Унікальний етнопарк "Гуцул Ленд" відкрили на Буковелі (фото+відео)

Гуцульська ґражда, бойківська хата, будинок, де жив справжнісінький мольфар, - щоби все це побачити на власні очі, вже не треба бігати Карпатами.

На Буковелі з'явився етнопарк "Гуцул Ленд", куди організатори позвозили з високогір'я старовинні будинки.

Етнопарк “Гуцул Ленд” - це захопливі історії про життя та побут горян Українських Карпат – гуцулів, бойків та лемків. Це територія, що поєднує в собі різні майданчики відпочинку та розваг, інформують організатори.

Одним з основних майданчиків є скансен – етнографічний комплекс просто неба. Він відрізняється від звичайних музеїв тим, що має присутній інтерактив із гостями.

На території скансену розміщені унікальні пам’ятки народної дерев’яної архітектури ХІХ – початку ХХ століття, які були розібрані та перевезені із найвіддаленіших гірських куточків Українських Карпат у Буковель. Одна із найдавніших пам’яток – хата із села Рожанка Львівської області, яка датована 1860-80 роками.

Надзвичайно цінним музейним експонатом є гуцульська хата заможних вівчарів із села Ворохта, датована кінцем ХІХ століття. В ґражді можна буде створити власний чай із зібраних в карпатських горах трав, посидіти біля діючої печі та доторкнутись до деталей побуту горян. Столітні дерев’яні хати відтворені разом з інтер'єрами, побутовими речами та творами народного мистецтва створюють неповторну атмосферу того часу, передають дух та збережені гірські традиції.

В етнопарку «Гуцул Ленд» на гостей чекають різноманітні активності та майстер-класи. Тут можна спробувати змолоти борошно із пшениці на жорнах, виткати доріжку на справжньому ткацькому верстаті, навчитись готувати сир у сироварні і, навіть, взяти участь у театралізованому дійстві гуцульського весілля.

Також на території розмістився контактний зоопарк, де живуть у природних умовах свійські та екзотичні тварини і птахи, від яких будуть у захваті не тільки діти, а й дорослі.

«Гуцул Ленд» - це креативний простір, зона творчих майстерень та пізнавальних майстер-класів, де можна спостерігати та навчатись народних ремесел та технік.

В одній з хатин розмістилась арт-галерея “Скриня”, в іншій - клуб українського кіно, на території парку безліч місця для відпочинку та розваг.

Основна мета етнопарку – збереження українських традицій та народної культури Українських Карпат. Наразі відкривається лише перша частина.

Попереду на гостей етнопарку «Гуцул Ленд» чекає багато креативного та оригінального – фестивалі, творчі воркшопи, пленери, відзначення традиційних українських свят.

Місцезнаходження: вкінці Озера Молодості, праворуч від паркінгу. Вартість вхідного квитка: 90 гривень, діти до 6 років безкоштовно.

Вартість для учасників АТО, пенсіонерів та дітей віком від 6 до 12 років 60 гривень.

Час роботи: з 10:00 до 19:00 год.


ВІДЕО: ТСН

ФОТО: Pavlo Zarovetskyi

Фотогалерея


11.08.2019 7801
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

555
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1491
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3055
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2087 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4178
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5943

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

412

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

412

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

402

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

524
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

850
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

812
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1095
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

543
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2406
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

847
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1172
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34128 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

395
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

735 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

924
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

697