
Про це, представляючи комплексну програму сприяння залученню інвестицій в економіку Івано-Франківська на 2016-20 роки, на сесії міської ради повідомив заступник міського голови з питань економіки Богдан Білик.
Головною метою програми є впровадження ефективної місцевої політики у сфері інвестиційної діяльності задля сприятливого і стабільного клімату для надходжень інвестицій в економіку міста та прискореного економічного зростання,пише Західний кур'єр.
«Івано-Франківськ має високий рівень інвестиційної привабливості і кращої агітації для залучення інвестицій, як наявність інвесторів, які у нас уже працюють, нема, – каже Богдан Білик. – Також дуже важлива передбачуваність і співпраця з міжнародними інституціями, а Івано-Франківськ співпрацює зі всіма міжнародними інвестиційними інституціями та реалізує 22 проекти міжнародної технічної допомоги».
За словами економічного віце-мера, торік темпи приросту економіки за рахунок інвестицій склали 140%. У Івано-Франківськ інвестували 50 країн світу. 75% інвестицій надійшло у промисловість. Збільшився випуск продукції на фірмах «Електролюкс», «Тайкоелектронікс» та ВО «Карпати». Як зазначив Б. Білик, вони й надалі планують розширювати виробництво, але зіткнулися з проблемою нестачі кадрів. «Електролюксу» бракує 50, «Тайкоелектронікс» – 75, а ВО «Карпати» – 600 працівників.
Але депутатів міськради цікавило, чи були випадки, коли інвестори відмовлялися від співпраці з Івано-Франківськом.
За словами Богдана Білика, це стосується фірми «Леоні», яка працює у Стрию, а також наразі не вдалося реалізувати проект з компанією «Сенгобен», з якою продовжують працювати.
«Ви назвали дві фірми, а їх є шість», – заявив депутат Ігор Саварин.
На це заступник міського голови відповів, що міська влада не тільки докладає максимум зусиль для залучення інвестицій, але й робить усе, щоб втримати у місті тих інвесторів, які уже є.
«Тайкоелектронікс» хотіло йти у зв’язку з політичною ситуацією, а «Сенгобен» чекає, коли у нашій державі стабілізується ситуація», – додав Богдан Білик.