Унікальні села України, які варто обов’язково відвідати

 

 

Чомусь прийнято вважати, що найцікавіше час проводити у місті: там багато розваг та місць активного відпочинку, театри, кіно, клуби та ресторани, розважальні центри.

 

Це все весело, але там рідно віднайдеш душевний спокій та отримаєш справжнє задоволення. Насправді справжній відпочинок ми отримуємо проводячи час на природі, там, де свіже повітря та немає міської метушні. Такі місця — це села.

 

Українське село славиться особливим колоритом та красою. Тут наша культура, обряди та звичаї збереглися і цінуються, як ніде. Деякі сільські місцини здатні надихнути на нові звершення та наповнити людину найпозитивнішими емоціями. Саме такі села ми пропонуємо вам відвідати.

 

Українські реаліїї представляють наймальовничіші села України, які обов’язково слід відвідати хоча б раз.

 

с. Опішня, Полтавської області

Це селище вважається «гончарною» столицею нашої країни. Воно розкинулося за 40 км від міста Полтави. Ще прийнято називати його «Українським Римом».

Чому село «гончарна» столиця? Просто тут виготовляють глиняні макітри, глечики, барильця, а самі таємниці їх виготовлення передаються суворо від покоління до покоління вже багато сотень років! Саме тут діє Національний музей українського гончарства, а також Інститут керамології. Колись у селищі працював завод під назвою «Художній керамік».

Місце розташування: Полтавська область, Зіньківський район, с. Опішня.

с. Іза, Закарпатської області

Тут живуть майстри плетіння з лози! Будь-що вони здатні відтворити із цього матеріалу. Це надзвичайно красиві творіння, які можуть прослужити своєму власнику багато років. Також тут варять неймовірно смачний сир у місцевій сироварні «Бараново». Якщо вам замало сиру та плетіння – відвідайте ферми, де тримають оленів та страусів!

Місце розташування: Закарпатська область, Хустський район, с. Іза.

с. Струсів, Тернопільської області

У селі розташований старовинний замок графа Голуховського та печерна церква, яку витесали камені гори. Також тут є костел святого Антонія.

Місце розташування: Тернопільська область, Теребовлянський район, с. Струсів.

Село Кам’яне, Житомирської області

Село порожнє. Тут ніхто не живе, але воно продовжує жити своїм таємничим життям. Село відрізняється дивним ландшафтом, поглянути на який варто у будь-якому випадку! Це такий собі український Стоунхендж. Неофіційно селище так і зветься. Попри цю чудернадську камяну «композицію», увагу туристів привертає ще одна дивовижна особливість – «Божий слід» – це таке заглиблення у камені, що нагадує відбиток стопи і, кажуть, лікує від багатьох недуг.

Місце розташування: Житомирська область, Олевський район, с. Кам’яне на схід від села Рудня-Замисловицька

с. Колочава, що на Закарпатті

Не кожне село України може похизуватися такою кількістю музеїв, як у цьому селі! А їх тут аж цілих 10 і всі дійсно цікаві. Тут розміщується єдина в Україні школа вівчарства (цікаво, чи ще десь є щось подібне?) Унікальним у Колочаві є також «Птахопарк Потяга Швегана», який налічує близько 2 тисяч різних папуг та дивовижних голубів. А ще недалеко від Колочави знаходиться озеро Синевир

Місце розташування: Закарпатська область, Міжгірський район, с. Колочави.

с. Бакота, Хмельницької області

Крім того, що тут неймовірної краси краєвиди, Бакота славиться залишками скельного монастиря, який був заснований ще у XII-XIII ст. на місці язичницького капища тим самим Антонієм, який заснував Києво-Печерську лавру.

Місце розташування: за 55 км від залізничної станції Кам’янець-Подільський, недалеко від смт Стара Ушиця і с.Колодіївка (Кам’янець-Подільський район)

Де зупинитися: найкраще приїхати сюди з наметами і сповна насолодитися відпочинком на природі!

