"Університет не існує у вакуумі": в ІФНТУНГ обговорили співпрацю з бізнесом (ФОТО)

В Івано-Франківському технічному університеті нафти й газу 24 березня обговорювали співпрацю між закладом освіти й представниками бізнес-галузі.

Подію відвідала журналістка Фіртки.

Так, круглий стіл мав назву "Ринок праці в Івано-Франківській області: взаємодія бізнесу та ІФНТУНГ".

Захід організували за підтримки Міністерства освіти й науки України, Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківського обласного центру зайнятості, ГС "Бізнес Асоціація Івано-Франківська", ГО "Розвиток бізнес-сектору України", ГО "Науково-дослідний та консультаційний центр бізнесу, маркетингу та права".

"Така співпраця дуже важлива для університету, оскільки він не може існувати у вакуумі. Відповідно ми готуємо фахівців, які в майбутньому "вливаються" в економіку й будуть сприяти її розвитку.

Зокрема, якщо наші освітні програми будуть на відповідному рівні, то ми зможемо підготувати фахівця, якого вимагає сучасний ринок праці. І тільки тоді ми будемо успішними та конкурентноспроможними.

Саме такі зустрічі дозволяють помітити, куди нам рухатись і що треба змінювати в освітніх програмах. Це головний напрямок", — каже проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ Сергій Зікратий.

На заході, щоб обговорити співпрацю, побували представники академічної спільноти, бізнесу, експерти з ринку праці та громадські активісти.

"Ще одна мета обговорення, це те, що ми можемо виступати платформою для наукових розробок. Коли ми будемо знати, що потрібно наразі для галузі, то зможемо запропонувати свою експертизу, досвід для вирішення їхніх проблем.

І саме в рамках таких форумів, як цей, ми зможемо налагодити тісну співпрацю між університетським середовищем і бізнесом", — зазначає Сергій Зікратий.

За словами проректора, для посилення співпраці між студентами та бізнесом в університеті моніторять освітні програми й до них залучають представників бізнес-галузі.

"Також на останній методичній раді ми запропонували таке поняття як "бінарне заняття". Це заняття, на якому паралельно з викладачем присутній хтось з фахівців. Вони допомагають одне одному вести заняття. І ми такий формат запроваджуємо масово по всіх наших освітніх програмах.

Зокрема, допомагаємо в галузі підвищення кваліфікації. В університеті зараз є достатньо багато слухачів, які навчаються на подвійні дипломи, навчаються на курсах і навіть на робітничих професіях — ми можемо здійснювати перекваліфікацію", — розповідає Сергій Зікратий.

Як вказують, ІФНТУНГ співпрацює і з ветеранами. Зокрема, університет приділяє увагу працевлаштуванню та адаптації військових й учасників бойових дій до мирного життя.

Заступниця директора КП "Дім воїна" Наталія Мельникова наголосила, що створення можливостей для ветеранів через освіту — це відповідальність не лише держави, а й університетської спільноти. Тому спільна робота "Дому воїна", університету та громадських організацій посилить інтеграцію ветеранів у цивільне життя.

"В університеті створений Центр ветеранського розвитку, який є основним на Прикарпатті. Ми вже здійснили перший випуск фахівців з супроводу ветеранів. Також зараз зібрали всі наші пропозиції по освітніх програмах. А саме, що ми можемо запропонувати для ветеранів в плані короткочасових освітніх програм чи навіть подвійних дипломів отримання перекваліфікації.

У нас є потужна співпраця з бізнесом, бо ми все ж є технічним університетом. "Нафтогаз", "Укргазвидобування", "Укрнафта" — це ті компанії, які надають нашим студентам галузеві стипендії.

Відповідно студенти, які отримують ці стипендії, вже є під наглядом цих компаній для працевлаштування. Для студентів є тоді можливість стажування, перебування на виробництві, проходження практики.

Також активно розвиваємо дуальну освіту, коли здобувач працює і паралельно вчиться. Університет був одним із піонерів у цьому напрямку й ми є в експерименті з МОН по запровадженню саме дуальної форми здобуття освіти", — каже Сергій Зікратий.

Так, на думку організаторів обговорення, університет — це та платформа, де може поєднатися освіта, наука й бізнес.

"Після війни наша економіка повинна буде відновлюватися.

Тільки молоді й креативні люди зможуть виконувати цю роботу. І саме таких людей повинен "будувати" університет. Наші можливості, програми повинні бути актуальними та відповідати запиту ринку праці", — зазначив Сергій Зікратий.

Про тісну співпрацю з бізнесом як ключовим фактором успішної інтеграції випускників на ринок праці вказала також Галина Гривнак, член правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська. Вона підкреслила важливість кадрового запиту бізнесу та ролі експертів у розвитку кар'єр студентів.

"Круглий стіл відбувся сьогодні для формування оновленої моделі співпраці між університетом, бізнесом та суспільством в умовах воєнних викликів.

ІФНТУНГ продовжує свою місію з підготовки фахівців, які зможуть зробити свій внесок у відновлення та розвиток економіки як територіальної громади, так і країни в цілому,  а також у підтримку військових ветеранів у їхній адаптації до мирного життя.

Сформовані інструменти, пропозиції та ідеї, висловлені на заході, становитимуть основу дорожньої карти практичної співпраці між університетом, бізнесом та громадським сектором", — зазначила завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу ІФНТУНГ проф. Ірина Перевозова.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Онлайн-платформа "Пульс": підприємці Івано-Франківщини долучились до загальнонаціональної зустрічі

В Івано-Франківську проведуть ярмарок вакансій та презентують успішний досвід ветеранського бізнесу

"Зараз у бета-тесті": у застосунку "Дія" з'явиться послуга "Дозвіл на зброю


24.03.2025 2410
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

513
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1423
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3014
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2062 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4131
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5908

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

363

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

387

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

387

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

519
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

818
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

788
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1071
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

499
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2362
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

827
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1148
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34108 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

366
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

710 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

905
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

676