У Івано-Франківську триває Міжнародний симпозіум щодо протидії торгівлі людьми

 

В Івано-Франківську триває Міжнародний науково-практичний симпозіум «Протидія незаконній міграції та торгівлі людьми». Організували захід Івано-Франківський університет права імені Короля Данила Галицького та Центральна Європейська Ініціатива (CEI Cooperation Fund).

 

«Ми звернули увагу на тематику протидії незаконній міграції та торгівлі людьми у зв’язку з тим, що сьогодні в Європі дуже актуальні питання щодо переселення мігрантів. Європейські держави обмежують в’їзд мігрантів і це призводить до поширення незаконної міграції. За даними міжнародної організації міграції, щороку понад 1000 українців потерпають від незаконної торгівлі людьми. Це трудова експлуатація, сексуальна, а також вилучення органів», – наголосив завідувач кафедри кримінального права і процесу Університету імені Короля Данила Галицького Петро Мельник.

 

Учасниками симпозіуму стали представники управління міліції трьох областей Угорщини, фінансової інспекції Угорщини, Міжнародного відділу центрального органу Національної податкової та митної служби Угорщини, Генерального консульства Угорщини у м. Ужгород, громадської організації Nexus, представники уряду Молдови, спостерігачі спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, також науковці з України та іноземних країн, які досліджують дані питання, інші.

 

Завідувач кафедри державного управління кримінально-правових дисциплін Барановичського державного університету (Білорусія) Марина Андріяшко розповіла, що  Республіка Білорусь досягла високих результатів щодо протидії торгівлі людьми. Адже до вирішення цієї проблеми підключені усі профільні відомства та Міністерства, працює ряд державних програм щодо протидії торгівлі людьми.

 

«У порівнянні з 1994 роком, ми на 85% скоротили випадки торгівлі людьми, були викриті цілі мережі злочинних організацій, що торгували, здебільшого, жінками, які виїжджали за кордон і опинялися в сексуальному рабстві. В цілому проблема торгівлі людьми дуже складна і багатоаспектна», - наголошує Андріяшко.

 

За словами консула Генерального консульства Угорщини в місті Ужгород Ференца Варги, міграційна проблема у Європі існує понад рік.

 

«Ми знаємо, що в Україні утворилася схожа ситуація у зв’язку із подіями на Сході, але вона, звичайно, відрізняється від європейської. Ми бачимо, що в Україні відчутна проблема у вирішенні міграційного питання і тому шукаємо усі можливості залучити фахівців до проведення конференцій, де вони можуть поділитися досвідом. Сподіватимемося, що Україна не матиме потреби прямо стикатися з проблемою мігрантів, водночас вважаємо, що усі спеціалісти повинні бути підготовленими до вирішення цих питань і сьогоднішня конференція є дуже корисною», – каже Ференц Варга.

 

На важливості піднятої теми, особливо в контексті глобальної міграції, наголошує і перший секретар Посольства Хорватії в Україні Елена Періч.

 

«Це дуже складна тема, особливо в контексті економічних мігрантів, які проходять через Хорватію. Міграція – це глобальний феномен, одна країна не зможе справитися з нею самостійно, тому ми готові співпрацювати в будь-якому питанні, що стосується міграції. Нам потрібно вести роботу з урядовими особами, які повинні визначати, правильно або неправильно оформлені усі відповідні папери, це й буде першим кроком. По-друге, потрібно співпрацювати в міжнародному контексті: якщо людина перетинає кордон, то інформація по це має бути передана у різні точки. Третій підхід – як визначати жертв нелегальної міграції”.

 

Загалом, згідно статистичних даних Державної міграційної служби України, протягом 8 місяців 2015 року затримано 3428 нелегальних мігрантів, з них 2304 чоловіків і 1124 жінок. В цілому станом на 1.09.2015 року у ДМС України перебуває на обліку 246953 іммігрантів.

 

Україна залишається однією з основних країн походження постраждалих від торгівлі людьми.

 

Станом на липень 2015р. Міністерством соціальної політики України 94 громадянам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, серед яких 88 – громадяни України і 6 іноземців (громадяни Пакистану, Молдови та Російської Федерації). З них за статтю – 39 чоловіків, 39 жінок і 16 дітей. За видами експлуатації: 42 випадки – трудова експлуатація, 24 випадки – сексуальна, 19 випадків – залучення до жебракування, 4 випадки – змішана експлуатація, 3 випадки – вилучення органів, 2 випадки – продаж малолітньої дитини. Країнами призначення (експлуатації) є: Україна – 37 випадків, Російська Федерація – 37 випадків, Турецька Республіка – 6 випадків, Республіка Польща – 5 випадків, Республіка Молдова – 2 випадки, Республіка Азербайджан – 2 випадки, Держава Ізраїль – 2 випадки, Республіка Сербія – 1 випадок, Грецька Республіка – 1 випадок, Федеративна Республіка Німеччина – 1 випадок. За видами торгівлі людьми зафіксовано внутрішня (всередині країни) – 31 випадок, міжнаціональна (транскордонна) – 63 випадок.

 

За інформацією Міністерства внутрішніх справ України протягом I півріччя 2015 року органами внутрішніх справ зареєстровано 80 кримінальних злочинів, передбачених ст. 149 КК України (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини), що на 51% більше ніж торік. Встановлено 86 постраждалих від торгівлі людьми з яких: 56 – жінок, 26 чоловіків, 4 неповнолітніх та малолітніх осіб.


12.03.2016 437 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3352
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

462
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14562 26
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1700
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

973
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6370

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

749

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1564

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1358

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1245
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

601
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

752
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1661
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

684
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

977
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6029
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14209
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

353
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

651
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

570
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

887 2