с. Дземброня, Івано-Франківської області

Крім того, що це село з чудовими гірськими краєвидами, збереженими традиціями, і унікальними звичаями і обрядами, це одне з найбільш високогірних сіл в Україні.
Всього за 2 години ви зможете піднятися на вершину гори Вухатий Камінь, або ж гори Дземброня, поглянути звідти на Чорногірський хребет і навіть Говерлу

Місце розташування: Івано-Франківська область, Верховинський район, с. Дземброня.

с. Мезин, Чернігівської області

Це село відоме тим, що на його території вчені виявили велику стоянку первісних людей епохи палеоліту. Археологічні знахідки звідси “розлетілися” музеями усього світу, та й на місці розкопок є свій музей.

Місце розташування: Чернігівська область, Коропський район, с. Мезин.

с. Актове, Миколаївської області

Саме тут знаходиться всім відомий Актовський каньйон, який ще називають «Долиною диявола» або Малим Кримом. Каньйон займає площу понад 250 га. Гранітні скелі сягають подекуди 30-50 метрів заввишки.

Місце розташування: Миколаївська область, Вознесенський район, с. Актове.

с. Підгірці, Львівської області

Якщо їхати по шосе з Бродів на Львів, то відразу ж за Ясеновом на вершині гори вашу увагу приверне славнозвісний колись у Європі, проте призабутий і дещо занедбаний Підгорецький замок. В його ансамбль входить оточений складною оборонною системою 3-поверховий палац, заїжджий двір, костел Воздвиження та святого Йосипа і французький парк.

Місце розташування: Львівська область, Бродівський район, с. Підгірці.

с. Розгірче, Львівщина

Поблизу Розгірчого знаходиться скельний монастир, створення якого датується XIII-XVI століттями. Його стіни вкриті написами, найстаріший з яких відноситься до 1675 року

Місце розташування: Львівська область, Стрийський район, с. Розгірче.

с. Розтоки, Чернівецької області

У Розтоках є каскад із водоспадів, що простягається аж на 2 км. Проте найвідомішими з них є 7:
Ковбер (висота – 3, 5 м), Сич (висота 10, 5м), Нижній Гук (висота – 9 м), Ворота (висота -3,5 м), Середній Гук (висота -3, 5м), Великий Гук (висота 9 м ), Верхній Гук (висота -5 м)

Місце розташування: Чернівецька область, Путильський район, с. Розтоки.

с. Синевирська Поляна, що на Закарпатті

Біля села знаходиться озеро Синевир. А ще, можливо, це пов’язано з особливим кліматом, але у Синевирській Поляні найбільше в області багатодітних сімей! Тож, ті хто планує вагітність – вам сюди.

Місце розташування: Закарпатська область, Міжгірський район, с. Синевирська Поляна.

с. Карпати, Закарпатської області

У цьому селі знаходиться знаменитий замок Шенборнів, а ще тут безліч мінеральних джерел.

Місце розташування: Закарпатська область, Мукачівський район, с. Карпати.

Селище Підкамінь, Львівської області

По-перше, селище не дарма має таку назву: на пагорбі стоїть величезна кам’яна брила, що у давнину використовувалася ідол і як храм. Крім того, тут збереглося справжнє козацьке кладовище, а ще Монастир походження дерева Хреста Господнього, пам’ятник архітектури XVII-XVIII століть.

 

lviv1256.com


05.09.2017 8604 1
Коментарі (1)

степан сторожук 2018.11.21, 14:39

до даного  переліку необхідно внести село Городниця Гусятинського району Тернопільської області.   В Городниці є найвища вершина Товтрового кряжу гора Бохіт  абсолютна висота н.р.м. 414 м.  Тут же 1 ІХ - ХІІІ ст знаходилось культове городище - святилище  із знаменитим Збруцьким ідолом. котрий є памяткою світової релігії і культури . Гора Бохіт на сьогодні є памяткою археології Національного значення. Село Городниця засноване у 1318 році цього року (2018 р. ) село відсвяткувалло своє 700 річчя.  

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

573
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1505
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3076
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2101 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4201
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5958

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

427

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

425

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

409

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

525
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

824
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1104
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

556
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2419
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

855
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1183
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34142 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

406
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

748 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

933
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

713