У Франківську жінкам пропонують безкоштовно обстежити груди

До Всеукраїнського дня боротьби з захворюваннями на рак грудної залози, який відзначають 20 жовтня, в клініці «БРАСС» проведуть  соціальний захід для мешканців та гостей міста Івано-Франківськ.

23 жовтня в клініці «БРАСС» з 9:00 до 19:00 год можна безкоштовно пройти УЗД грудних залоз, консультацію та пальпацію грудних залоз гінекологом.

Для запису телефонуйте адміністратору клініки за тел.: 095-585-74-78, деталі на brass. if. ua.

З метою ранньої діагностики раку грудної залози жінок обстежать лікарі клініки – гінеколог (консультація, пальпація) та лікар УЗД (УЗД молочних залоз).

Мета заходу:

– Привернути увагу до проблеми раку грудної залози, нагадати жінкам про те, що своєчасне виявлення хвороби допоможе зберегти здоров’я та життя.

– Огляд та пальпація грудних залоз, навчання жінок як правильно проводити самообстеження.

Записатися на прийом можна до 23 жовтня.

Кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. За статистикою, цей страшний діагноз в Україні ставлять щогодини. Варто зазначити, що виявлений на ранніх стадіях рак грудної залози виліковується приблизно у 95% випадків. 

Ситуація в Україні ускладнюється тим, що часто виявляють хворобу на пізніх стадіях, коли вже нічого не можна зробити. Загалом від раку грудей в країні помирає кожна п’ята українка, а кількість хворих на рак грудної залози постійно зростає.

Вчені називають приблизно 80 факторів, що можуть викликати рак грудної залози. Серед них найголовніші: дисгормональні та доброякісні захворювання грудних залоз, пізня перша вагітність або її відсутність, надмірна вага тіла, рак грудної залози у сестри або матері, короткий період годування грудьми, вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, гінекологічна патологія, гіпотиреоз, куріння, зловживання алкоголем.

На жаль, за останні роки вікова група пацієнток, в яких виявили рак грудної залози, стала значно молодшою. Однак незалежно від того, чи входить жінка до групи ризику, для ранньої діагностики захворювань грудної залози необхідне щомісячне самообстеження грудних залоз та обов’язкова щорічна перевірка у лікаря. При самоперевірці слід звертати увагу на будь-які зміни грудей і при виявленні затвердінь або інших змін – негайно звернутися до лікаря.

Приклади зі світового досвіду свідчать, що лікарі загальної практики – сімейної медицини відіграють ключову роль у консультуванні з питань сімейного раку, ранньому виявленні та своєчасному направленні пацієнток в онкологічний диспансер, психологічній підтримці пацієнток та їх сімей під час спеціального лікування.

Цей день – ще одна можливість поінформувати громадськість щодо профілактики, виявлення на початковій стадії та лікування хвороби. Адже краще попередити недугу, аніж її лікувати!

Профілактика

Для запобігання раку грудної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю і підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд лікаря:

– мамолога — не рідше одного разу на 1–2 роки;

– жінкам за 50 років — раз на два роки здійснювати мамографічні обстеження.

Також усім жінкам після 20 років варто щомісяця самостійно обстежувати грудні залози. 

 


17.10.2019 5277
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1491
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3055
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2087 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4178
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5943

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

412

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

412

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

850
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1095
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

543
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2406
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

847
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1172
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34128 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

395
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

735 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

924
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

697