Трампівські маніпуляції з питанням допомоги Україні

Нагадаю, що коли Джо Байден захотів виділити Україні 61 мільярди доларів допомоги на 2024 рік, трампісти використали це, як можливість натиснути на Байдена у питанні захисту південного кордону, що, безперечно, є серйозним питанням для США і стоїть головним у програмі Дональда Трампа..

Тому республіканці, розуміючи бажання Байдена виділити Україні 61 мільярд доларів, заявили, що окремим пакетом допомогу Україні не будуть голосувати, а лише при умові  включення туди фінансування захисту південного кордону.

Байден з демократами пішли назустріч, після чого був створений єдиний пакет допомоги, куди включили фінансування південного кордону США, допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тоді трампісти заявили, що Ізраїлю вони без проблем готові проголосувати допомогу, а от Україні – ні, і висунули нові умови щодо двопартійної угоди.  Таким чином трампісти зробили заручницею своїх вимог лише Україну, і проголосували у Сенаті окремим пакетом допомогу Ізраїлю. Байден наклав на це вето, заявивши, що без допомоги Україні це не підпише.

 

Сьомого листопада минулого року  демократи у Сенаті заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників, у якій переважають республіканці. Таким чином два тимчасові бюджети 2024 року США ухвалили без фінансування для України та Ізраїлю.

Після різдвяних канікул сенатори знову почали розглядати законопроєкт, куди включено все: і кордон, і допомога Україні, Ізраїлю і Тайваню. Але республіканці почали шукати нові приводи для блокування цього процесу і, після кожної поступки демократів, диктувати нові вимоги. І ці маніпуляції тривають вже майже чотири місяці.

Нарешті в Сенаті наприкінці січня республіканці і демократи узгодили спільні позиції і підготували законопроєкт на голосування. Фінансування затверджує Нижня палата Конгресу США. Але тут підключився Трамп, який почав давити на конгресменів, щоб вони в жодному вигляді за це не голосували. Спікер Нижньої палати Майк Джонсон в інтерв'ю Fox News зізнався, що постійно консультується з Трампом з цього питання.

Законопроєкт почали критикувати навіть ті конгресмени-республіканці, які його в очі не бачили. Вони почали заявляти, що міграційну проблему можна вирішити лише у разі повернення Дональда Трампа до Білого дому, тому вони не будуть за це голосувати. Це  все робилось з подачі Трампа, який заявляв, що, аби розв'язати проблему кордону, треба на виборах проголосувати за нього.

Але, по-перше, невідомо чи він переможе, а по-друге, якщо так, то причому тут Україна?

Якщо трампісти готові майже рік чекати до інавгурації Трампа, щоб він особисто займався питанням кордону, то що заважає проголосувати українську частину допомоги, а після приходу Трампа до влади (це ще якщо він переможе) розв'язувати питання кордону?  І для чого ці маніпуляції, коли стосовно допомоги Ізраїлю у них нема проблем, а заручницею зробили лише Україну? Що за подвійні стандарти?

Виникає й інше логічне питання: чому би не затвердити двопартійну угоду  вже негайно, щоб почалася вже робота над укріпленням південного кордону, а, якщо, за думкою трампістів, Байден цю проблему вирішить не на 100%, то решту може завершити Трамп (якщо переможе), адже трампісти до цього часу постійно кричали, що кожен день зволікання приносить країні проблеми та збитки, а тут раптом готові чекати майже рік при невідомому результаті.

Тож проблема не в кордоні, а в шкурних інтересах і амбіціях Дональда Трампа, який хоче питання кордону зробити стержнем своєї виборчої кампанії, бо, якщо це питання вирішить Байден, то Трамп не буде з чим йти на вибори, і про це вже говорять всі, кому не ліньки. Для прикладу, цю причину підтвердила CNN,  у публікації якої сказано:

«Республіканська партія вважає за краще використовувати прикордонну кризу як політичну тему для розмови, замість вирішення основної проблеми.»

Про це говорять навіть деякі самі республіканці, які мають совість. Наприклад,  Сенатор – республіканець Мітт Ромні сказав:

«Я думаю, що кордон є дуже важливим питанням для Дональда Трампа. І той факт, що, якщо він повідомить сенаторам-республіканцям і членам Конгресу, що він не хоче, щоб ми вирішували проблему кордону, тому що він хоче звинуватити в цьому Байдена, є … справді жахливим...

Але реальність така, що у нас криза на кордоні, американський народ страждає через те, що відбувається на кордоні. І хтось балотується в президенти не для того, щоб спробувати вирішити проблему, а навпаки — щоб сказати: „Гей, заблокуйте цю проблему, не вирішуйте, дозвольте мені взяти на себе заслугу за вирішення цього питання пізніше“.

В цих умовах, коли трампісти, вкупі зі своїм амбітним егоїстичним поводирем, своїми маніпуляціями показали свою справжню суть і відмовились взагалі від негайного розв'язання проблеми кордону, Сенат США підготував Пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню без включення у нього цього питання, і днями винесе цей документ на голосування  у Нижню палату Конгресу США, надіючись на те, що там не всі є конченими трампістами — українофобами, але є і свідомі республіканці на кшталт Мітта Ромні, які розуміють важливість цього питання не лише для України, але й для цілого світу включно з США.

Республіканці покажуть з ким вони — з росією, чи Україною.


10.02.2024 Ярослав Івашин 1332
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

524
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1439
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3023
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2070 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4141
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5916

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

367

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

392

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

390

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

822
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

791
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1077
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

513
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2375
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

830
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1151
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34110 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

373
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

713 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

908
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

678