У ДПСУ розповіли деталі у змінах щодо прикордонного режиму

Речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко заявив, що згідно зі змінами до прикордонного режиму, затвердженими нещодавно Кабміном, для перебування у прикордонній смузі завширшки 5 кілометрів від лінії державного кордону тепер необхідно мати дозвіл органу ДПСУ, який виконує завдання на відповідній ділянці.

Як передає Суспільне, про це Андрій Демченко сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини", пише Фіртка

Він пояснив, що відповідно до законодавства, населені пункти та місця масового відпочинку людей не входять в прикордонну смугу.

"Якщо людина слідуватиме з-за меж прикордонної смуги до населеного пункту, то фактично їй не потрібно отримувати цей дозвіл. Але, якщо вона захоче залишити межі цього населеного пункту, сходити до лісу або ще щось, то такий дозвіл необхідно мати.

Ще треба трохи часу, щоб унормувати всі документи, кожного державного органу, органів місцевої влади.

Зі свого боку МВС має встановити, як визначив уряд, форму такого рішення про надання дозволу або відмову в наданні такого дозволу", — розповів Демченко.

За його словами, отримання дозволу також не стосується людей, які рухаються до державного кордону з метою перетину або від держкордону.

"Це також не стосується водіїв, які здійснюють дальні перевезення. І це не стосується людей, чия поїздка починається і закінчується за межами прикордонної смуги, тобто фактично вони використовують дорогу або залізницю для того, щоб проїхати до своїх місць призначення без зупинок, не виходячи з автомобіля.

Це не також стосується правоохоронців та інших осіб, які визначені в урядовій постанові. Коли це повноцінно запрацює, прикордонники будуть перевіряти наявність такого дозволу у людей, які перебуватимуть у прикордонній смузі", — сказав речник ДПСУ.

Він додав, що отримання такого дозволу відбувається відповідно до закону "Про звернення громадян".

"Люди можуть звернутися як поштовим зв’язком, так і особисто, електронним зв'язком до органу охорони державного кордону. Тобто це прикордонні загони, в смузі місцевості якого вони планують перебувати.

Потрібно надати паспортні дані — це стосується і фізичних і юридичних осіб. За дітей до 18 років таке звернення можуть подати батьки або законні представники.

Юридичні особи мають надати документи, які підтверджують їхню діяльність, копію документів для чого їм перебувати прикордонній смузі: для виконання різного роду робіт", — сказав Демченко.

Речник ДПСУ каже, що після надання необхідних документів, протягом 10 діб прикордонний загін має їх вивчити, і вже потім повідомити заявнику щодо надання або відмови в наданні такого дозволу.

"Дозвіл може не надаватися або бути скасованим, якщо, наприклад, людина або юридична особа подають завідомо неправдиві дані.

Наприклад, якщо іноземці мають заборону на в’їзд в Україну або ж порушують умови перебування на території України та інші визначені умови відмови, які прописані в українському законодавстві", — сказав Демченко.

Сьомого грудня уряд ухвалив зміни до постанови "Про прикордонний режим", які регулюють підстави перебування в прикордонних смугах. Як пояснив представник Кабміну у Верховній раді Тарас Мельничук, зміни внесли на виконання закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту державного кордону України" від 24 лютого 2023 року.

Зміни передбачають спеціальний прикордонний режим та заборону вільного вʼїзду, перебування, проживання, пересування людей і провадження робіт, не повʼязаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок, які надано в постійне користування військовим частинам ДПСУ для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік та комунікацій.

Рішення також визначає порядок видачі дозволів на вʼїзд, перебування, проживання, провадження робіт і пропуск до прикордонної смуги. Згідно з постановою "Про прикордонний режим", режим діє на смузі завширшки 5 кілометрів від лінії держкордону.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці


17.12.2023 909
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

527
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1444
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3026
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

824
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

515
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2379
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1152
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34111 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

375
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681