Що думають жителі Прикарпаття з приводу перейменування вулиць

 

/data/blog/56540/ad481dec85eadeb7848679d8127b5663.jpg

 

Після подій цієї весни в населених пунктах України влада приймала рішення про перейменування вулиць. У свою ми вирішили дізнатися у жителів Івано-Франківська, що вони думають з цього приводу.

Олексій

- Змінюватися потрібно, але це питання, я вважаю, далеко не першочергове. Є проблеми на порядок важче, які потрібно негайно вирішувати. І, як кажуть, насамперед потрібно міняти корінь питання, а не побічні моменти. Національний прапор і гімн, вважаю, грають більш важливу роль, ніж назва вулиць. Необхідно повернути первинний гімн і положення смуг на прапорі - в такому випадку народ почне міняти свідомість і світогляд.

Дмитро

- Моя думка - проти. Так як сам процес перейменування вулиць дуже витратна процедура, з урахуванням кількості вулиць з радянською назвою. Це історично так склалося, міняючи назви вулиць, ми втрачаємо "коріння". І чому виникло питання про зміну назв??? Кому і навіщо це вигідно? Це театр абсурду на політичному грунті, як на мене. Я вважаю, що у нас є більш насущні проблеми, і нам потрібно займатися більш важливими питаннями. До речі, подібні штуки - перейменування вулиць, знесення пам'ятників - це відрив від історичної пам'яті. Це не є добре, оскільки швидше за все це робиться для того, щоб потім було ще простіше управляти людьми.

Олександр

- Я за. Справа в естетиці. Вулиця Яблучна звучить куди краще, ніж вулиця "Радянська" або "Комсомольська". Або вул. Клубна (бо там раніше був клуб) звучить краще, ніж вулиця якогось радянського діяча, де його там ніколи не було. І того ж "Карла-Марла", добре що його перейменували в Грушевського, він таки щось зробив для нашої країни. Я був у Трірі, на батьківщині Маркса, так от не знайшов я там вулиці Карла Маркса. А взагалі, я за відсутність істерик в цьому плані, а то перейменують половину міста - і чорт знає, як потім до цього звикати.

Марина

- Мені не зрозуміло, чому під час війни наш уряд займається такими питаннями, коли немає коштів забезпечувати армію, коли навіть у нас в області - тисячі соціально незахищених людей, в тому числі, біженці з південного сходу. Я проти, щоб цим займалися у складний для України час. Нехай перейменовують, коли настане мир.

Вікторія

- Якщо вулицями з радянським назвам повернуть їхні колишні назви, які були ще в царські часи, то я категорично проти. М'яко кажучи, вони не відображають сучасну епоху, такі назви вулиць були зрозумілі тоді, століття-два тому, тому що і місто тоді був зовсім інший. А радянські назви вулиць, можливо, і були нав'язані нам, але люди звикли до них. Навряд чи хтось із городян буде сприймати зміни позитивно. До того ж, всім, хто живе на цих вулицях, доведеться міняти прописку в паспорті, а це зайва паперова тяганина, вона нікому зараз не потрібна. Нехай краще залишається так, як було.

Василь

Не можу дати чітку відповідь, але скажу: потрібно дуже серйозно підійти до цього питання, вивчити історичні моменти, тобто, що конкретно робив кожен з діячів.

Аніка

- Я проти! Багатьом людям потім доведеться стояти в чергах, щоб змінити документи, а серед таких людей є і ??ті, хто за станом здоров'я не може вийти і відстояти чергу. Почнеться плутанина, я і зараз не дуже орієнтуюся в вулицях, а після перейменування і поготів втрачу орієнтир. Замість того щоб займатися перейменуванням вулиць, нехай краще займуться латанням дірок на дорогах.

Дмитро

- Вважаю, що в місті є купа інших нагальних проблем. Наприклад, боротьба з нелегальними парковками, стан доріг, корупція.

Ілля

- Як на мене, то це своєчасно. Ідея перейменування, хороша, потрібно викликати в людей патріотизм. Тим більше, люди, на честь яких перейменовують вулиці віддали найцінніше за свою любов до України.

Анатолій

- Історія - це добре, тільки якщо історичні діячі робили твоєму народу добро, а не знищували його. Назви повинні відображати як справжнє, так і минуле. У нашому випадку, є тільки минуле, сьогодення майже немає. Якщо суспільство вимагає змін, то вони повинні стосуватися всього: політики, напрямки розвитку держави, самого суспільства, ну і вулиць теж.

Олександр

- Я виступаю за зміну назв вулиць, які названі на честь діячів комуністичного режиму, ТОМУ ЩО ця тоталітарна система є ворожою для України, заважала розвиватись нашій власній культурі. Але треба ще звернути увагу на сам процес зміни назв вулиць.


За матеріалами www.vsemisto-if.info


01.08.2014 1197 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

223
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

802
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1804
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3349
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2276 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4475

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

635

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

558

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

546

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

579
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10185
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1024
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4826
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

819
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2618
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1042
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34279 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

472
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

539
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

882 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1097