Сьогодні, 29 лютого, в Центрі по роботі з переселенцями ГО «Всеукраїнське об’єднання «Українці Донбасу і Криму» провела прес-конференцію за підсумками реалізації проекту «Допомога ВПО у набутті нових знань і навичок для підвищення конкурентноздатності на ринку праці» в рамках проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив».
Організація займається сприянням внутрішньо-переміщеним особам (ВПО) в адаптації до нових умов життя та інтеграції ВПО і місцевого населення в єдину громаду, передає Фіртка з посиланням на ГК.
Ними була реалізований проект «Допомога ВПО у набуті знань і навичок для підвищення конкурентоздатності на ринку праці», який став переможцем конкурсу малих грантів «Підтримка місцевих ОГС та громадських ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні».
Сам проект фінансувався за кошти ЄС. Для вимушено-переміщених осіб було організовано три різноманітні курси: по хенд-мейду, з ІТ-технологій, та англійської мови. Курси розпочалися у вересні попереднього року.
За словами організаторів проект, було обрано саме такі напрямки, оскільки вони є затребуваними на теперішній час. Були люди які проходили по два курси.
Загалом в проекті взяло участь 50 вимушено-переміщених осіб, які пройшли майстер-класи з вітражного розпису, в ІТ-сфері розмовляли про створення сайтів, їх наповнення, онлайн заробіток, які є його переваги та недоліки, а також підтягували свої знання з англійської мови. Найбільшим тривалим був саме курс англійської мови, оскільки, як пояснюють організатори, вивчити її за 5-10 занять неможливо.
“Ми будемо продовжувати проводити активну роботу по адаптації ВПО в новому для них середовищі, та робити їх конкурентноспроможними на ринку праці, щоб вони могли себе забезпечити, та знайти своє покликання”, – запевнила Лариса Пантелюк, керівник ГО “Всеукраїнське об’єднання “Українці Донбасу і Криму”.
Організатори розповіли про те, що в них вже є багато заявок на нові майстер-класи по хенд-мейду, просять організувати курси з ІТ для початківців, які не розуміються у цьому, також англійська яка життєво необхідна за умов сучасного ринку праці, особливо в Інтернеті.