Таланти твої, Україно

Талантами багата земля Українська. Україна має не лише таланти, але й, як засвідчили листопадові зйомки чергового випуску програми "Честь маю запросити", ніяк не менші таланти "мають" Україну…

В такій оригінальній та вельми саркастичній формі владна частина політичної еліти продемонструвала широкому загалу свої мистецькі навики та здібності.

Власне, широкому загалу відео, на якому високопосадовці демонструють особисті таланти, стало доступним лише нещодавно. Однак, у призмі новорічно-різдвяного інформаційного затишшя спричинило жваву зацікавленість, викликало посмішку у одних, подив та шквал критики у інших.

Головними дійовими особами вечора, присвяченого 65-тій річниці Яна Табачника, виступили уже дещо призабутий Нестор Шуфрич, який виконав пісню "Мои года – мое багатство", екс-міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов, який постав в образі моряка й заспівав про Одесу, де його "так быстро и красиво обшманали, хоть и давно уже не те года".

Танцював й колишній Олімпійський чемпіон, а сьогодні ударна сила Партії регіонів Ельбрус Тедеєв.

Втім, справжнім хітом стала "Мурка" у виконанні заступника Генпрокурора Рената Кузьміна.

Подиву в залі від навиків вітчизняного політичного бомонду, так само як і від обраного репертуару, вистачало. На щастя Ганні Герман, яка сьогодні зайнята більше справами президентськими, не доведеться брати в черговий раз на себе роль партійного "адвоката" та "всенародного просвітителя"…

Хоча, нічого поганого якраз і не відбулося. Жодного казусу, який в новій політичній реальності стає уже звичним явищем, не сталося. Мала місце скоріше тенденція, що все більшою мірою набуває ознак закономірності.

У програмі вітчизняні чиновники постали перед пересічними громадянами в ролі простих смертних, показали, що вони вміють і люблять, засвідчили спорідненість з народом.

Власне, такого роду дії є звичною справою в середовищі еліт й доволі успішно використовуються у політичній боротьбі, особливо під час виборчих кампаній. Успішне продукування того чи іншого іміджу нерідко може стати одним із визначальних факторів політичного успіху та суспільної легітимації.

Так, Володимир Путін, окрім обіймів з ведмедем, випуску власних дисків із уроками по дзюдо, нещодавно здивував міжнародну громадськість грою на фортепіано та публічним виконанням пісні.

Втім, співав російський прем’єр не частушки, як полюбляють зображати чиновника в "Мультличностях", а англомовну Blueberry Hill Луі Армстронга.

Грою на музичних інструментах запам’яталися й американські високопосадовці. Зокрема, Барак Обома та Кондоліза Райс неодноразово з’являлися на публіці за фортепіано, а Білл Клінтон розважав громадськість грою на саксофоні.

Однак, тяжіння до прекрасного може набувати й діаметрально протилежних форм.

Жириновський товче всім пику, але попри це має стабільний рейтинг. А покійний Борис Єльцин щоразу під час президентської кампанії під оковиту і з запальними танцями доводив "голубінці" ідентичність великій російській душі.

Українські високопосадовці, якщо не помиляюсь, хоча й особливого потягу до музики не виявляли, за винятком хіба що Юрія Луценка з його різдвяними турами по країні із вертепом, однак встигли запам’ятатися багато чим.

Взяти хоча б Віктора Ющенка й його любов до бджіл, яка прибила президенту своєрідне клеймо "пасічника", Юлію Тимошенко з її косою та пророчим "всьо пропало", чи Арсенія Яценюка, якого пропаганда перетворила на воїна з фільму "Аватар"…

Як відомо, на кожний товар знайдеться свій покупець. Відповідно, на ту чи іншу аудиторію задля досягнення певної конкретної мети орієнтуються й політики, обираючи собі відповідні образи.

Втім, повертаючись до репертуару збіговиська у Табачника, хочеться зауважити, що вразило воно хіба що своїм нахилом до бутирки та шансону.

Політики, як і чиновники, є публічними особами. Вони не лише репрезентують владу в країні, є своєрідним обличчям держави на міжнародній арені, але й являються носіями тих чи інших світоглядних орієнтацій та пануючих цінностей.

Більше того, постійно знаходячись на передовій, будучи об’єктами прискіпливої уваги з боку ЗМІ та громадськості, вони часто-густо самі перетворюються на такого собі законодавця "моди" та виступають джерелом поширення цінностей.

Малоймовірно, що шансон, незважаючи на всю популярність цієї музики, здатен долучити громадськість до високого світу культури чи продемонструвати міжнародній громадськості приналежність до цієї культури вітчизняного політичного бомонду.

Що намагалася засвідчити представники "еліти" такими діями – власне єство та стан душі чи дія відбувалася всього-на-всього відповідно до розробленого сценарію, а образи стали лише частиною святкової та розважальної в цілому програми – сказати важко.

Це питання до самої еліти та режисерів телепередачі.

Однак, в будь-якому випадку, якщо високопосадовець й одягає маску та примірює певний образ, він все одно залишається публічною особою, він і в тій масці представляє суспільство, яке і легітимізувало його правління. Хоча, як відомо, яке суспільство, така й влада…

От і виходить, як у тій "Веселій пісні" ТІКа:

"Вся моя влада і весь мій закон –
Пісня, баян і я кричу в мікрофон:
Що буде щастя! Гуляй веселись…"

Ігор Дебенко, політолог, Івано-Франківськ, для УП


13.01.2011 Ігор Дебенко 1990 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

540
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1466
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3040
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2079 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4154
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5929

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

384

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

403

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

396

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

523
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

836
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

799
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1085
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

527
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2395
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

840
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1162
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34120 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

387
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

723 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

916
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

687