У селищі Солотвин Богородчанського району рятувальники провели комплексне профілактичне відпрацювання

 

/data/blog/99578/9a07fce54bebfd658181194e412fdfa7.jpg

 

Зростання кількості пожеж на Івано-Франківщині змусило представників відповідних служб та відомств ще інтенсивніше взятися за навчання населення правил безпеки життєдіяльності у побуті.

 

На Прикарпатті за ініціативи Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області створено спеціальні рейдові групи, до складу яких входять працівники місцевих державних організацій, рятувальники, представники територіальних громад, органів внутрішніх справ, комунальних служб, громадських організацій, пише Фіртка з посиланням на прес-службу ТУ ДСНС.

 

Рейдові групи здійснюють подвірні обходи громадян у тих населених пунктах області, де вогонь господарює найчастіше. 16 лютого таке ось комплексне відпрацювання пройшло у селищі Солотвин Богородчанського району. На захід запросили і представників засобів масової інформації, адже проблема важлива і потребує якнайширшого висвітлення.

 

Солотвин належить до найдавніших поселень Прикарпаття. Вперше згадується у Галицькому літописі XII століття.

 

Землі між Карпатами і Золотою Бистрицею тоді належали боярському родові Доброславичів, які й збудували в урочищі Золочівське замок з оборонними вежами і місто Краснопіль.У містечку розвивалися різні промисли: ткацтво, шевство, столярство, кушнірство, ковальство. Але найбільш прибутковим на той час був видобуток солі на околицях. Розвиток соляного промислу став підставою для того, що Краснопіль у 1658 році перейменували на Солотвин. Герб на печатці містечка за своєю символікою належав до тогочасних «соляних» міських гербів Прикарпаття: дві діжки солі, над якими три грудки солі.

 

Солотвин зазнав кілька загарбницьких набігів кримських татар, зокрема, 1676 року.Тепер же на його мешканців - як і на інших жителів Богородчанщини, - чигають геть інші небезпеки: уже з початку 2016 року на території району виникло 11 пожеж. Селище Солотвин було обрано для проведення такого важливого і дієвого профілактичного заходу, як комплексне відпрацювання, адже кількість його мешканців сягає майже 4 тисяч.

 

Коротка інструктивна нарада у селищній раді – і декілька груп, до складу яких входили рятувальники, соціальні працівники, спеціалісти УЕГГ ПАТ «Івано-Франківськгаз» і РЕМу, місцеві депутати розійшлися вулицями селища, аби відвідати оселі солотвинців та розповісти їм про безпечне життя.

 

Звісно ж, шлях таких рейдових груп стелився насамперед до помешкань найнезахищеніших перед вогняною стихією категорій населення: одиноких та перестарілих громадян, багатодітних сімей. Рятувальники вели з людьми роз’яснювальні бесіди та роздавали застережливі листівки, здійснювали детальні обстеження протипожежного стану їхніх осель, вказували на виявлені недоліки і давали поради, як найдоцільніше їх виправити.

 

Не усі теперішні мешканці Солотвина можуть як слід подбати про належний стан власних електро- та газових господарств. Фахівці Управління експлуатації газового господарства вказували людям на відсутність вентиляції, розміщення газових колонок та конвекторів не у спеціально відведених для цього приміщеннях, електрики ж звертали увагу громадян на перевантаження електромереж великою кількістю споживачів. Основна частина житлового сектору села – хати, збудовані у 60-70 роках минулого століття, тож проводка розрахована максимум на телевізор.

 

Працівники пожежно-рятувальної служби також надали селянам кваліфіковані поради щодо правильної експлуатації пічного опалення: перед початком та після опалювального сезону прочищати димарі, білити комини та робити навколо них спеціальну обмостку.

 

Мешканці Солотвина дуже привітно зустрічали візитерів, уважно слухали їх та читали спеціальні застережливі листівки. Люди запевняють: правил життєдіяльності у побуті дотримуються неухильно, адже розуміють, якого лиха може завдати неконтрольований вогонь. Їм розповідали про правила поводження з вогнем у побуті, переконували, що іноді навіть невдало загашені цигарка чи сірник можуть призвести до фатальних наслідків. Особливу увагу селян звертали на неприпустимість спалення сухої трави під час господарювання на присадибних ділянках.

  

Схожі відпрацювання уже незабаром будуть проводитися і у інших населених пунктах області. Адже лише спільними зусиллями громадськості і влади можна мінімізувати кількість пожеж у житловому секторі та зробити життя людей по-справжньому безпечним.

  

Того дня рятувальники відвідали і старшокласників Солотвинського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – ліцей». Вони провели для них тематичний урок безпеки. Підліткам пояснили, чому настільки важливо дотримуватись усіх правил безпеки життєдіяльності, розповіли про пожежно-рятувальну службу Прикарпаття, наголосили на небезпеці вибухонебезпечних предметів, особливо у теперішній час.

  

"Такі комплексні відпрацювання, без сумніву, дають надзвичайно велику користь для громади села", запевняє голова Солотвинської селищної ради Роман Боднарчук .


16.02.2016 774 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

614
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6697
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14847 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1772
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1034
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6476

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

826

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1630

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1422

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1294
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

384
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

659
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

818
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

596
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1716
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

744
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1042
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34868 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

204
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

406
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

712
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

627