Тисячі світових вчених виступили проти обмежень через Covid-19

Тисячі вчених та медичних експертів долучились до глобального руху, учасників якого серйозно непокоїть політика запровадження карантинних обмежень через Covid-19.

Про це пише Фіртка з посиланням на BBC Україна. 

Близько 6 000 експертів з усього світу заявили, що такий підхід має руйнівний вплив на фізичне та психічне здоров'я людей, а також на суспільство в цілому.

Вони закликають захищати вразливі категорії населення, а здоровим людям дозволити жити нормальним життям.

Водночас це викликало невдоволення іншої частини наукової спільноти.

Критики відзначають, що:

  • цільовий підхід може ускладнити процес захисту вразливих людей;
  • можливість довгострокових ускладнень від коронавірусу означає, що багато інших людей також перебувають у групі ризику.

Втім представники руху, відомого під назвою "Велика декларація Баррінгтона", відзначають, що в процесі ухвалення політичних рішень не приділяють достатньої уваги негативним наслідкам, які безпосередньо не пов'язані з коронавірусом.

Що таке Грейт-Баррінгтонська декларація?

Рух започаткували 4 жовтня у Грейт-Баррінгтоні, США.

Наразі декларацію підписали понад 11 000 вчених та медичних працівників по всьому світу, а також понад 100 000 представників громадськості.

Вони заявляють, що збереження карантинних обмежень до появи вакцини може завдати непоправної шкоди. Зокрема, найсильніше постраждають соціально незахищені групи населення.

Шкода здоров'ю включає:

  • нижчі показники щеплень у дітей;
  • погіршення медичної допомоги пацієнтам з хворобами серця та раком.

Учасники руху вказують, що ризик коронавірусу в 1000 разів більший для старих та немічних, а діти зазнають більшої шкоди від грипу, ніж від Covid-19.

За їхніми словами, ризик зараження для всіх - включно з вразливими - падає.

Декларація рекомендує низку заходів щодо захисту вразливих груп, включно з регулярним тестуванням працівників будинків для літніх людей, а також, по можливості, залучення персоналу, який вже має імунітет.

Пенсіонери, які живуть удома, мають отримувати продовольчі товари та інші предмети першої необхідності.

Їм також варто зустрічатися із членами сім'ї на вулиці, а не у приміщенні.

Усі мають виконувати прості гігієнічні правила, як-от мити руки та залишатися вдома, якщо захворіли.

Водночас:

  • молодим людям з низьким ризиком ускладнень слід дозволити нормально працювати;
  • школи та університети мають працювати у звичайному режимі;
  • треба дозволити спортивні та культурні заходи, а також роботу ресторанів.

Що говорять інші експерти?

Попри те, що ця декларація, безумовно, переслідує добрі цілі, вона має глибокі етичні, логістичні та наукові недоліки, стверджує доцент школи медицини університету Лідса д-р Стівен Гріффін.

Вразливі люди походять з усіх верств суспільства і заслуговують на те, щоб до них ставилися так само як і до інших.

За повідомленнями, довготривалі наслідки коронавірусу, на кшталт слабкості та болю у суглобах, залишалися протягом багатьох місяців навіть у тих людей, хто мав легкий перебіг хвороби. 

Тим часом експерт з клітинної біології Університету Редінга, доктор Саймон Кларк, каже, що досі неясно, чи можливий колективний імунітет взагалі.

"Необхідний природний, стійкий, захисний імунітет до хвороби, - говорить він. - А ми не знаємо, наскільки ефективним чи тривалим буде імунітет у людей, які перехворіли".

Деякі вчені кажуть, що найбільш вірогідний сценарій - відсутність довгострокового імунітету, але легший перебіг наступних захворювань.


Читайте також:

COVID-19: на Прикарпатті за добу 131 підтверджений випадок, чотири — летальні

Вже не метр: вчені назвали дистанцію, на яку передається коронавірус

У хворого на COVID-19 Порошенка погіршився стан


09.10.2020 10379
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

545
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1473
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3047
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2082 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4160
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5934

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

391

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

407

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

399

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

841
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

803
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1089
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

531
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2401
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

842
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1165
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34123 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

390
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

729 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

919
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

692