народному депутатові Верховної Ради України «нашоукраїнцю» Зіновію Шкутяку.

 

Про місцеві вибори говорять як про провал так званих демократичних сил, з чим повязаний такий низький результат «Нашої України» на Прикарпатті?

Я противник взагалі називати когось так-званими. Звичайно є певне розчарування у суспільстві. Таке розчарування завжди проводить до певної радикалізації. До таких процесів відношусь досить нормально, бо вважаю програш був, він мав місце. І після програшу треба обдумати і вияснити причини. Потім треба робити висновки. Тому я не вважаю, що сталась якась катастрофічна ситуація у нашій області з точки зору результату виборів. Результат виборів – закономірний для «Нашої України». Програш був в тому числі і для нашого голови партії, людини яка була президентом.

Причини загальновідомі – треба серйозно і багато попрацювати для того, щоб ми стали нацією, щоб ми до кінця розуміли небезпеки, які будуть дорогою нас супроводжувати.

Говориться про оновлення партії, такий напрямок підтвердили абсолютно усі ради. Триває підготовка до з’їзду «Нашої України», який має внести кардинальні зміни у програмні документи та Статут.

 

Чимало думали, що ви будете балотуватись на мерське крісло Івано-Франківська, принаймні у вас могли бути більші шанси аніж, скажімо, у Юрія Солов’я?

Те що не балотувався на посаду міського голови Івано-Франківська, є декілька причин. Був ряд претендентів з якими я ні в якому випадку не міг вступати в конкуренцію. Той же Юрій Соловей, той же Павло Андрусяк, той же Руслан Марцинків, в якійсь мірі Володимир Балагура.

Ми довго з ними працювали, десь вони розпочинали разом із мною політичну діяльність, були в одній партії. З іншої сторони, все-таки думав, що оновлення має прийти зі сторони молодих політиків. Але якщо надалі так погано працюватимуть, то можливо я колись піду на це. Все може бути в житті.

 

Місцеві політологи жартують, що сімя Шкутяків на Прикарпатті показала найкращий результат на виборах, мається на увазі, окрім вас, вашого сина Петра Шкутяка та зятя Олега Коржака, які стали депутатами…

Знаєте, дуже важко коментувати такі речі, бо що б не сказав, комусь завжди буде здаватись, що я не щиро говорю. У 2007 році, коли був на виборах у Донецьку, то тут був керівником обласного штабу Микола Круць і керівником міського виборчого штабу – Олег Коржак.

Я ніякого відношення до того не мав, і після того його міські партійці вирішили обрати керівником партійної організації міста. Знову-таки я навіть десь у душі був проти цього, але після виборів вони сказали, що ми хочемо його бачити на цій посаді.

Що стосується мого сина, він йшов по мажоритарному округу у Долинському районі. У списку «Нашої України» він був на такій відстані, що ніяк не міг пройти. Він переміг досить впевнено. Я як його батько до цього абсолютно ніякого відношення не маю. Вважаю, якщо люди його підтримують, то це дуже добре, і мені приємно. Рідко вникаю у його роботу, тому що специфіка там своя, але я не говорю, що ми взагалі не розмовляємо на якісь теми.

 

Сьогодні представники «Нашої України» у Верховній Раді не займають активну позицію, чому вам не вдається впливати на ситуацію?

На жаль, сьогоднішня більшість у Верховній Раді України зайняла таку позицію, що з опозицією рахуються тільки, коли їм потрібно. Владні сили і опозиція, і коаліція яка там є, сьогодні в демократичному суспільстві не можуть бути ворогами. Можна мати різні думки, але бути партнерами з точки зору розвитку їхньої батьківщини. У нас залишилось таке сприйняття: я начальник, ти – дурак, коли ми попали до влади, то ми не будемо звертати на вас уваги. Що стосується конкретно тих одинадцяти чоловік, що є членами партії «Наша Україна» у ВР, ми в опозиції до більшості у ВР, а не до України. Якщо вони зроблять щось добре, не відмовляємось в тому їх підтримувати. З іншої сторони сьогодні робляться кроки, що викликають стурбованість нашої партії у гуманітарній, паливно-енергетичній сфері та інших.

