Спеціально до Дня Незалежності: 25 приводів пишатися туристичною Україною

 

Водоспади, моря і ріки. Гори, каньйони, острови. Дрімучі карпатські ліси і степові скарби Асканії. Хортиця, Джарилгач, Кінбурн, Крим… Годі й перелічувати, скільки в українців є багатства, аби ним пишатися. Можливо, саме воно давало і далі дає нам сили гідно стояти перед лицем будь-яких випробувань.

 

Майдан Незалежності, Київ

 

Майдан Незалежності після подій 2013–2014 років став кривавою візитівкою нашої держави. Але Майдан відродився, мов фенікс з попелу (і це буквально так) – і знову став улюбленим місцем зустрічі для киян та мандрівників зі всього світу.

 

Джерело фото: smartclever.com.ua.

 

Дізнайтесь, де можна зупинитись у Києві, тут. Плануючи святкувати День Незалежності в Києві, покваптесь, адже найкращі пропозиції готелів уже бронюють.

 

Собор Святої Софії, Київ

 

Національний заповідник «Софія Київська» – ще один привід для української гордості. Софійський собор, як свідок багатовікової історії держави, досі може розповісти про Україну набагато більше, ніж знає офіційна наука…

 

Джерело фото: 17iwc.com.

 

Музей мікромініатюр Миколи Сядристого

 

Микола Сядристий прославив Україну створенням мікромініатюр. Найбільша сучасна експозиція мікромініатюр знаходиться на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

 

Джерело фото: fishki.net. 

 

Парк «Київська Русь», Копачів 

 

«Київська Русь» є доказом того, що в туристичній Україні важливе не лише створення нових пам’яток, але й відтворення давніх. Тут, на Київщині, можна зануритися в літописну давньоруську атмосферу й отримати безліч позитивних вражень від сучасних розваг одночасно!

 

Джерело фото: allukraine.co.ua.

 

Заповідник «Переяслав», Переяслав-Хмельницький

 

Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» приваблює неймовірною кількістю музеїв і пам’яток мистецтва. Вони розміщені й межами міста. Зокрема у Музеї декоративно-ужиткового мистецтва в с. Старовичах можна побачити розписи мисткинь, які прославили Україну на весь світ. Це геніальна примітивістка Марія Примаченко – на її честь ЮНЕСКО назвало 2009 рік – і Катерина Білокур. Їхні роботи вражали навіть Пабло Пікассо.

 

Джерело фото: uart.eu.

 

У Переяславі-Хмельницькому також є варіанти, де зупинитися

 

Музей космонавтики, Житомир

 

Оновлений Музей космонавтики імені Сергія Корольова – гордість не лише житомирян, але й цілої України. Корольов, засновник практичної космонавтики, був конструктором перших космічних кораблів. І народився вчений саме у Житомирі.

 

Джерело фото: uatravel.org.

 

Про готелі, апартаменти та хостели у Житомирі дізнавайтеся тут.

 

Тунель кохання, Клевань

 

Тунель кохання на Рівненщині є природним феноменом України. Це коридор із дерев і кущів, переплетених між собою якимось химерним чином. У цьому й полягає його незвичайна краса :) 2014 року режисер Акійоші Імазакі (Японія) навіть зняв романтичну драму «Клевань: Тунель Кохання».

 

Джерело фото: ritm.tv.

 

Озеро Світязь, Шацьк

 

Світязь – окраса Шацьких озер на Волині, найглибше і найбільше українське озеро. На озері знаходиться острів закоханих, оточений легендами та романтичними історіями. Шацькі озера – одна з найбільших озерних систем Європи, унікальна за своїми природними рекреаційними та оздоровчими властивостями.

 

Джерело фото: jeykeyplace.blogspot.com. 

 

Оперний театр, Львів

 

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької є не лише окрасою міста Лева, але й місцем, названим іменем геніальної української оперної співачки. Соломія Крушельницька підкорила найбільш визначні сцени світу – а її музична кар’єра почалася і закінчилася саме у Львові…

 

Джерело фото: odisej2012.com. 

 

Львів пропонує своїм гостям як бюджетні хостели, так і люксові апартаменти.

 

Найдавніша людська стоянка в Європі, Королево 

 

Уявіть: понад 1 мільйон років тому на теренах сучасного Закарпаття (селище Королево і село Веряця) первісні люди вже використовували в побуті досить вправні знаряддя праці! Зараз Королевська стоянка – найдавніша в Центральній та Східній Європі стоянка первісних людей – потребує додаткових інвестицій для того, аби набрати рис туристичної привабливості. А неподалік знаходиться ще одна принада для мандрівників. Це руїни замку Нялаб.

 

Джерело фото: panoramio.com, автор – М. Чейпеш.

 

Хата-музей фільму «Тіні забутих предків», Верховина

 

1965 року Сергій Параджанов (в 23 роки!) створив на Верховині світовий шедевр кіномистецтва – стрічку «Тіні забутих предків». Зараз вона належить до 20 кращих картин світу всіх країн і народів. А в Гарварді це кіно обов’язково переглядають всі студенти, які здобувають ступінь у кінознавстві. Хата-музей, де жив Параджанов, сьогодні є одною з туристичних принад Верховинського краю.

 

Джерело фото: uainfo.org.

 

Резиденція митрополитів, Чернівці

 

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, або резиденція митрополитів Буковини і Далмації – один із найкрасивіших українських навчальних закладів сьогодення. Тут, на Буковині, зустріч культур яскраво виражена саме в архітектурних здобутках, які (інколи дивом!) вдалося зберегти сучасникам.

 

Джерело фото: my-sokol.livejournal.com.

 

Обирайте та бронюйте готель у Чернівцях тут.

