Угода про асоціацію з ЄС. Прогностичний ескіз

 

/data/blog/43863/2b6fa73ff05a6e957243fff5de65f94b.jpg

Фото: newsradio.com.ua

 

Країна знову згадала звуки майданних «кричалок» та бій протестних барабанів. Цього разу, як не дивно, причиною стали не вибори, а подія геополітичного плану – технічна (як було заявлено) відмова українського уряду від підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом.

 

Спробуємо накреслити «лінії» політичної інтриги та варіанти розвитку подій.

 


Євроінтрига

 
Свого часу усі з нетерпінням і надією сприйняли інформацію про звільнення Ю.Тимошенко. Адже вона була одним із каменів спотикання між діючою владою та європейським політикумом.


Тимошенко мали відправити на лікування до Німеччини. Читайте – видворити з України і таким чином позбавитися незручного політика, котра, будучи ув’язненою, все ж таки залишалася в ТОПі найвпливовіших політиків в Україні. 
Видворити — значить дати можливість вести свою діяльність «вживу». Але це все – не в Україні, - там, а не тут.


Інший фактор – Росія. Усі війни то з нашим сиром, то з нашими цукерками надто дратували українське суспільство. Адже Європа значно передбачливіша, таких “трюків” не визнає. Та й газова голка давно уже перейшла у засіб маніпуляції та тиску на Україну.


Тому заяви української влади про альтернативу російському вектору сприймалися як серйозні наміри поміняти свої зовнішньополітичні пріоритети і зробити крок на зустріч Європейському союзу.


Суспільство сповнилось надій. Про свої євроінтеграційні симпатії почали говорити і малий бізнес і крупний, і на Сході і тим паче на заході. А молодь – і поготів. З 9 листопада, коли відбулися таємні зустрічі Президентів України та Росії і стало зрозуміло, що щось відбувається не так.

Не будемо глибоко аналізувати, що сталося, радше спробуємо змоделювати, що може статися. Здається, є три варіанти розвитку подій.

 


Реалістичний

 

У Вільнюсі ніхто нічого не підписує. Максимум протокол про співпрацю. Європа і далі живе своїм життям, натомість Росія матиме чудовий шанс “помститися” та відігратися за свого роду єврошантаж. За таких умов варто очікувати посилення політичного та економічного тиску Росії на Україну. Платою за це може бути підтримка діючого Президента на наступних президентських виборах в Україні. Опозиція остаточно стане дресированою чи взагалі зникне. Економічна активна частина населення захоче виїхати за кордон у пошуках кращого життя, оскільки не бачитиме сенсу жити у такій країні.


Європа не виділяє ніяких кредитів на підтримку української економіки, вся надія на Митний союз та “дружню” допомогу Росії. Але очікуваної допомоги також не буде, враховуючи не надто добрий стан фінансового здоров’я Кремля…

 


Прагматичний

 

На Вільнюському саміті європейські політики визнають свої помилки у переговорах з українською стороною і намагаються продовжити вести переговори для подальшого зближення з Україною. В такому плані Україні варто сподіватися на економічну допомогу, притік інвестицій, хоч і не покращення, але не надто сильного падіння рівня життя. Тоді зближення з Європою стане питанням часу. Проте Україні у свою чергу слід провести ряд реформ, розвивати громадянське суспільство та привести законодавство у відповідність із європейським. А відносини з Росією будувати на партнерських засадах взаємовигоди і передусім з позиції захисту власних національних інтересів.

 


Романтичний

 

У Вільнюсі підписують угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Україна стрімко зближується з Європою. Остання у свою чергу всіляко допомагає та компенсує втрати від розірвання стосунків з Росією. В Україну спостерігається прихід інвестицій, котрі вливаються в економіку, яка набирає обертів і за кілька років набуває рис високорозвинутої. 

Занадто оптимістично, скажете Ви? Це тільки прогноз. А будь-які прогнози – річ невдячна, а політика – річ неочікувана. Звичайно, найбільш вірогідний реалістичний сценарій розвитку подій. Швидше за все так і станеться. Але ми так хочемо до Європи і деколи хочемо чуда, хоча б маленького.

 

Дмитро Петрук, для "Фіртки"


28.11.2013 936 1
Коментарі (1)

фрося 2013.11.29, 09:42
Шкода, але варіант таки реалістичний(((
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

223
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

802
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1804
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3349
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2276 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4475

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

635

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

558

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

546

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

579
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10185
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1024
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

4826
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

819
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2618
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1042
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34279 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

472
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

539
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

882 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1097