Уряд затвердив директора НАБУ. Хто ним став?

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України. Ним став Семен Кривонос.

Як повідомило Суспільне, рішення про призначення Кривоноса директором НАБУ підтримали всі міністри, окрім віцепрем’єр-міністра з відновлення України – міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Кубракова. До початку голосування він заявив про конфлікт інтересів, тому в голосуванні участі не брав.

“Був проведений прозорий конкурс. Половина складу конкурсної комісії — це представники від наших міжнародних партнерів. Всі засідання комісії транслювались в онлайн-режимі.

Тести, знання законодавства, практичні завдання, перевірки на доброчесність кандидатів — все це було зроблено”, — сказав Шмигаль.

За словами глави уряду, в результаті конкурсна комісія обрала трьох кандидатів на посаду директора НАБУ і внесла подання стосовно цих кандидатів прем’єр-міністру.

“Отримавши всі необхідні матеріали комісії з відбору, уважно вивчив ці матеріали щодо кожного з кандидатів, провів особисте знайомство і спілкування з кожним із кандидатів у рівних умовах.

За результатами об’єктивних показників, а саме — суми балів, які набрали кандидати, та після особистого спілкування з кожним із кандидатів, вношу на розгляд до Кабінету міністрів України подання про призначення одного з відібраних конкурсною комісією кандидатів — Семена Кривоноса на посаду директора Національного антикорупційного бюро”, — сказав Шмигаль.

Також прем’єр запропонував новопризначеному директору НАБУ розглянути можливість та призначити двох інших кандидатів — Сергія Гупяка та Романа Осипчука — на керівні посади в бюро.

"З огляду на незалежність та професійність конкурсної комісії немає жодних підстав сумніватись в незалежності та доброчесності кожного з них.

Пропоную новопризначеному керівнику НАБУ розглянути можливість призначити двох інших кандидатів Сергія Гупяка та Романа Осипчука на керівні посади в НАБУ", — додав глава уряду.

За словами Шмигаля, тепер Україна виконала всі сім рекомендацій ЄС, які були визначені при отримані статусу кандидата.

"Це демонструє нашу цілеспрямованість вже цього року перейти до початку перемовин про вступ. Із призначення директора НАБУ ми також маємо повністю сформовану та незалежну антикорупційну інфраструктуру.

Наша команда віддана принципу нульової толерантності до корупції та підтримки антикорупційних інституцій", — сказав Шимагль.

Засідання уряду відбувалося у відкритому режимі з онлайн-трансляцією.


Що відомо про Семена Кривоноса?


Семен Кривонос — Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України. У квітні 2016 року Кривонос виграв конкурс на посаду очільника Одеського територіального управління НАБУ. Однак за два місяці, у червні, в НАБУ оголосили про новий конкурс на посаду директора Одеського теруправління. Тоді журналісти "Слідство.Інфо" оприлюднили розслідування щодо Кривоноса: при зарплаті держслужбовців йому з дружиною вдалось купити кілька земельних ділянок та приватний будинок, а також, згідно з розслідуванням, він приховав квартиру у Києві. Журналісти оцінили її у три мільйони гривень.

Згідно з поданою декларацією, Семен з дружиною Галиною володіють або мають право безоплатного користування 17-ма земельними ділянками. Останню Кривонос отримав у право на користування у вересні 2022 року.

Також у період з 2017 по 2018 роки Кривонос був членом політичної партії "Рух нових сил Михайла Саакашвілі".

У тестуванні на знання законодавства набрав 99 балів зі 100. За підсумками тестів на знання законодавства та тестування загальних навичок — 4 місце, 224 бали.


Що відомо про обрання директора НАБУ?


19 липня 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду доручив невідкладно організувати перше засідання конкурсної комісії з відбору керівника Національного антикорупційного бюро.

Попередній очільник НАБУ Артем Ситник був призначений на цю посаду 16 квітня 2015 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка. 16 квітня 2022 року термін його повноважень сплив і НАБУ тимчасово очолив його перший заступник Гізо Углава.

7 вересня минулого року Верховна рада ухвалила закон щодо критеріїв відбору на посаду директора НАБУ, згідно з яким на посаду директора НАБУ не може претендувати той, хто після початку повномасштабного вторгнення РФ (24 лютого) перебував за кордоном сукупно більш як 21 дня без поважної причини.

28 жовтня під час засідання комісії з проведення конкурсу на посаду директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) було обрано голову комісії — першого проректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Миколу Кучерявенка. 8 листопада комісія визначила критерії відбору кандидатів.

13 січня стартував третій етап конкурсу на посаду директора НАБУ. Кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро перевіряли на загальні здібності.

Етап випробування передбачає проходження вербального тесту і абстрактно-логічного тесту, пояснив Кучерявенко. Потім 20 претендентів, які залишаться, матимуть практичне завдання, а також співбесіди на доброчесність та компетентність. Конкурсна комісія визначить трьох кандидатів, серед яких директора НАБУ обиратиме Кабмін, пояснив очільник конкурсної комісії. Кучерявенко сподівається, що новий директор НАБУ буде обраний у березні.

Раніше до Верховної Ради України внесли законопроєкт №7654, який скасовував вимогу до директора Національного антикорупційного бюро не співпрацювати з політичними партіями або бути їхнім членом. Посли країн G7 одразу висловили стурбованість цим законопроєктом з огляду на те, що Комітет з питань організації державної влади рекомендував Верховній Раді України ухвалити його.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


06.03.2023 3485
Коментарі ()

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

527
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1443
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3026
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2071 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4143
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5923

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

369

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

393

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

391

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

824
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

792
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1079
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

515
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2378
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

831
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1152
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34111 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

375
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

714 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

910
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

681