Солдат батальйону "Прикарпаття" про службові будні, мажорів в армії та перемогу над ворогом (фоторепортаж)

 

/data/blog/54490/aa36834c41839567d7d38e5e19731ce9.JPG

 

П’ятий батальйон територіальної оборони Прикарпаття, в якому несуть службу 420 наших земляків, з дня на день відправиться в зону антитерористичної операції. Волею випадку довелося зустрітись з одним із цих хоробрих прикарпатців і переконатися, що з такими хлопцями Україна в безпеці.

 

Днями зателефонував знайомий і запросив поїхати з ним в Делятин, де розташовується 5-й батальйон оборони. Сказав, що відправляє друга на війну і, що знайшов в добрих людей кілька бронежилетів, берців, наколінників та налокітників. «Треба відвезти друга на службу і хлопцям ще трохи спорядження. Не поїдуть вони голі-босі».

 

Вже в дорозі ми й познайомилися із колишнім вчителем фізкультури з Івано-Франківська, 44-річним Сержантом Сергієм Чубатим. Веселий та комунікативний чоловік виявився. Проговорили усю дорогу…

 

Ви, чоловік уже немолодий, як потрапили в батальйон?

Чого ж не молодий – молодий! (сміється,-авт.). Подзвонили, сказали з’явитись, як військовозобов’язаний. О 20.00 сказали прийти на воєнкомат, взяти військовий квиток. На другий день зранку ми з побратимами вже поїхали в Делятин. Від 15 травня там.

 

Який розпорядок дня. Чим займаєтесь?

Ганяють нас добре, Навчають того, що не знав. По більше б хороших інструкторів, правда. Зброю дають. Настрілялись досхочу з будь якої зброї. Із цим проблем немає.

 

Розкажіть про умови перебування солдат в частині.

Харчування - годують нас дуже добре. Умови – живемо у спортзалі. Всі разом. В принципі не жаліємось. Розуміємо ситуацію.

 

З амуніцією яка ситуація?

Дали нам форму. Нещодавно привезли «підмінку», але все одно солдати повністю не екіпіровані. В більшості немає ні бронежилетів, ні касок. Хтось купляє за свої кошти, комусь добрі люди допомагають. Кожного дня щось привозять. Люди, які хочуть, щоб ми вернулися назад в свої сім’ї. За це ми їм дуже вдячні. Думаю, з такими темпами скоро у нас все буде…

 

Яка атмосфера в батальйоні. Хтось жалівся, додому просився?

Молодих в нас є багато. Бойовий дух…. Та по-різному. Один думає про сім’ю, другий про заробітки, третій про Україну. Але те, що всі готові захищати країну – це факт.

 

Дітки-мажори з вами не служать?

Є в нас в частині вісім таких - так званих мажорів. Але вони служать. Нормальні пацани. Не жаліються.

 

Батальйон територіальної оборони. Що входить в обов’язки батальйону?

Це батальйон територіальної охорони. Стоїмо на блокпостах, визволення заручників. По 10-12 годин відпрацьовуємо.

 

Коли дізнались про те, що вас відправляють на схід?

Такі розмови вже кілька тижнів ходять. То затихають, то знову… Тепер кажуть, що от на днях вже маємо вирушати. Повинні охороняти блокпости в Харківській і Луганській областях. В третьому ешелоні.

Рідні плачуть переживають. Моляться, просять. Товариші освятили свяченою водою на хорошу дорогу. Має бути все добре. Не треба переживати, а вони переживають.

 

Не страшно їхати?

В кожної людини є страх. Страшно вбивати і страшно, щоб тебе не вбивали. При першому бої все буде видно – хто боїться, а хто ні. Але ми повинні це зробити. Це наш обов’язок перед Україною, рідними. Хто не може піти воювати – хай помагають нам чим зможуть.

Ми обов’язково переможемо. Бо ми - українці.

 

Не зчулися, як проїхали блокпост і опинилися в частині. Хлопці, побачивши Сергія з «подарунками», зраділи, неначе тато повернувся з відрядження. Посиділи, поспівали українських пісень під гітару, побажали всім повернутися на Батьківщину живими і здоровими. «Слава Україні! Героям Слава! Смерть москалям!».

 

А це для Вас кілька світлин з частини в Делятині, де несуть службу наші хлопці:

 

/data/blog/54490/1d768c134b8dc6f37ee5d3a75cbb10e6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ростислав Ковтун


26.06.2014 1598 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

206
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

791
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1785
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3342
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2268 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4466

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

624

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

553

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

542

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

578
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10180
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1016
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4700
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

813
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2610
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1030
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34274 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

466
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

534
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

875 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1093