 

Печера «Оптимістична», Королівка

 

Печера «Оптимістична» в Королівці на Тернопільщині – шоста за довжиною печера світу (232 000 м) і найдовша печера Європи. Але серед гіпсових печер саме ця є найдовшою відомою печерою нашої планети!

 

Джерело фото: studway.com.ua.

 

Kам’янець-Подільський замок, Кам’янець-Подільський

 

Головна фортеця Поділля унікальна не лише як фортифікаційна пам’ятка. Тут поєднуються архітектура, сакральний вимір та середньовічна історія. Всі разом вони творять «Квітку на камені» – давній і, однак, завжди молодий Кам’янець-Подільський.

 

Джерело фото: sahka1.hiblogger.net.

 

У Кам'янці-Подільському є чимало варіантів розміщення. Обирайте!

 

Фонтан «Roshen», Вінниця

 

Вінницький фонтан – найбільший у Європі плавучий фонтан. Він розташований на річці Південний Буг. Висота вертикального струменя фонтану «Roshen» становить 60 метрів, а його фронтальний розліт – цілих 140 метрів!

 

Джерело фото: bigfoto.in.ua.

 

Готелі Вінниці представлені тут.

 

Музей-квартира Миколи Леонтовича, Тульчин

 

Pentatonix, ThePianoGuys, Олег Скрипка та Ле Гранд Оркестр, Metallica, Celtic Woman, Тіна Кароль… Це може здатися дивним, але їх усіх поєднує виконання твору «Щедрик» («Carol of the Bells»). Музичну обробку народної щедрівки, яка підкорила світ своєю мелодійністю, створив Микола Леонтович. Його квартира-музей знаходиться на Вінниччині, на батьківщині композитора.

 

Джерело фото: tulchin.org.ua.

 

Аккерманська фортеця, Білгород-Дністровський

 

Коріння Аккермана сягає 13–15 сторіч. Колись тут існувало античне чорноморське місто Тіра, але це було ще до 4 століття. Історія фортеці на Одещині (серед збережених в Україні вона – найбільша) пов’язує нас з територіями, що належать сучасним Туреччині, Італії, Молдавії, Румунії…

 

Джерело фото: uafacts.com. 

 

Заповідник «Ольвія», Парутине

 

Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія» знаходиться в Миколаївській області. Колись тут розташовувалася найважливіша грецька колонія – античне місто-держава – Нижнього Побужжя. Це одне із 7 Чудес України, фактично – український куточок стародавньої Греції.

 

Джерело фото: olbio.org.

 

Заповідник «Асканія-Нова», Асканія-Нова

 

Біосферний заповідник, який сьогодні знаходиться на Херсонщині, був відомим в Європі вже у 19 сторіччі. Тварин з усіх континентів сюди звіз німецький вчений Фрідріх Фальц-Фейн.

 

Джерело фото: miroshnichenkodmitriy.blogspot.com.

 

Мечеть Джума-Джамі, Євпаторія

 

Джума-Джамі вважається найбільшою багатокупольною будівлею у Європі. Споруджена головна мечеть Євпаторії у 1552–1564 роках знаним османським архітектором Сінаном. У будівлі було використано кримський ракушняк.

 

Джерело фото: mapio.net, автор – Михайло Гордов.

 

«Запорізька Січ», Запоріжжя

 

Історико-культурний комплекс «Запорізька Січ» – візитка такого українського феномена, як козацтво. На легендарному острові Хортиця представлені як відтворені, так і автентичні пам’ятки козацької доби.

 

Джерело фото: verge.zp.ua.

 

Де зупинитись у Запоріжжі, читайте тут.

 

Заповідник «Кам’яні могили», Назарівка

 

Заповідник «Кам’яні могили» на межі Запорізької і Донецької областей – це гірська міні-країна. Гроти, долини, унікальні тварини і рослинний світ (особливо квітучий степ на весні) разом створюють унікальний природно-історичний феномен.

 

Джерело фото: vsviti.com.ua, автор – П. Кліменко. 

 

Центр народного мистецтва «Петриківка», Петриківка

 

Центр народного мистецтва «Петриківка» (близько 50 км від м. Дніпро) репрезентує Петриківський живопис. Сьогодні його іменують «українським декоративно-орнаментальним народним малярством». Петриківський розпис належить до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

 

Джерело фото: petrykivka.tumblr.com.

 

Урочище «Холодний Яр», Мельники

 

Історичний «Холодний Яр» знаходиться на Черкащині. Це природна пам’ятка, а також одна зі сторінок українського героїчного минулого. Скіфське городище (7 ст. до н. е.) в Холодному Яру належить до пам’яток культури міжнародного значення.

 

Джерело фото: eco.ck.ua. 

 

Антонієві печери, Чернігів

 

Печери святого Антонія Печерського – це чотириярусний печерний комплекс 9 століття, що знаходиться прямо в Болдиних горах. Печери належать до Чернігівського архітектурно-історичного заповідника, що об’єднує визначні пам’ятки часів Київської Русі. До того ж оточені загадками і легендами…

 

Джерело фото: cheline.com.ua.

 

Нашу маленьку «навколосвітню» подорож Україною з нагоди Дня Незалежності завершено. Але аж ніяк не завершені подорожі як такі! Адже на карті кожен українець обов’язково має знайти свою власну найважливішу причину пишатися своєю Батьківщиною :) Аби ви швидко переконалися, що це далеко не всі пам’ятки, якими варто пишатись в Україні, до ваших послуг десятка відповідних статей.

 

ua.igotoworld.com


07.08.2016 3167 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

602
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1534
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3111
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2125 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4226
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5980

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

443

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

439

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

423

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

529
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10058
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

876
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

837
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

575
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2437
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

872
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1200
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34165 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

310
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

419
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

761 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

944