Що потрібно знати про цукровий діабет?

 

/data/blog/119645/9b7bf5e7a01aafb76b83447741ccaeff.jpg

 

Цукровий діабет (ЦД) – це хронічне захворювання, що характеризується підвищеним рівнем глюкози (цукру) в крові і виникає, коли підшлункова залоза не виробляє достатню кількість гормону – інсуліну, або якщо організм не може ефективно використовувати вироблений підшлунковою залозою інсулін (інсулінорезистентність).

 

Інсулін виконує важливу функцію контролю переробки глюкози у всіх клітинах і тканинах організму.

 

Фактори ризику, які впливають на розвиток ЦД:

Генетична схильність – наявність діабету у найближчих родичів, ризик виникнення ЦД дуже високий.

Зайва вага, ожиріння та малорухомий спосіб життя.

Захворювання підшлункової залози, що супроводжується ураженням β-клітин (панкреатит, рак підшлункової залози).

Хронічні стреси, нервові зриви, обтяжуючі чинники, що сприяють прогресуванню захворювання і є пусковим механізмом початком хвороби при спадковій схильності і надмірній масі тіла.

Вірусні інфекції (вітряна віспа, краснуха, гепатит).

Високий артеріальний тиск, підвищення рівня холестерину в крові та вживання великої кількості жирної їжі.

Вік. З віком ризик захворіти ЦД збільшується.

Шкідливі звички: тютюнопаління, вживання алкоголю.

 

Вищевказані фактори ризику піддаються корекції за допомогою модифікації способу життя та призначення відповідної терапії.

 

Перелік симптомів, при наявності яких слід негайно звернутись до лікаря:

Підвищена спрага, частий сечопуск, сухість чи свербіж шкіри, втрата ваги, погіршення зору, загальна слабкість та швидка втома свідчать про перші ознаки розвитку ЦД, при яких слід негайно звернутись до лікаря.

 

„Іноді захворювання може розвиватись безсимптомно, – наголошує лікар-ендокринолог МП №3 Уляна Дем’янчук, – а тому потрібно профілактично контролювати рівень глюкози в крові – 1 раз на рік, а особам із груп ризику – 2 рази на рік.

 

Для встановлення діагнозу ЦД необхідно визначити рівень глюкози в крові. При підвищеному показнику глюкози, слід негайно звертатись до лікаря для дообстеження і отримання наступних рекомендацій.

 

Без належного контролю хвороба може призвести до прогресування розвитку ураження органів зору, нирок, периферичних нервів та серцево-судинної системи”.

 

Своєчасне раннє виявлення та лікування ускладнень сприяє подовженню тривалості життя, зменшенню інвалідизації та покращення якості життя пацієнтів.

 

Також лікар-ендокринолог МП №3 повідомила, що 14 листопада 2016 року в м. Івано-Франківську по вул. Г.Мазепи, 114 (лекційна зала кафедри соціальної медицини, ООЗ і медичного правознавства ІФНМУ) відбудуться заходи з нагоди Всесвітнього дня діабету «Зрозуміти діабет та взяти над ним контроль», початок о 10.00 год. У програмі заходу визначатимуть бажаючим рівень глюкози в крові, визначення HbA1c в крові, вимірювання артеріального тиску та ваги тіла, а також планується вікторина для людей з цукровим діабетом, розіграш глюкометрів та засобів догляду за діабетичною стопою, надання інформаційних матеріалів про цукровий діабет та його ускладнення.


08.11.2016 3545 1
Коментарі (1)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

602
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1534
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3111
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2125 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4226
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5980

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

439

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

423

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10058
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

876
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

837
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

575
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2436
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

872
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1200
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34165 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

310
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

419
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

761 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

944