
Українська льотчиця Надія Савченко, яка незаконно утримується в Росії, визнана винною у вбивстві російських журналістів на території Луганської області, що частково підконтрольна бойовикам.
У понеділок Донецький міський суд приступив до оголошення вироку, повідомляє РБК.
Очікується, що трійка суддів буде читати рішення два дні і назве покарання тільки в кінці. Раніше прокуратура просила засудити Надію Савченко до 23 років позбавлення волі.
У день вироку біля суду були введені підвищені заходи безпеки. Поліція оточила вулицю, де знаходиться суд. Територію патрулювали десятки поліцейських, бійці ОМОНу, козаки і кінологи з собаками.
Савченко доставили в будівлю суду рано вранці - за дві години до початку засідання. Її привіз великий кортеж у супроводі машин з мигалками. Дуже швидко, під посиленою охороною її завели в будівлю суду.
Глядачів і журналістів пропускали всередину після подвійного огляду - поліцейські оглядали відвідувачів на вулиці, судові пристави - в фойє суду.
Підтримати Савченко в суд приїхала її сестра Віра, а також українські консули і прес-секретар президента України Святослав Цеголко.
Оголошення вироку почалося о 11 годині. Майже відразу ж трійка суддів оголосила, що визнає Савченко винною у вбивстві російських журналістів - співробітників ВГТРК Антона Волошина та Ігоря Корнелюка.
Згідно з обвинувальним висновком, Савченко воювала на Донбасі в складі батальйону «Айдар» влітку 2014 року під час свого офіційного відпустки.
За версією слідства, вранці 17 червня вона змінювала мінометний вогонь біля селища Стукалова передала в батальйон координати декількох «цивільних», яких українські військові і обстріляли з артилерії (гаубиць). В результаті загинули Волошин і Корнелюк.
Сторона звинувачення в суді стверджувала, що мотивом її дій була ненависть і ворожнеча до жителів самопроголошеної республіки.
Після цього ж, за версією слідства, Савченко незаконно перетнула російський кордон і була затримана в Воронезької області.
Сама Савченко, даючи свідчення в суді, розповідала іншу версію подій. Вона визнавала, що дійсно приєдналася до батальйону «Айдар», але для того, щоб «допомагати їм своїми знаннями». За кілька місяців до цього, в лютому під час зіткнень на Майдані вона надавала медичну допомогу постраждалим, стверджувала підсудна.