Світ надіслав Індії мільйони допомоги проти Сovid-19: на що витрачені гроші?

У Нью-Делі, Індія, прибув військовий літак, який привіз допомогу зі США.


Минулого місяця, коли в Індії вирувала криза Covid-19, десятки країн пообіцяли допомогу.

У країну приземлялися літаки з апаратами ШВЛ, запасами кисню та противірусними препаратами, на фото видно, як масивні посилки вивантажуються в аеропорту Нью-Делі.

Є лише одна проблема: багато днів велика частина вантажу перебувала в ангарах аеропорту, оскільки лікарні на місцях просили отримати більше провіанту.

Медичні працівники та місцеві чиновники все ще повідомляють про той самий згубний дефіцит, який уже кілька тижнів напружує систему охорони здоров’я, - навіть в іноземних донорів виникають питання про те, куди йде допомога.

На брифінгу новин Державного департаменту США в п'ятницю журналіст запитав, де знаходиться американська допомога, вимагаючи "звітності за гроші американських платників податків", згідно зі стенограмою брифінгу. "Чи робиться щось для перевірки того, як розподіляється допомога, яку ми надсилаємо?" - запитав журналіст.

У вівторок ввечері індійський уряд рішуче заперечив будь-які затримки, заявивши, що встановив "впорядкований механізм" розподілу допомоги.

Близько 4 мільйонів пожертвуваних предметів, що охоплюють 24 категорії, вже розподілили між 38 закладами охорони здоров'я по всій країні, йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

Але на місцях багато державних та місцевих органів влади стверджують, що з боку центральної влади практично не було повідомлень про те, як і коли вони отримають допомогу.

"Ми направили делегації до (уряду) для розуміння, коли буде постачання (кисню), медикаментів та вакцин, але з нами не поговорили", - сказав Рагу Шарма, міністр охорони здоров'я штату Раджастан, у вівторок. "Що стосується імпорту чи іноземної допомоги, жодна інформація та деталі постачання не передаються уряду штату".

Центральний уряд "тримав штати в невідомості під час пандемії", додав він, закликаючи до більш "прозорого висвітлення ситуації".

У вівторок Міністерство охорони здоров'я заявило, що розподілило допомогу двом лікарням в штаті Раджастан, у містах Джодхпур та Джайпур.

Існує ряд обґрунтованих причин затримки: непотрібна бюрократія, людські помилки або трудомісткий протокол. Але для тих, хто на місцях, такі пояснення малозначущі; все, що їм потрібно - це, щоб уряд вжив швидших дій і надав допомогу у всі відділення інтенсивної терапії, де щодня гинуть тисячі людей.


За повідомленнями Міністерства охорони здоров'я, Індія повідомила про 382 315 нових випадків коронавірусу в середу та 3780 смертей, пов'язаних з вірусом. Зараз з початку пандемії в країні зареєстровано понад 20,6 мільйона випадків Covid-19.

Дефіцит кисню особливо виражений на сусідніх територіях Делі, яка не виробляє власний кисень і покладається на центральний уряд, який надсилає асигнування від різних виробників та штатів.

"Уряд зобов'язаний забезпечити нас киснем", - сказав доктор С.К.Л. Гупта, директор лікарні Батра в столиці Нью-Делі.

Щонайменше 12 пацієнтів, включаючи лікаря, померли в лікарні Батра в суботу після того, як у них закінчився кисень. Гупта сказав, що працівники лікарні витрачали дні, повідомляючи владі, що їм залишається лише кілька годин кисню; до кінця їм довелося покладатися на кисень, який забезпечували сім'ї пацієнтів.

"Пацієнти вмирають", - сказав Гупта. "Мені шкода, що ми не можемо їх врятувати".


Пацієнти чекають кисень

Поки уряд намагається розподілити допомогу від інших держав, він також працює над збільшенням внутрішнього виробництва кисню.

І на кожному кроці федеральні органи влади стверджували, що мають достатньо запасів для задоволення вимог штатів.

"1 серпня 2020 року (щоденне) виробництво кисню в країні становило 5700 метричних тонн (6283 тонни), яке зараз збільшилося до приблизно 9000 метричних тонн (9 920 тонн)", - заявив представник Міністерства охорони здоров'я на пресконференції в понеділок.

Минулого місяця міністерство заявило, що має надлишок запасів кисню на 50 000 метричних тонн (55 115 тонн).

У понеділок речник міністерства знову заявив: "У країні достатньо кисню".

Військовий літак, що привіз допомогу з США в Нью-Делі, Індія.


Але лікарі, чиновники та зневірені пацієнти розповідають зовсім іншу історію.

У лікарні в Міруті, місті Уттар-Прадеш, одна сім'я цілодобово працювала, щоб доглядати за 55-річною матір'ю у реанімаційному відділенні. Цього тижня родина повідомила CNN, що вона лежала в лікарні шість днів, перш ніж отримати апарат штучної вентиляції легень, і вони мали взяти з собою кисневий балон.

Одного разу її життєві показники почали небезпечно падати; її сини несамовито накачували їй груди, плакали та стискали її за руки, інші члени сім'ї ридали біля ліжка.

Лікар зміг допомогти стабілізувати жінку, але згодом вона все ж померла. Цього разу їй не вдалося допомогти; тіло жінки залишалося в реанімації майже годину, перш ніж його перенесли.

Ті самі сцени розігруються майже у кожному великому місті. У Нью-Делі ситуація настільки погіршилася, що Верховний Суд Індії наказав центральному уряду подолати дефіцит кисню.

Подібні слухання відбулися у Вищому Суді Делі.

"Ви маєте на увазі, що ми закриємо очі на людей, які гинуть в Делі?" Про це суд заявив центральному уряду в суботу, повідомляє філія CNN CNN-News18. "Досить значить досить."

за матеріалами CNN


05.05.2021 1581
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

617
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1545
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3120
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2130 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4236
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6003

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

456

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

444

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

427

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

530
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10069
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

882
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

845
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

581
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2445
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

878
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1207
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34169 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

324
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

427
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

768 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

951