У селі Цуцилові Надвірнянського району вшанували вояків УПА Михайла Бойчука та Дмитра Савчука.
Панахиду за невинно убієнними героями визвольних змагань українського народу відправили духовні отці місцевих церков сіл Перерісля та Цуцилова, пише Фіртка.
Вшанування відбулися за участі родичів загиблих повстанців, духовенства, представників районної станиці Братства вояків ОУН-УПА, районної ради, місцевої громадськости.
Пам'ятний хрест споруджено з ініціятиви вояка районної станиці братства ОУН-УПА Дмитра Мельника, який звернувся до надвірнянських свободівців та просив відновити хрест, облагородити місце загибелі наших славних вояків. Встановили новий хрест в пам'ять про двох упівців, які загинули від рук московських кагебістів та на хресті розмістили пам'ятну табличку, з надписом "Бойчук Михайло син Миколи та Савчук Дмитро син Прокопа, які загинули в 1947 році".
"У 1947 році через зраду нквдисти дізналися про те, що в хатині, яка знаходилася на краю села, переховуються двоє повстанців. Карателі оточили оселю та пропонували нашим воякам здатися, але вони обрали смерть від кулі. Їх криївку було знищено того ж дня, а тіла залишили у центрі села. Тільки на третю ніч сміливці, незважаючи на страх смертельної розправи, таємно поховали, по-християнськи, українських патріотів на кладовищі" - переповідає спогади очевидців Дмитро Мельник.
Голова районної станиці братства УПА Михайло Юркевич зазначив, що такими могилами та хрестами всіяна ненька Україна. А наше завдання донести в пам'яти молодому поколінню про подвиги УПА, які служать прикладом мужности та самопожертви і сьогодні для наших захисників на передовій східного фронту.
Боєць 4-го батальйону Національної Гвардії Укураїни Олег Туєшин наголосив: "Наше завдання зараз перемогти у визвольних змаганнях, в українсько-московській війні та навести лад у державі".
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять учасників національно-визвольної боротьби та загиблих Героїв новітньої України. Місцевий колектив села Переросля виконав в'язанку повстанських пісень.
Громада спільно виконала український Славень - Гімн України, яким і завершився патріотичний захід.