Тепле місце в глобальній задниці

 

 

Для якісного виживання треба буде створити зграю. Або банду. Або клан, - так починає свою колонку Володимир Єшкілєв на Курсі...

 

З робіт Євгена Самборського, галерея З робіт Євгена Самборського, галерея "Маргінеси".
 

Тепер вже нічого не врятує Франківськ від глобалізації. Ані мантри сільських утопістів, ані відсутність нормальних доріг. Молох придибав й навіть не привітався (а сільські утопісти так хотіли почути від нього "Гелоу!", аж слинились).

 

Отже, поросятка, відкривайте двері й будьте чемними. Замість теплого "гелоу" буде суцільний зимний геловін (чи то хелоуїн?). З гарбузячими мордами й без оних. І буде надовго. Й не треба патякати про "специфіку" та "суспільну довіру". Перше нам не вдалось, а до другого навіть не наближались. Фінансовий ринок здохнув, економіка незабаром привітає його на тому світі. Соціальний капітал зустрінеться з ними обома за кілька місяців.

 

Дрібні буржуа, що їхній світогляд формує "картину маслом" нашого міста, внутрішньо вже змирились з майбутнім ґвалтом. Тому в них сумні мармизи. Вони вже знають, що невдовзі їх видоять, як Мілку на молочний шоколад. Що мінімум за півроку вони заздритимуть найзадрипанішому доцентику. Заздритимуть його смішній фіксованій зарплаті та соціальній позиції. А ще – його міцному сну після прийнятих заліків та іспитів.

 

Дрібні буржуа відають про майбутнє ясніше за усяких яйцеголових експертів, що глипають на нас із зомбоящика. Тому що дрібні буржуа засвоїли політекономію не з книжок, а суто практично – між брудною базарною стійкою й ще бруднішим складом, двері кякого стомились від зірваних замків і клямок. Тому їх не здуриш казочками про громадянське суспільство, де – як каже зомбоящик – квітнутиме у суцільному добробуті середній клас.

 

Не квітнути буде отой "середній клас" (прости, Господи!), а тяжко виживатиме. Й не в якомусь там громадянському суспільстві, а  в четвертій (після трьох балканських) резервації, де головним на районі буде начальник глибоко реформованої поліції. А ті жлоби, що вдень називатимуться колекторами, уночі крутитимуть перед носами середнього класу гарячими прасками. Й голосно лаятимуться. Бо їм також буде страшно жити.

 

Отже, мова йтиме зовсім не про парадіз. Й не про лаври успішного дядька. Мова йтиме про персональне або ж родинне тепленьке місце посеред спущеного в унітаз світу. Про зручний барліг, цибату лярву, тарілку борщу з м’ясом та пляшку увечері. Про щоденну й щонічну безпеку. Про те, кого назвати Гондурасом, а про кого й зовсім не згадувати на ніч. Серед усього того буде один небуденний плюс – війна закінчиться.

 

Для якісного виживання після неї треба створити зграю. Або банду. Або клан. Треба поділитись з тим кланом баблом, тьолками і консервованими огірками, а також не бридитись спільно ходити до сауни, дивитись порнуху і пити з горла. Відтак треба продати зайве й купити джип. А краще – три джипи. А ще не економити на зброї і камуфляжах. Й вивищити паркан. А дерев’яні балки під стріхою ретельно просотати протипожежною рідиною.

 

В правильному клані мають бути визнаний лідер, кілька досвідчених бійців, вправна кухарка, шофер, красиві дівчата, вуличний шнирь (для потреб щоденної розвідки), айтішник традиційної орієнтації, дід-дегустатор, придурок для щоденних знущань і продажний журналіст (варіант – успішна журналістка).

 

Клан має бути готовим не лише вправно бикувати на районі та на фейсбуці, але й вести гібридні війни з іншими кланами, відбивати інформаційні напади, кібератаки та прицільно збивати безпілотники, якщо ті критично наближатимуться до схованок з горілкою та їдлом.

 

А ще клан може делегувати свого представника до тих виборних органів, які створюватимуть ілюзію демократії та місцевого самоврядування (себто бикуватимуть в міжрайонному просторі). Там представник буде голосно репетувати та клястися усіма богами, що не здасться без бою. А тим більше, без грубих грошей.

 

А ще не треба забувати, що світ змінюється. Якщо у 2013 році Оксфордський словник зафіксував найголовнішим глобальним словом "селфі" (selfie), то вже в поточному році таким словом стало "вейп" (vape). Тобто способи всесвітньо значимої побутової мастурбації невпинно деградують. У даному випадку – від фотосесії себе коханого до банального куріння електронних сигарет.

 

Відповідно, у майбутньому кланово-феодальному суспільстві, замаскованому під демократію, все спроститься до неймовірності. Під означення "якісного людського матеріалу" підпадатимуть усі особи, здатні написати автобіографію без десяти орфографічних помилок. Тому освіта залишиться такою ж актуальною, як і сьогодні, а вимоги до випускників звузяться до функціонального мінімуму. Таким чином, Франківськ зможе зберегти свою славу регіонального центру з видачі дипломів.

 

Натомість, майбутня туристична слава Франківська повністю в руках нових генерацій дівчат, і нема на це ради. Як вони поставлять себе щодо приїжджих, так воно й буде. І дай Боже, щоби гостей побільшало. Бо ж не буде людей – не побачимо грошей.

 

А гроші нам будуть не зайвими. Особливо, якщо кляті безпілотники таки доберуться до схованок з горілкою.  

 

Володимир Єшкілєв,

Курс


Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

641
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1576
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3153
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2151 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4250
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6038

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

479

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

457

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

443

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10084
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

904
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

858
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

619
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2470
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

894
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1219
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34181 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

346
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

442
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

786 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

962