Демократичним силам зараз вкрай необхідне об’єднання. Але так-звана «заява про об’єднання демократичних сил», що з’явилась на днях, зокрема на сайті Грищенка, – формальна. Гриценко і Катеринчук вже давно у БЮТі. Ми вважаємо, що керівництво БЮТу зробило багато для того, щоб була сьогоднішня ситуація. Хоча я не відношу це ні до одного рядового члена всіх тих партій.

 

ВО «Свобода» сьогодні має найбільший рейтинг у західній Україні, якщо Олег Тягнибок запропонує вам йти від своєї політсили на наступних виборах до ВР?

Якщо я буду балотуватись, то тільки від «Нашої України», але про це говорити ще рано. Можливо зміниться законодавство і будуть якісь блоки. Контакти ми не втрачаємо, не тільки я особисто, а й наша партійна організація з усіма політичними силами у тому числі і з ВО «Свобода».

Проте, розумію, що сьогодні нам не потрібно радикально налаштовувати суспільство, можливо необхідний компроміс, але за рахунок своїх інтересів. Недругам України важливий розкол держави. Про об’єднання усі говорять, думаю Ющенко поплатився своїм рейтингом, тому що шукав точки об’єднання вже і зараз. Він якраз за свій рахунок йшов на компроміс. Розумію, що абсолютної єдності вже не буде, але партії повинні до цього прагнути.

 

Роман Ткач назвав нинішню владу окупаційною, а ваш син залишається головою Долинської РДА…

Я не можу сьогодні вийти і сказати вчителям, щоб вони розрахувались із роботи, бо міністром сьогодні є Табачник. Думаю, голови РДА мають чесно працювати. Якщо буде така ситуація, коли мій син змушений буде поступитись своєю совістю, вважаю тоді він має подати у відставку. Ця ситуація не стосується тільки його, ми живемо у своїй державі і повинні чесно робити свою роботу.

 


14.12.2010 Марія ПЕТРІВ 1909 3
Коментарі (3)

Я 2010.12.14, 22:49
Для компромісів в критичний час є якась межа, коли треба вчинити дію. А така вічна компромісність і привела до повної втрати підтримки. Люди не є глибокими фахівцями в політиці, але все таки бачать, розуміють, відчувають... Радикальний, але щирий Саакашвілі рухається по краю межі, але робить добру справу і люди його підтримують (навіть зі зброєю)! А "Наша Україна" немає майбутнього - розгубила кредит довіри, більше воюючи з Тимошенко ніж з проросійськими антидемократичними силами. Прописна істина - де двоє воюють, виграє третій. Вихід - негайний пошук справжнього українького лідера чи політсили, повне об*єднання навколо нього і підтримка. Скільки ще шансів треба втратити, щоб дійшло до гетьманчиків різного калібру?
помідор 2010.12.15, 14:42
Шкода, шо Шкутяк не пішов у мери....Жоден з кандидатів не тягне на народного обранця
Jozef 2010.12.16, 15:21
Питання до Я.Хто би мав провадити ті пошуки лідера і визначати його справжність? Друге:Хто би мав об"єднуватись і на яких засадах? Ви,що не вкурюєте, що де два українці,там три гетьмани. Потрібен лідер на кшалт Ст.Бандери,Піночета чи Генерала Де Голя? Найбільший сміх викликає уркаїнський "військовий лідер" зразка міністера Гриценка. То де ж той український Генерал Чупринка? АУ.
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

540
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1466
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3040
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2079 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4155
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5929

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

384

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

403

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

396

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

836
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

799
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1085
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

527
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2395
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

840
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1162
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34120 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

387
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

723 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

916
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

687