У Франківську щоб звільнити сторожа з підприємства керівництво звинуватило його в крадіжці

 

 

Адвокат системи безоплатної правової допомоги Катерина Крамаренко представляє справу про поновлення на роботі її клієнта іванофранківця Олександра Панченка.


"Я працював охоронцем — не така вже й висока посада, але, як бачите, це на заваді не стало. Відправили мене на медичну комісію з надією, що я її не пройду. А я пройшов! Тоді вирішили спланувати крадіжку акумуляторів і звинуватити в ній мене. Але ці акумулятори важкі, вкрасти просто так їх не можна — тільки вивозити. На камері нічого подібного немає. Тому вважаю звинувачення безпідставними. Я неофіційно запитав людей, хто б міг організувати крадіжку та підставити мене і отримав відповідь — це наш механік, який, до речі, чергував у той день. Але я виграв суд, адже це сталося не в мою зміну — моя зміна була напередодні ввечері. Однак роботодавець мене все одно звільнив", - розповідає чоловік.


Олександр Панченко звернувся до адвокатів у перші дні початку роботи Центру безоплатної правової допомоги у цивільних справах. Питання полягало в неправильному оформленні документів для звільнення: був наказ із доганою, а потім звільнення. Події відбувалися в липні 2015 року. Перший наказ про оголошення догани датується 4 березня 2015 року за нібито порушення трудової дисципліни. Далі був наказ від 03.07.2015 року, яким оголосили вже догану чомусь із посиланням на попередній наказ, після чого звільнили та зобов’язали сплатити вартість вкрадених речей. Фактично, відбулося подвійне притягнення до відповідальності за одне і те ж порушення.


"Акт складали головний механік та особи, які відповідали за транспортні засоби, зокрема, водій. Третя особа — працівник цього ж підприємства. Вони склали акт, яким нібито зафіксували крадіжку акумуляторів. Насправді, ця обставина не була доведена у передбачений законом спосіб: не було звернення до міліції. Пояснили, що в них і так багато звернень про крадіжки майна на підприємстві, тому вирішили, що це безперспективно. Фактично, викрадення акумуляторів — факт тільки на словах та на акті обстеження майна.

В першій інстанції ми наголошували, що відбулося подвійне покарання за одне і те ж порушення, однак суд не взяв цього до уваги та відхилив позов.Проте в апеляційній інстанції всі докази ретельно перевірили. Виявилося, що належним чином не було оформлено договору про матеріальну відповідальність на ім’я Олександра Петровича. Фактично, всі документи було заключено із неіснуючим господарюючим суб’єктом.

Суд апеляційної інстанції концентрувався на дослідженні обставин скоєння крадіжки акумуляторів. Судом було також детально досліджено те, що документи оформлено некоректно, а на підприємстві немає чіткого розмежування відповідальності та обов’язків. Підприємство саме себе задокументувало в своїх порушеннях, всі документи доводили нашу правоту.

Суд першої інстанції послуговувався тільки показами свідків, які від самого початку були налаштовані проти пана Олександра. А ті матеріали, якими він не послуговувався, не можуть розглядатися судом другої інстанції.

Олександру Петровичу було прямо сказано, що він вже досяг пенсійного віку і має звільнити місце для іншої людини. Жодних правопорушень з боку пана Олександра не було. Єдина його вина — досягнення пенсійного віку.

Спочатку аргументом для звільнення було нібито вчинення крадіжки. Однак, коли план не спрацював, у хід пішли закиди, щодо пенсійного віку. А потім навіть ображали", - згадує адвокат.

 

Зараз чоловік поновлений на роботі, йому виплатили заробітну плату за один місяць, і очікуються інші належні виплати.

За матеріалами Громадського радіо


11.03.2016 454 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2408
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

448
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14463 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1681
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

958
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6344

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

734

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1553

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1349

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1234
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

588
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

740
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1649
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

667
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

965
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6009
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14132
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

340
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

638
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

559
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

876 2