У 2012 році зміна влади не відбудеться

 

 

У мене запитали: чи можлива в 2012 році зміна влади – на тлі погіршення економічної ситуації та падіння рейтингу В. Януковича і Партії регіонів? Багато хто говорить про те, що важливу роль у цьому процесі мала б відіграти опозиція. Однак, я вважаю, що така думка хибна – хоча б тому, що опозицію в класичному розумінні цього слова в нашій країні годі й шукати.



Адже в дійсності ані влади, ані опозиції не існує. Ці поняття у відриві від контексту ситуації - просто беззмістовні абстракції. Є окремі люди або групи людей, які ТУТ і ТЕПЕР мають доступ (або не мають доступу) до певного ресурсу. При цьому від формальних посад рівень такого доступу залежить доволі мало. У багатьох справді впливових людей взагалі жодних посад немає й не було ніколи; і навпаки - деякі високопосадовці є просто пішаками, за спинами яких рулять зовсім інші люди, тощо.



У структурованих і відкритих суспільствах відносини "влада-опозиція" значно більш формалізовані, і фактична належність до влади чи опозиції зазвичай збігається з номінальною. В Україні ж цього не спостерігається, а тому запитання - некоректне й неконк-ретне.



Партія регіонів - це надзвичайно строкатий конгломерат, псевдомоноліт, всередині якого, "під континентальною плитою", точаться такі суперечки, ведуться такі бойові дії, порівняно з якими помаранчеві сварки "любих друзів" - це дитячий лепет на галявині. Тому справжня політична конкуренція відбувається переважно всередині самої ПР, а зовсім не між умовними "владою" та "опозицією".



Є лузери - умовна "опозиція", які гучно волають, бо втратили владу через власні жадібність та брак управлінських навичок і були болісно відлучені від корита. Змирятися з цим їм не хочеться. Зрозуміло, що "опозиціонери", котрі зараз є в Україні, нездатні каналізувати, а тим більше - результативно очолити протестні настрої.



"Опозиціонери" не пропонують людям нічого конкретного, у них немає конструктивних планів реформ, а тим більше - готових законопроектів. Тим часом дію-ча влада, кидаючись із боку в бік, помиляючись і сварячись на рівні різних міністерств, відомств та угрупувань, - таки намагається проводити хоча б протореформи.



Всі більш-менш притомні фігури з "лузерських" політичних сил, які володіють реальним ресурсом - матеріальним, соціальним, особистісним, - давно вже приєдналися, відкрито чи таємно, до ПР-переможниці. За межами цього середовища залишилися тільки ті, хто нікому не потрібен. Жодних "нових" чи "наднових" зірок на нашому політичному небосхилі поки що не спостерігається, та й звідки їм узятись? У наш час тотальної інтернетизації неможливо з'явитися нізвідки - всі, хто хоч чогось був вартий, давно вже "засвітилися", а молоді-початківцям потрібен час на розкрутку.



Тому із ймовірністю 99% припускаю, що Януковичу та Ко наразі нічого не загрожує. Хоч би хто переміг на виборах - практично всі вони нікуди не подінуться і співпрацюватимуть із ПР тією чи іншою мірою. І це природно: якщо ті, хто при владі, роб-лять прийнятні пропозиції - навіщо ж відмовлятися заради безглуздого протистояння з непевним результатом?



1% я залишаю на те, що Янукович чимось "дістане" своїх впливових соратників, і вони влаштують якусь "фронду", або станеться щось несподіване, привнесене "ззовні", що кардинально змінить поточну структуру ситуації, і реальна влада опиниться в руках зовсім несподіваних людей.

 

Тетяна Монтян,

УП


01.01.2012 Тетяна Монтян 1334 0
Коментарі (0)

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

551
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1482
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3053
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2085 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4173
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5941

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

406

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

410

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

848
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

811
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1093
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

540
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2404
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

845
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1169
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34126 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

393
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

732 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

922
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

696