У скільки обійдеться лікування грипу українцю

 
 
 
Курс лікування від грипу коштує не менше, ніж тисячу гривень. Те, що люди купують для профілактики та від перших симптомів, обійдеться теж не менше, ніж у півтисячі.
 

Кореспонденти Знай.ua поцікавились, що наразі можна придбати в аптеках і скільки це коштує. "Таміфлю" зникли з полиць, "Ремантадин" коштують недорого, проте мають сильну побічну дію, люди змели оксолінову мазь.

 

За словами аптекарів, хворі шукають знеболювальні, імуномодулятори, противірусні засоби, жарознижуючі, препарати від нежиті та кашлю. При ускладненнях - антибіотики, пробіотики та сорбенти.

 

Що найчастіше беруть?

 

Найбільше полюбляють купувати "Аспірин", сиропи від кашлю, вітаміни, "Комбігрип", "Бромгексин" та "Флюколд". Часто купують захисні маски.

Наразі популярні під час грипу та застуди:

Імуностимулятори (Циклоферон, Арбідол, Аміксин) – п'ють для відновлення імунітету і полегшення симптомів захворювань;

Противірусні (Ремантадин, Інгавірін, Арбідол, Кагоцел) – таблетки, призначені для придушення та профілактики інфекційних і вірусних хвороб.

 

Що призначають лікарі?

Хворим пацієнтам часто призначають Зіннат, Азиклар, Гропринозин, Новірін, Цефодокс, Назоферон, Антифлу Кідс (для дітей), Панклав. Дехто - Нурофен та Парацетамол. Список можна продовжувати безкінечно.

"Антибіотик при вірусі призначають на четверту добу, не раніше. Якщо аналізи і огляд у лікаря показав наявність інфекції - тоді відразу. А ось це "давайте напевно починайте пити" - це некомпетентність", - обговорюють на форумах списки препаратів українці.

 

Скільки коштують наразі кілька ключових препаратів?

У різних аптеках спостерігається дуже різна ціна на ліки, інколи - в рази. Дивно, що не завжди, ціна залежить від кількості в упаковці та грамів діючої речовини.

Цефодокс 157,00 - 382,00 грн

Парацетамол 3,86 - 11,20 грн

Зиннат 89,00 - 163,00 грн

Азиклар 117,00 - 126,00 грн

Ремантадин 18,00 - 123,00 грн

Аміксин 48,00 - 114, 00 грн

Амізон 23,00 - 64,00 грн

Арбідол 44,65 - 800,00 (у капсулах) грн

Оксолінова мазь - 19,80 грн

Хелпекс Антиколд - 54,00 - 125,75 грн

Краплі в ніс:

Нокспрей 28,00 - 37,00 грн

Пиносол 34,00 - 61,00 грн

Нафтизин 6,65 - 10,00 грн

Вітаміни:

Витамин С 7,53 - 22,00 грн

Від кашлю:

Гербіон 84,00 - 108,00 грн

Орасепт 114,00 - 160,00 грн

Стрепсілз 47,00 - 89,00 грн

Панадол 16,00 - 20,00 грн

Фарингосепт - 59,30 грн

 

Більшість ліків - неефективні?

У мережі ходить поняття "фуфломіцин" або "фуфлоферон", що значить - препарат, який нікого не лікує. Часто згадують і ефект "плацебо", коли ліки діють на організм лише тому, що людина вірить у їхню дію.

Препарати, які призначають українські лікарі та громадяни самостійно купують в аптеках - джерело збагачення фармацевтів, і рідко насправді мають підтвердження дієвості. Дослідження та тести, прийняті у світовій практиці, коштують мільйони доларів. Вітчизняні компанії не проводять подібні дослідження, тому їх не вносять у міжнародні переліки дієвих. Тобто, "нема досліджень - нема ліків".

Шукати дієві засоби можна у авторитетній для медиків Кокранівській бібліотеці. Розповідають, що там нема ані Афлубіну (захист від грипу), ані "противірусного" Анаферону, ані Амізону, який вважають ліками від грипу та Іммуналу/Іммунорму.

Популярні ліки, під різними назвами - Арбідол / Арпетолід / Арпефлю / ОРВІтол / Імустат, з'явились ще у тридцятих роках, проте набули популярності лише у 2007-му, коли закінчився термін дії патенту автора. Спочатку його називали імуностимулятором, а потім - він раптово "став" противірусним. Ефективність доводили лише росіяни. Американське управління з контролю якості ліків і продуктів відмовилося реєструвати препарат. Торік Арбідол зареєстрували в класифікаторі ВООЗ, проте це знову ж таки не доказ ефективності. Це лише говорить про те, що Всесвітня організація в курсі, що такий препарат існує.

Ще одним цікавим препаратом є Кагоцел. Він належить до групи індукторів інтерферону, тобто до ліків із недоведеною ефективністю. Його визнали лише на території СНД, а в Європі та Сполучених Штатах лікарським засобом його не вважають. Цікаво, що власне клінічні дослідження проводили самі ж винахідники Кагоцелу, на об'єктивність яких розраховувати не можна. Вони і відзначили, що вживання ліків знижує захворюваність на грип та ГРВІ в 3,4 рази, дивно, що в інших країнах такий сильний ефект - не помітили.

 

Наскільки ефективні народні методи?

Імовірно, дуже ефективні, тому що нам їх радять найближчі люди: мами, бабусі, хороші друзі. Тобто знову ж таки - "ефект плацебо". Фахівці ставлять під сумнів навіть найпоширеніші з них: часник, лимони, банки, гірчичники та горілку з перцем.

Про чудо-властивості часнику публікували купу статей, проте клінічні випробування нічого не підтвердили. Гірчичники, на думку фахівців, викликають непотрібні муки. Алкоголь, на додачу до вірусу, додає організму удар по слизовій оболонці. Ефективність вітаміну С і як профілактику, і як ліки - не доведена. І щодо банок, сучасна медицина вважає процедуру некорисною: банки грубо порушують кровообіг, можуть викликати необоротні пошкодження судин та провокувати кровотечі.

 

Чому необхідне щеплення?

Від грипу 100%-ково допомагають лише антитіла проти конкретного вірусу. Вони є у організмі, якщо ви вже хворіли саме цим захворюванням раніше, або якщо зробити щеплення. На думка відомого педіатра Євгена Комаровського, українці ігнорують вакцинації від грипу, яка довела свою ефективність в усьому світі.

"Вакцини від грипу не закуповуються, вище керівництво країни за законом має і саме робити щеплення. Я бачив по телевізору, як Обаму прищеплювали, а як Порошенка - не бачив", - розповів він на одній з передач каналу 112.

 

Прості засоби, що рекомендує МОЗ

За словами лікарів, для профілактики грипу інших медикаментозних засобів, крім вакцини, не існує. Неспецифічні способи профілактики доволі прості.

1. Мити руки, ретельно та з милом.

2. Уникати натовпів

3. Робити вологе прибирання. В опалювальний сезон повітря - сухе. У вологому гине 60-80% вірусу грипу.

4. Часто і гарно провітрювати приміщення.

Фахівці нагадують, що найбільший ефект препаратів проти грипу проявляється у перші 48 годин після захворювання. Далі дієвість значно зменшується, інколи - сходить нанівець.


31.01.2016 2582 0
Коментарі (0)

17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1167
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6816
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14893 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1819
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1064
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6537

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

871

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1661

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1464

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1333
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

433
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

695
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

855
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

663
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1758
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

782
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1082
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34911 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

260
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

436
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

747
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

660