Студент групи КМВ-12-1 Інституту інженерної механіки ІФНТУНГ (кафедра комп'ютеризованого машинобудівного виробництва), четвертокурсник Юрій Васильків, пройшов стажування у Науково-дослідному інституті компанії Honda (Токіо, Японія) за програмою Internship Student Program.
Як розповів Юрій, серед кандидатів було багато студентів з різних університетів, але саме йому пощастило. Після відбору він пройшов інтерв'ю по Skype, на якому водночас і перевірили його знання англійської мови, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу Університету нафти й газу.
Internship Student Program передбачає участь виключно студентів, саме тому необхідно було зібрати велику кількість документів з університету.
«На превеликий жаль, університет ще не має досвіду роботи саме з такими програмами, тому виникли деякі труднощі під час оформлення документів», – розповідає Юрій.
Незважаючи на те, що Японія є достатньо закритою для іноземців країною, з візою у студента проблем не виникло. Після проходження інтерв’ю Юрій отримав так-званий «Certificate of Eligibility», тобто сертифікат про відповідність вимогам, на основі якого йому за тиждень видали візу.
Відповідно до програми, Юрій провів у Японії більше чотирьох місяців – з 5 жовтня по 26 лютого. Здавалося б, за такий довгий час йому довелося б витратити велику суму грошей, але ж ні – компанія бере на себе усі витрати студентів, що проходять стажування за цією програмою.
«Компанія Honda має окремий бюджет, розроблений спеціально для Student Internship Program. Для кожного студента виділяють приблизно $3 000 на місяць. Цієї суми повністю достатньо, щоб забезпечити проживання, харчування та витрати на подорожі. Мені взагалі не довелось витрачати додаткових коштів».
Проте, незважаючи на затрачений час і зусилля для підготовки всіх необхідних документів та організації поїздки, стажування було, без сумніву, того варте. Юрій працював над одним із проектів Науково-дослідного інституту. Суть проекту полягала в розробці «розумного дому майбутнього», тобто такого, який би відповідав всім вимогам високотехнологічного суспільства.
«Працювати потрібно було багато, часом доводилось залишатись допізна, одного разу мене навіть випадково закрили у лабораторії. Однак я справді старався, робив все, щоб виконати завдання на відмінно».
«Результатом моєї поїздки є отримання надзвичайно хорошого та багатого досвіду. Прекрасне доповнення до резюме, чудова характеристика від керівників цього закладу та співавторство в декількох міжнародних наукових публікаціях, практичне застосування та покращення рівня англійської мови, а також знайомство з такою таємничою та екзотичною мовою та культурою як японська».
Як нам відомо, Юрій вирішив не зупинятись на досягнутому та залюбки взяв би участь і у інших цікавих програмах стажування студентів, тому ми щиро бажаємо йому успіху у всіх його починаннях.